Jan Szczepanik - Quiz

Ważną częścią obchodów 150. rocznicy urodzin naszego patrona było nagrodzenie laureatów konkursów zorganizowanych przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1. Konkursy zapraszały uczniów szkół krośnieńskich do rozwijania swoich talentów plastycznych i literackich. Naczelnym motywem była kreatywność, a inspiracją, oczywiście, postać oraz dokonania Jana Szczepanika.

Konkurs literacki nazwany „Pierwszym Turniejem Literackiej Twórczości im. Jana Szczepanika” zachęcał uczestników do stworzenia własnej oryginalnej pracy (prozatorskiej lub poetyckiej) inspirowanej postacią naszego patrona. Celem konkursu było między innymi stworzenie możliwości zaprezentowania własnej twórczości, rozbudzanie kreatywności, zainteresowań, wrażliwości artystycznej, inspirowanie do aktywności twórczej i kształtowania postaw literackich oraz wiary we własne siły i umiejętności. Prace uczestników były różnorodne pod względem formy, zaskakiwały bogactwem językowym i stylistycznym oraz oryginalnością. Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła Emilia Piwowar ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie. Drugie miejsce zdobył Łukasz Zając (SP nr 14 w Krośnie) a trzecie przypadło Kamili Gonet (I LO w Krośnie). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Gabriel Mendez-Rutkowski (SP nr 6 w Krośnie), Zuzanna Chomentowska (SP w Kobylanach) oraz Martyna Żółkoś (SP nr 6 w Krośnie).

Czytaj więcej...

Muzeum Rzemiosła w Krośnie, w ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika, ogłasza konkursu na komiks o Janie Szczepaniku pod nazwą „#SCPWR” (skrót od. Szczepanik Power). W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci w czterech kategoriach wiekowych. Konkurs polega na przygotowaniu komiksu opowiadającego fikcyjną historię/przygodę inspirowaną życiem, wynalazkami, odkryciami Jana Szczepanika.

Termin nadsyłania prac do Muzeum Rzemiosła w Krośnie to 30 kwietnia 2022 roku. Jury wyłoni laureatów w każdej kategorii wiekowej. Nagrodą główną – Grand Prix będzie wydanie przez Organizatora komiksu w formie papierowej oraz nagrody rzeczowe, a w IV kategorii wiekowej (studenci, słuchacze uczelni wyższych, szkół pomaturalnych i policealnych) nagroda finansowa.

Szczegóły konkursu dostępne w

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie pn.

„MEM MA MOC. POSTAĆ JANA SZCZEPANIKA W KOMUNIKACIE OBRAZKOWYM”

organizowanym w ramach obchodów 150 rocznicy urodzin Jana Szczepanika - patrona naszego Zespołu.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach obchodów 150 rocznicy urodzin Jana Szczepanika - patrona naszego Zespołu. Proponujemy udział w następujących konkursach: