Epoka  |  Pochodzenie  |  Okres krośnieński  |  Czasy krakowskie  |  Praca pedagogiczna  |  Kraków-Wiedeń  |  Epizod przemyski  |  Związek małżeński i rodzina  |  Wynalazki  |  Patenty, listy pochwalne i dedykacje  |  Korespondencja  |  Popularyzatorzy  |  Źródła wiedzy o Szczepaniku  |  Szkoły i ulice im. Szczepanika  |  Spis treści  |

Szkoły i ulice im. Jana Szczepanika

Jako pierwsza ze szkół, imię Jana Szczepanika otrzymało Technikum Łączności nr. 2 w Łódzi w 1966 r.

Kiedy w 1976 r. Technikum weszło w skład Zespołu Szkół Elektronicznych, cały Zespół przyjął to imię.

Imię Jana Szczepanika nosi obecnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie przy ul. Podkarpackiej 16. Tradycja tego patrona sięga w szkole roku 1972 , kiedy to imię otrzymało Technikum Włókiennicze a następnie Zespół Szkół Zawodowych nr 1, który w 100 - lecie szkoły w roku 1988 przyjął Jana Szczepanika za patrona wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu.

Jan Szczepanik jest także patronem Zespołu Szkół Odzieżowych w Tarnowie, które to imię otrzymała szkoła w 1995 r. w rocznicę 70 - lecia istnienia tej placówki oświatowej, wywodzącej się jeszcze od Prywatnej Żenskiej Szkoły Zawodowej

Imię Wynalazcy nosiła także Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie istniejaca do 1975 r. Imię Jana Szczepanika nadawano ulicom w miejscowościach, w kórych żył i działał: Tarnów, Krosno, Korczyna, ale także w Warszawie, gdzie mieszkał kontynuator dzieła Szczepanika jego syn Zbigniew wraz z rodziną i matką - wdową po Janie Szczepaniku. (patrz popularyzatorzy)