Współpraca:Szukaj

Filtr
 • 09.12.2014 r. odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas.

  Dyrekcja zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie na sali gimnastycznej o godz. 15.45 poświęcone funkcjonowaniu dziennika elektronicznego.

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny i wiarą w sens życia,

  pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego,

  smacznego Święconego, serdecznych spotkań w gronie Rodziny i Przyjaciół

  Nauczycielom, Pracownikom,Uczniom i Rodzicom oraz wszystkim Sympatykom "Szczepanika"

  życzy Andrzej Gregorczyk - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie

   

 • Przypominamy, że nadal kontynuowana jest akcja charytatywna zbierania nakrętek plastikowych, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marysi Zawiszy, rocznej dziewczynki z Krosna. Akcję tę objął patronatem Prezydent Miasta Krosna.
  Postępy w leczeniu dziewczynki na Facebooku oraz na stronie www.marysienka.tio.pl
 • W dniach 11 ? 12 marca w "Szczepaniku" miały miejsce "Dni otwarte".
  Impreza ta towarzyszyła organizowanym na Hali Sportowej Targom Edukacyjnym.
  W tych dniach wszystko było podporządkowane Gimnazjalistom, których już w najbliższych tygodniach czekają trudne chwile: egzamin gimnazjalny oraz wybór szkoły ponadgimnazjalnej.
  Staraliśmy się w możliwie profesjonalny i życzliwy sposób pomóc Im w tym wyborze, przedstawiając naszą ofertę edukacyjną.

 • Zapraszamy chętnych do kwesty na rzecz krośnieńskiego hospicjum. 24 marca 2013 r., w Niedzielę Palmową na terenie Krosna i okolic wszyscy chętni wolontariusze mogą pomóc w zbieraniu funduszy dla Hospicjum. Prosimy o dobranie się w grupy trzy- , czteroosobowe (w tym przynajmniej jedna pełnoletnia) i zgłoszenie do 12 marca.
  Zgłoszenia prosimy kierować do pań: Barbary Krukar, Renaty Szuby, Magdaleny Hejnar.
 • Wystawa ? Zamkowe fantazje?


  W bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie została otwarta wystawa pod hasłem: ?Zamkowe fantazje?
  Wystawa przedstawia prace uczniów Technikum Odzieżowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.  Jest pokonkursową prezentacją prac wykonanych w ramach szkolnego konkursu: ?ZAMKOWE FANTAZJE? przeprowadzonego na przedmiocie pracowni materiałoznawstwa odzieżowego.

 • Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne, które będą się odbywać w dniach 6-8 marca (środa - piątek) w kościele franciszkańskim. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Dariusz Sowa.
  Harmonogram nauk:
  środa - godz. 11.00 i 13.15
  czwartek - godz. 9.00 i 11.00
  piątek - godz. 9.00 i 11.00
  Szczegółowe informacje dla każdej klasy znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 • Z okazji zbliżającego się jubileuszu naszej szkoły wydany będzie kolejny zbiór wierszy, prozy i grafiki pt. ?Poetyckie i dziennikarskie wprawki uczniów Szczepanika?. Prosimy zatem utalentowanych w tym kierunku uczniów do przekazania swych prac w wersji elektronicznej do pani Małgorzaty Fejkiel ? za5lasem@onet.pl lub do pani Bogusławy Kopczyk ? bkopczyk@op.pl. Oprócz tekstu wiersza, felietonu, recenzji, reportażu należy podać imię i nazwisko, klasę, rok przyjęcia do szkoły, osiągnięcia, np. nagrody w konkursach. Będą sporządzone krótkie notki o autorach.
 • Rodzice Marysi Zawiszy, którym w dniu 10 lutego przekazano 841 zł zebranych w Dniu Charytatywności (13 grudnia 2012 r.) oraz kilogramy plastikowych nakrętek, dziękują Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom za okazane wsparcie.
  "Nie jest możliwe, by każdego z osobna objąć i podziękować za tyle serca,
  zainteresowania, zaangażowania i oczywiście okazaną pomoc.
  To cudowne uczucie wiedzieć, że tyle serc zabiło w naszą stronę i rozbudziło nadzieję.
  Nadzieję, z którą łatwiej żyć, walczyć o zdrowie Marysieńki,
  a każdy dzień jest jaśniejszy.

  Z wyrazami szacunku
  Rodzice Marysi

  Akcja, dzięki której łącznie zebrano już ponad 8 ton nakrętek, jest kontynuowana. Postępy w leczeniu i rehabilitacji Marysi na jej oficjalnej stronie:
  www.marysienka.tio.pl
 • 1. Piłka nożna ? międzyklasowy halowy turniej piłki nożnej - wtorek 12 luty 2013r. godz. 9.00; prowadzący    Dariusz Niepokój - sala gimnastyczna.

  2. Prezentacje maturalne ? pomoc w doborze literatury i sporządzaniu bibliografii załącznikowej; 11 i 18 luty 2013r. godz. 8.30 ? 11.30 - prowadzący: Magdalena Kasza, Elżbieta Zajdel - biblioteka.

  3. Zajęcia dodatkowe z matematyki dla klasy IV TE a  -  15 luty 2013r. godz. 9.00 ? 12.00; prowadzący:   Anna Finfa - sala A17.

  4. Zajęcia z unihokeja - 14 i 21 luty 2013r. godz. 10.00 - 11.30; prowadzący: Łukasz Głowiński - sala gimnastyczna.

  5.  Konsultacje maturalne z historii -  12 i 19 luty 2013r. godz. 8.00 ? 11.00; prowadzący: Marek Gancarz - sala  A11.

  6. Konsultacje maturalne z WOS - 13 luty 2013r. godz. 9.00 ? 12.00; prowadzący: Marek Gancarz - sala    A11.

  7. Konsultacje dla maturzystów z matematyki - 13 luty 2013r. godz. 8.00; prowadzący: Maria Brożek - Klara - sala    A12.

  8. Konsultacje dla maturzystów z języka angielskiego - 12 luty 2013r. godz. 8.00; prowadzący: Irena Jakubowicz.

 • Jak co roku, w dniu 1 listopada 2012 r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, brała udział w kweście na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie, organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie.
 • W dniu 31 stycznia klasy III TT, III Te/Ts oraz IV Tea odwiedziły Hotel Krosno - Nafta w Krośnie w ramach organizowanych dni otwartych. Wycieczka dała uczniom okazję do zapoznania się z ofertą obiektu między innymi usług noclegowych, konferencyjnych, gastronomicznych i cateringowych. Opiekunami grup byli p. A. Majkut, p. G. Korzec, p. Z. Koziana i p. T. Sawaryn.
 • W dniu 24 stycznia uczniowie klas 2 LOa i 2 LOc wzięli udział w warsztatach z kryminalistyki oraz dziennikarstwa, zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w ramach dni otwartych uczelni.

 • plakat

   

  W czwartek 24 stycznia 2013 roku Dyrektor naszej szkoły - Andrzej Gregorczyk, w obecności wicedyrektora Dariusza Niepokoja  - podpisał porozumienie o współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. W imieniu Komendy Miejskiej PSP porozumienie podpisał Komendant - st. bryg.  mgr inż. Krzysztof Korzec
  Tym samym zakończył się pierwszy etap przygotowań do utworzenia w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Szczepanika klasy o profilu pożarniczym.

 • W dniu 18.01.2013 r. naszą szkołę odwiedziła p. Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, która przeprowadziła lekcję w ramach cyklu Lekcje Europejskie - Parlament Europejski bez tajemnic. Uczniowie fakultetów, którzy wzięli udział w spotkaniu, byli żywo zainteresowani tematem, co zaowocowało licznymi pytaniami zadawanymi Pani Poseł oraz ciekawą dyskusją.
 • W dniu 18 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbyły się Podkarpackie Spotkania Edukacyjne - KROSNO 2013. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli Prezydent Miasta Krosna, przedstawiciele Wydziału Edukacji oraz dyrektorzy krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania uświetniła także swoją obecnością p. Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego .
  Po uroczystym przecięciu wstęgi młodzież mogła zapoznać się z ofertami przygotowanymi przez wyższe uczelnie z Rzeszowa, Sanoka i Krakowa.
 • plakat

  Miło nam poinformować, ze w dniu 18 stycznia 2013r. (piątek) w naszej szkole odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne - KROSNO  2013
  Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

   

   

 • 16.01.2013 r. odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas.

  Spotkania z wychowawcami klas II, III, IV odbędą się o godz. 16 00, a rodziców uczniów klas pierwszych o godz. 17 00.

 • 6 grudnia w naszej szkole odbył się I etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości, zorganizowany przez p. Angelikę Majkut i p. Zbigniewa Kozianę. Oto nazwiska zwycięzców:
  1. Natalia Stepek
  Agata Szmyd
  2. Patryk Gydziak
  3. Patrycja Olszyk
  Agnieszka Obara
  4. Przemysław Królicki
  5. Wioletta Jaracz
  Serdecznie gratulujemy i informujemy, że wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do II etapu konkursu, ktory odbędzie się w styczniu.
 • 10.12.2012 r. odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas.

  Spotkania z wychowawcami klas II, III, IV o godz. 16 00.
  Spotkanie rodziców klas I o godz. 17 00

  Zebranie Komitetu Studniówkowego w sprawie organizacji studniówki 2012 - sala A 26, godz.17 00

 • Wystawa i pokaz mody w Centrum Dziedzictwa Szkła.

  W dniu 2 grudnia 2012 roku w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie przy ul. Blich 2  odbył się, w połączeniu z pokazem mody i biżuterii, wernisaż wystawy ?W szklanym klimacie świąt?. Wernisaż wystawy otwierał pokaz autorskiej kolekcji mody i biżuterii Doroty Chrostek i Katarzyny Kalaty. Kolekcję strojów jak i biżuterię prezentowały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie z Koła Modelek przygotowane do pokazu przez opiekuna koła p. Wiesławę Szwast. Relacja z pokazu mody ukazała się również na portalu Nowiny24.pl - link.

  Czytaj więcej - link

 • Warsztaty Rękodzieła Artystycznego ?Projektowanie i modelowanie biżuterii z wykorzystaniem zamków błyskawicznych?

  W dniu 21 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Szczepanika w Krośnie odbyły się Warsztaty Rękodzieła Artystycznego dla uczniów Technikum Odzieżowego. Zajęcia zostały opracowane i przeprowadzone przez M. Bożek ? Pocenty nauczyciela przedmiotu i instruktora rękodzieła artystycznego, w ramach zajęć rozszerzających, na przedmiocie pracownia materiałoznawstwa odzieżowego wg autorskiego programu.
  Uczestniczyły w nich uczennice klasy I i II Technikum Odzieżowego.

  czytaj więcej - link

 • Konkurs europejski" Europa to my !"

  Po raz trzeci zapraszamy do udziału w Konkursie europejskim "Europa to my!"
  Uczestnicy konkursu : uczniowie Liceum Ogólnokształcącego.
  Wybierz jedno z zadań  konkursowych i projekt: bajka ,prezentacja multimedialna(obyczaje zimowe Waszego regionu),piosenka   o swojej miejscowości ,praca artystyczna-polskie ornamenty  w stylu Viktora  Vasarelyego,parodia tekstu literackiego- krótka historia,powieść,sztuka literacka,komiks,film,słuchowisko,reklama,informacja itp..

  Udział w konkursie bezpłatny. Prace konkursowe można przygotować indywidualnie, w parach lub małych grupach.

  Nagrody: główna- tygodniowy pobyt w Münster  z opiekunem, wyróżnienie m.in. 100 Euro
  Wystarczy zdobyć  wyróżnienie,by informację o konkursie można było wpisać na świadectwo maturalne.


  Termin oddania prac konkursowych:15 stycznia 2013

  Wszelkie informacje u nauczycieli j.niemieckiego i na stronie internetowej www.schuelerwettbewerb.eu.

 • WYSTAWA HAFTU HACZOWSKIEGO


  W bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie została otwarta ?Wystawa haftu haczowskiego?.
  Przedstawia ona historię powstania haftu, technikę jego wykonania, wzornictwo, tradycyjny strój haczowski oraz ozdoby i dekoracje wnętrz wykonane z jego zastosowaniem.
  Zaprezentowane na wystawie  prace zostały samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez uczniów Technikum Odzieżowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie na Warsztatach Rękodzieła Artystycznego.

  więcej na ten temat - link

 • W sobotę, 13 października 2012 roku odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego goszczącej w murach Szczepanika Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach.

 • Jak co roku z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się szkolny Konkurs Papieski popularyzujący naukę głoszoną przez Jana Pawła II. W tym roku tematem zadań testowych będzie List do rodzin Jana Pawła II z 1994 r. oraz biografia papieża z beatyfikacji. Chętni mogą zgłaszać swój udział u nauczycieli religii.
 • W dniu 1.09.2012 roku odbyło się w naszej szkole seminarium podsumowujące realizację projektu "Szkoła Kluczowych Kompetencji".

 • 2 października br. w naszej Szkole odbyły się OTRZĘSINY, czyli coś w rodzaju symbolicznego przyjęcia uczniów pierwszych klas do szkolnej społeczności. Imprezę przygotowały Panie: Krystyna Kenar, wychowawczyni klasy I ?b? LO, i Anna Pelc-Zygmunt, wychowawczyni klasy I ?c? LO.
 • 28.09.2012 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas.

  Dyrekcja zaprasza wszystkich rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie na sali gimnastycznej o godz. 16 00, a rodziców uczniów klas maturalnych o godz. 17 00.


  WychowawcaKlasaSala
  mgr Malgorzata HejnarIII LO AA 8
  mgr Bogusława KopczykIII LO BA 10
  mgr Ewelina TokarzIII LO CA 11
  mgr Elżbieta KozielecIII LO DA 9
  mgr Irena JakubowiczIII LO EB 16
  mgr Joanna BoberIV TEA 14
  mgr Teresa Sawaryn IV TH/TSB 01
  mgr Monika LeczekIV TT/TOA 18
  mgr Bernarda KniażyńskaIII TTB 25
  mgr Michalina CymermanII TEB 13
  mgr Damian PulnarIII TE/TSB 14
  mgr Paweł GuzikIII THB 1
  mgr Aneta RosenbaigerII LO AB 15
  mgr mgr Bartosz GałązkaII LO BA 26
  mgr Magdalena Hołowicka - SzubraII LO CA 13
  mgr Marcin TurekII LO DB 3
  mgr Anna ZającII LO EA 22
  mgr Jadwiga KupczykIII TEA 17
  mgr Magdalena WydraII TE/THA 12
  mgr Teresa BelcikII TO/TSB 24
  mgr Marta BobusiaII TTA 7

  O godz. 17 00 - spotkanie rodziców klas pierwszych z wychowawcami

 • W dniu  18 września 2012 r. w Urzędzie Miasta Krosna odbyło się wręczenie Stypendiów Prezydenta dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • Z uwagi na duże zainteresowanie kupnem i sprzedażą podręczników czas trwania kiermaszu został wydłużony na okres od 10.09.12r. do 14.09.12r. Zapraszamy do czytelni multimedialnej w godzinach
  od 1015 do 1045
  od 1250 do 1330
  Zapraszamy także absolwentów!!!

 • Dofinansowanie zakupu dotyczy podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego i obejmuje przede wszystkim uczniów, którzy od 1 września 2012 r. podejmą naukę w szkołach, w których wdrażana będzie nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego.W związku z powyższym pilnie apelujemy do zainteresowanych o zapoznanie się z treścią informacji zamieszczonej poniżej.Do pobrania będą również pliki obowiązkowych druków niezbędnych do zakupu podręczników.

 • Konferencja Rady Pedagogicznej na rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się
  27 sierpnia 2012 roku o godzinie 10.00


 • 21.08.2012 - Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty LINK.


  Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im.Jana Szczepanika w Krośnie ogłasza przetarg nieograniczony na: Usługi edukacyjne obejmujące przeprowadzenie szkolenia ?Komputerowe wspomaganie własnej firmy? w formie zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu pn. "Już dziś tworzę własną firmę ? program rozwojowy ZSP Nr 1 w Krośnie".

  1. Ogłoszenie o przetargu.
  2. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ)
  3. Załączniki:


 • Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest wśród krośnieńskich szkół, których wyniki matur są wyższe niż w regionie i w kraju. Zobacz artykuł na oficjalnej stronie Miasta Krosna.

 • W dniu 26 czerwca 2012 r. odbyło się X jubileuszowe podsumowanie roku szkolnego 2011/2012 w RCKP. Niemal trzystu uczniów  odebrało z rąk Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne  i sportowe w minionym roku szkolnym.

  Wśród nagrodzonych są również i nasi uczniowie:

  1. Kamila Hejnar uczennica kl. III LO D - Finalistka Ogólnopolskiej IX Edycji Konkursu "Historia i kultura Żydów polskich".
  2. Mateusz Wnęk uczeń kl. II LO E - Zwycięzca w konkursie europejskim "Spotkanie z Europą Wschodnią".

  Wyróżnienie otrzymała:

  1. Klaudia Forystek uczennica kl. II LO D za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim.


  Wszystkim serdecznie gratulujemy!  Link do uroczystości wręczenia nagród w RCKP w Krośnie.

 • Przypominamy uczniom, że egzaminy poprawkowe i klasyfikacyjne odbędą się w dniach 27 i 28 sierpnia br.

   

 • ?Zabieszczaduj z nami?

  27 czerwca 2012 r. tuż przed Szkolnym Piknikiem Sportowym o godz. 8.30 uczniowie i nauczyciele mieli okazję posłuchać i zaśpiewać kilka piosenek turystycznych (i nie tylko) w krótkim programie słowno ? muzycznym. Prezentacja zdjęć potwierdzających piękno Bieszczad, mini ? śpiewnik na pamiątkę i wspólne śpiewanie był dobrym początkiem zbliżających się wakacji. Talent muzyczny zaprezentowały uczennice z kółka teatralnego, tj.: Paulina Nowacka, Maria Śliwka, Urszula Stefan i Katarzyna Kordyś pod opieką pani Bogusławy Kopczyk.
 • 15 czerwca 2012 roku delegacja szkoły uczestniczyła w Tarnowie w projekcie ?GENIALNE URODZINY - Tarnów gra ze Szczepanikiem?. Impreza odbyła się z okazji 140. rocznicy urodzin patrona naszej szkoły ? Jana Szczepanika, który przez ostatnie 24 lata swojego życia był związany z tym miastem. W uroczystościach wzięły udział m.in. reprezentacje innych szkół noszących imię ?polskiego Edisona? z Tarnowa oraz z Łodzi.

 • 6 czerwca 2012 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona, wspominając 140. rocznicę urodzin Jana Szczepanika. Z tej okazji wcześniej odbył się konkurs propagujący sylwetkę tego wielkiego wynalazcy, tj. Konkurs Wiedzy ?Jan Szczepanik ? polski Edison i jego epoka? przygotowany w formie Quizu on-line.
  Przygotowane wystawy przypominały osiągnięcia Patrona Szkoły oraz literackie i plastyczne prace uczniów z ubiegłorocznych konkursów.
 • Warsztaty stylizacji i rękodzieła artystycznego.


  W dniu 27 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie już po raz drugi odbyły się ?Warsztaty stylizacji i rękodzieła artystycznego?.
  Uczestnikami warsztatów byli uczniowie gimnazjum, a w szczególności kandydaci zainteresowani dalszym kontynuowaniem nauki w Technikum Odzieżowym wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie w roli asystentów nauczycieli.

  Link do artykułu

 • Zapraszamy wszystkich uczniów na jutrzejsze (tj. 28.06) wspólne oglądanie filmów. Seans filmowy rozpocznie się o godzinie 9:00 w klasie B1. Serdecznie zapraszamy!

 • Uczniowie klas Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, którzy złożyli FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO PROJEKTU "PODKARPACIE STAWIA NA ZAWODOWCÓW" dotyczący odbycia stażu w okresie wakacji, proszeni są o zgłoszenie się w dniu 28 czerwca 2012r. w biurze rekrutacji ? pokój B6 celem wypełnienie kolejnych dokumentów.

  UWAGA !!!

   W związku z koniecznością podpisania umowy uczestnictwa w projekcie wymagane jest dostarczenie poniżej podanych informacji:
  • numer rachunku bankowego
  • pełna nazwa banku
  • imię i nazwisko właściciela rachunku bankowego
 • Msza św.na zakończenie roku katechetycznego odbędzie się 29.06.2012r. o godz.8 00 w kościele Franciszkanów w Krośnie. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpocznie się o godz. 9 15.
 • 27 czerwca 2012 r. o godz. 8.30 zapraszamy wszystkich kochających piosenkę turystyczną na program słowno ? muzyczny do sali B3. Prezentacja pokazująca piękno Bieszczad, mini ? śpiewnik na pamiątkę i wspólne śpiewanie to dobry początek zbliżających się wakacji. Zapraszamy!
 • Z radością informujemy o wynikach konkursu plastyczno - literackiego "Poezja w słowach i obrazach" - Wisława Szymborska. Pierwsze miejsce w kategorii plastycznej otrzymała Natalia Krzywda z klasy II b. W kategorii literackiej główną nagrodę zdobył Piotr Jaworski z klasy I TEa. Gratulujemy!
 • Warsztaty stylizacji i kreacji ubioru.

  Dyrekcja  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie wraz z organizatorami, gratulując wyboru ciekawego i przyszłościowego kierunku kształcenia, zaprasza na warsztaty stylizacji i kreacji ubioru, które odbędą się w budynku szkoły przy ul. Podkarpackiej 16 w Krośnie dnia 27 czerwca (środa) 2012 roku w godz.14.00-16.30. Organizatorzy proszą o zgłoszenie udziału telefonicznie pod numerami: 13- 43 216 81 lub 509-412-188 do dnia 25 czerwca (poniedziałek) 2012 roku.W programie przewidziana jest stylizacja stroju na różne okazje oraz samodzielne zaprojektowanie i wykonanie biżuterii oraz dodatku do odzieży. Wyroby wykonane podczas warsztatów zostają własnością uczestnika.Organizatorzy zapewniają materiały do pracy.

  Serdecznie zapraszamy!

 • 23 kwietnia 2012 roku kółko teatralne pod opieką Bogusławy Kopczyk zorganizowało ?wieczór? poetycko ? muzyczny pt. ?Wisława Szymborska ? wspomnienie?, poświęcony zmarłej noblistce. Program obejmował prezentację multimedialną o poetce, recytację wybranych wierszy, np. ?Obóz głodowy pod Jasłem?, ?Mapa?, poezję śpiewaną i fragmenty filmu K. Kolendy ? Zaleskiej pt. ?Czasami życie bywa znośne?. Wystąpiły: Sylwia Czekańska, Anna Jaracz, Katarzyna Kordyś i Karolina Malinowska. Prezentację opracowała Sabina Urban, natomiast wiersze ?Atlantyda? i ?Serce jaskółki? zaśpiewała Paulina Nowacka przy akompaniamencie Marii Śliwki (gitara). Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać nie tylko biografię i twórczość W. Szymborskiej, ale także jej pasje, np. pisanie frywolnych limeryków oraz tworzenie pocztówek ? kolaży. Tegoroczni maturzyści docenili tę nietypową formę powtórki przed egzaminem.
 • W czasie Dni Otwartych Szkoły 2 kwietnia 2011 roku kółko teatralne pod opieką p. Bogusławy Kopczyk przygotowało groteskowy program pt. ?Nasza szkoła da się lubić?. Gimnazjaliści mogli zobaczyć w skeczach ?typowych? uczniów liceum i technikum, parodię lekcji historii i wysłuchać kilku piosenek, np. o patronie szkoły pt. ?Kto to polski był Edison?. Muzyczne i aktorskie umiejętności prezentowali z II LO b: Sylwia Czekańska, Katarzyna Kordyś i Sabina Urban, z II LO d: Aleksandra Kondziołka, Urszula Stefan i Katarzyna Urbanik. ?Typowych? uczniów naszej szkoły reprezentowali Gracjan Leszczyński i Bartosz Hejnar.
 • Uczniowie należący do kółka filmowego wzięli udział w II Wirtualnym Ogólnopolskim Konkursie Filmowym organizowanym przez Filmotekę Szkolną. Mateusz Jastrząb, Katarzyna Jedziniak i Anna Zygmunt w Czytelni Multimedialnej, zalogowani na specjalnej festiwalowej stronie, odpowiadali na zamieszczane zadania. Z przygotowanych 6 zadań, które dotyczyły życia i twórczości polskich reżyserów, aktorów, scenarzystów, rozpoznawania tytułów filmów, najbardziej problemowym okazało się zrobienie zdjęcia zainspirowanego wybranym aktorem. Na każde zadanie przeznaczone było ok. 20 minut i pojawiały się one w konkretnych, wypisanych na stronie konkursu godzinach. Rozwiązania zadań uczestnicy przesyłali wypełniając formularze elektroniczne. Wygrywali ci, którzy najszybciej przesłali poprawne rozwiązanie. Opiekunem merytorycznym była p. Bogusława Kopczyk. Podczas Festiwalu część aktywności (np. dyskusja na tematy filmowe, komarze do zdjęć) odbywała się na Facebooku Filmoteki Szkolnej.
 • Grupa uczniów należących do kółka filmowego z inicjatywy p. Bogusławy Kopczyk ukończyła trzymiesięczny kurs internetowy Filmoteka Szkolna. Akcja! Poprzez udział w kursie poszerzyli swoją wiedzę o historii polskiej kinematografii, specyfice języka filmowego, sztuce pisania recenzji filmowych. Dobrze bawili się kręcąc film przedstawiający wywoływanie ducha, który zamieścili w Internecie. Pisząc recenzje, scenariusz filmowy, rozwiązując zadania i quizy zdobyli merytoryczną wiedzę o filmie. W czasie kursu uczniowie otrzymali wsparcie doświadczonego mentora, mieli także okazję do wymiany pomysłów, uwag i doświadczeń z innymi uczestnikami kursu.
 • Wręczenie nagród w konkursie ? KREATOR MODY 2012?


  W dniu 31 maja 2012 roku w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie, adresowanym do gimnazjalistów, pod hasłem ?KREATOR  MODY 2012?.
  Do II edycji konkursu swoje prace zgłosiło 72 gimnazjalistów, co wskazuje na rosnące zainteresowanie tematyką mody wśród młodzieży.
  W spotkaniu udział wzięli uczniowie  nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz ze swoimi merytorycznymi opiekunami.

  Więcej o rozdaniu nagród - link

 • Uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny". Najlepsze wyniki w naszej szkole w roku 2012 uzyskali:

  I miejsce - Bartłomiej Szubert z klasy 1 LOe - uzyskał wyróżnienie
 • Reprezentanci klas pierwszych 28 maja 2012 r. uczestniczyli w rozgrywkach matematycznych. Między pierwszym i drugim miejscem była różnica tylko jednego punktu. Gratulujemy zwycięzom i zapraszamy ich na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród 6 czerwca 2012 r. (środa) o godz. 1115 na salę gimnastyczną.
 • Wyniki szkolnego konkursu wiedzy "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka" 2012, który odbył się 30 maja 2012 r. w formie testu on-line. Konkurs organizowany został z okazji zbliżającego się Dnia Patrona (140-ta rocznica urodzin Jana Szczepanika)
 • Kółko filmowe zaprasza 1 czerwca 2012 r. na mini-festiwal filmów o problemach dorastania pt. ?Uroki i problemy młodości?. Seanse będą w salach A17 i B3 o godz. 7.00, 9.25, 11.20.Filmy dotyczą zagrożeń, trudnych wyborów i życia szkoły. Zapisy chętnych klas w czwartek od 9.30 u pani Bogusławy Kopczyk.
 • Konkurs  europejski
  ,,Spotkanie z Europą Wschodnią"  www.schuelerwettbewerb.eu

  W tegorocznym konkursie  pod hasłem ,,Poruszamy Europę " brało  udział 4.500 uczniów  z różnych krajów Europy , którzy zaprezentowali  1.450  prac  pisemnych w języku niemieckim i prac artystycznych  o różnorodnej tematyce.
  Do konkursu zgłosiło się  6 - u  uczniów naszej szkoły . Na wyróżnienie i nagrodę  zasłużył  uczeń klasy  II LOe  Mateusz Wnęk

 • WYNIKI II EDYCJI KONKURSU KREATOR MODY 2012


  W dniu 11 maja 2012roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu dla gimnazjalistów pod hasłem KREATOR MODY. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była ?moda młodzieżowa inspirowana naturą.
  W konkursie, wzięło udział wielu gimnazjalistów z klas I-III. Zgodnie z regulaminem zgłoszono do konkursu prace projektowe jak i gotowe wyroby dodatków do odzieży. Celem konkursu było umożliwienie młodym utalentowanym ludziom rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności w kierunku stylizacji i kreowania mody.

  Link -  Wyniki Konkursu Kreator Mody 2012

 • Pokonkursowa wystawa  prac uczestników konkursu dla gimnazjalistów ? KREATOR MODY?

  Wystawa prezentuje prace uczestników II edycji konkursu ?KREATOR MODY? dla gimnazjalistów w kategorii:

  I -   gotowy wyrób dodatku do odzieży,
  II -  projekt plastyczny ubioru

  zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie pod hasłem:


  ?Moda młodzieżowa inspirowana naturą?.

   

  Więcej na temat wystawy - link

 • Dyrekcja zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 22.05. 2012r.
  o godzinie 16 00 lub 17 00
 • Szkolenie z zakresu "Wizażu i stylizacji paznokci"

  W dniach 25 - 27 kwietnia 2012 r. odbyło się szkolenie z zakresu wizażu i stylizacji paznokci dla uczennic kl. III Technikum Odzieżowego w ramach przedmiotu ? pracownia stylizacji ubioru?. Szkolenie odbyło się pod bacznym okiem profesjonalnej stylistki, kosmetologa z Krakowskiego Ośrodka Szkoleniowo ? Doradczego ?Semeks? ? z panią Anną Syrek.

  Link - więcej o szkoleniu

 • Szkolny konkurs wiedzy "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka" ( *13 czerwca 1872 - +18 kwietnia 1926) odbędzie się 30 maja 2012 roku (środa) o godz. 1200 w sali A16 i A19 (lekcja 7). Konkurs przeprowadzony zostanie on-line w formie testu.
  Konkurs organizowany jest z okazji zbliżającego się Dnia Patrona (140-ta rocznica urodzin Jana Szczepanika) i adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły, a szczególnie do uczniów klas pierwszych.
 • W dniu 13 kwietnia 2012 r. został rozstrzygnięty Konkurs Wiedzy i Umiejętności Zawodowych. Konkurs przeznaczony był dla uczennic najstarszej klasy technikum odzieżowego. Uczestniczki konkursu musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu przedmiotów zawodowych realizowanych w czteroletnim cyklu kształcenia.
  Konkurs składał się z etapu pisemnego i praktycznego.

 • Zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych oraz Dyrekcję Szkoły i Nauczycieli na uroczystą akademię z okazji Dnia Patrona 2012(140-ta rocznica urodzin Jana Szczepanika), która odbędzie się 6 czerwca 2012 r. (środa) o godz. 1115 na sali gimnastycznej. Na zakończenie akademii nastąpi uroczyste wręczenie dyplomów i nagród z różnych szkolnych konkursów.

 • Zapraszamy reprezentacje klas pierwszych (pary) do udziału w konkursie ?Matematyczny Czar Par?. Zostanie on przeprowadzony 28 maja 2012 r. od godz. 930 (poniedziałek, lekcja 4 i 5) w salach B24 i B25.
  Podsumowanie i uroczyste zakończenie w tym samy dniu o godzinie 1100.
 • W dniu 26 kwietnia 2012 roku w Jaśle odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża. W zawodach wzięło udział 12 zespołów szkół średnich z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego. Smaczku imprezie dodała znakomita drużyna ratownicza ze Słowacji.
 • Rada Rodziców działająca w ZSP Nr 1 wraz z nauczycielami planuję organizację Pikniku Sportowego ?Szczepanik po szychcie?, który mógłby się odbyć po konferencji klasyfikacyjnej podsumowującej rok szkolny 2011/2012, a przed rozdaniem świadectw szkolnych (ostatnie dni nauki czerwca).
 • W związku z przypadającymi świętami i egzaminami maturalnymi oraz Zarządzeniem nr 4/2011/2012 dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika z dnia 30 września 2011r. w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych podaję harmonogram pracy szkoły w najbliższych tygodniach:
 • W dniu 17 kwietnia 2012 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na Reportaż z Dnia Przedsiębiorczości, w którym udział wzięli uczniowie klas uczestniczących w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod hasłem: Dzień Przedsiębiorczości.
 • W dniu 17 kwietnia 2012 r.w siedzibie krośnieńskiego oddziału PCEN odbył się Finał IV Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego na temat ?Pisma św. Łukasza?. W konkursie na etapie szkolnym wzięło udział 457 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych. Do części Finałowej zostało zakwalifikowanych 53 uczestników.
 • Konkurs na Fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości. W dniu 17 kwietnia 2012 roku został rozstrzygnięty szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu na Fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości. Konkurs został przeprowadzony jako podsumowanie programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
 • Szanowni Państwo
  Nauczyciele plastyki, Wychowawcy klas II i III gimnazjum


  Serdecznie zapraszamy uczniów klas II i III gimnazjum Państwa Szkoły, do wzięcia udziału w II edycji Konkursu Plastycznego dla Gimnazjalistów pod hasłem: ? KREATOR MODY?.
  Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie młodych talentów wśród uczniów gimnazjum w dziedzinie mody i stylizacji ubioru poprzez stworzenie im możliwości zaprezentowania swoich prac na szerszym forum.
  Zadaniem konkursu jest również propagowanie nowego i przyszłościowego kierunku kształcenia

 • 1 kwietnia 2012 r. młodzież naszej szkoły kolejny raz zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum. W akcji wzięło udział 60 uczniów pod opieka nauczycieli religii. Zobacz zdjęcia.


 • Dzień Przedsiębiorczości? - drogowskazem dla przyszłych przedsiębiorców.


  Od 2004 roku w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości , wyłączeniem roku 2009 i 2010 uczniowie V LO w Zespole Szkół Ponadgimanazjalnych Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie uczestniczą w Ogólnopolskim programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod hasłem: ?Dzień Przedsiębiorczości?.

  Program ten pomaga uczniom liceum podjąć trafne decyzje dotyczące planowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Realizacja programu polega na odbyciu kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, uczestnicząc aktywnie w pracy na wymarzonym stanowisku pod opieką wybranego prawnika pełniącego rolę opiekuna i konsultanta ucznia.

  Podczas realizacji programu uczniowie mogą:

  - zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie

  - pozyskać informacje dotyczące wymaganego wykształcenia

  -preferowanych predyspozycji i kwalifikacji oczekiwanych na danym stanowisku pracy

  Inicjatorami i organizatorami Dnia Przedsiębiorczości w latach 2004-2008 byli nauczyciele podstaw przedsiębiorczości p. Krystyna Ćwiąkała oraz p. Marta Bożek- Pocenty, a od 2011 roku p. Marta Bożek- Pocenty. Co roku programem w szkole objęte są klasy II LO.

  Realizacja programu łączy się, co roku, z nawiązaniem współpracy wieloma firmami, których pracownicy pełnią rolę osobistych konsultantów uczniów w czasie Dnia Przedsiębiorczości.


  Dzień Przedsiębiorczości 2011

  Dzień przedsiębiorczości 2012

 • Życzenia

  W tym szczególnym przedświątecznym okresie
  całej społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
  im. Jana Szczepanika w Krośnie oraz wszystkim sympatykom
  życzę pełnych spokoju i radości Świąt
  Niech przeżywanie Wielkiej Nocy przyniesie pokój
  i nadzieje na lepsze jutro
  Niech atmosfera rodzinnego ciepła
  podczas świątecznych spotkań
  napełni optymizmem i wiosenną energią.
  Andrzej Gregorczyk Dyrektor ZSP1

 • Dyrekcja naszej szkoły zaprasza wszystkich gimnazjalistów do udziału w Międzyszkolnym Konkursie on-line ?Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka", który zostanie przeprowadzony 8 maja 2012 r. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2012 r. Więcej informacji w regulaminie. Karta zgłoszenia uczniów.

 • Dni Otwarte 2010

  W dniach 2 i 3 kwietnia 2012 r. zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów na Dni Otwarte Naszej Szkoły.

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zaprezentują ofertę edukacyjną, pokażą klasopracownie, bibliotekę wraz z centrum informacyjnym, sale do wychowania fizycznego w tym siłownię i salę gier.
  Odwiedzający wezmą udział w ciekawych prezentacjach i doświadczeniach, pokazach mody oraz specjalnych występach szkolnego kabaretu SSOK.

  Serdecznie Zapraszamy!

 • W dniu 22 marca 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie klas: II LOb, II LOc, II LOd, II LOe uczestniczyli w Programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod hasłem: ? Dzień Przedsiębiorczości?.

  Celem programu jest wspieranie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w dokonaniu właściwego wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.

 • PLAKAT

  Odbyła się III Edycja Konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  16 marca 2012 - laureaci etapu szkolnego wzięli udział w zawodach wojewódzkich w siedzibie organizatora - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, ul. Podkarpacka 16

  Wyniki finału wojewódzkiego III edycji Podkarpackiego Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego
 • II miejsce uczniów Szczepanika w grze symulacyjnej

  17 marca w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie odbyły się międzyszkolne rozgrywki z Przedsiębiorstwa Symulacyjnego w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji.

 • 27 marca odbędzie się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku zakres Konkursu obejmuje: Ewangelię Łukasza, Dzieje Apostolskie i Księgę proroka Izajasza.
  Zgłoszenia prosimy składać u katechetów do 26 marca.
 • W dniu 28 lutego odbył się etap szkolny IV Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego, którego współorganizatorem jest nasza Szkoła. Tematyka tegorocznej edycji to pisma św. Łukasza. Znajomością Ewangelii wg. św. Łukasza wykazało się w tym roku 58 uczniów naszej Szkoły. Najlepsi przechodzą do finału,
 • 21.03.2012r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami.
 • Szkolne koło turystyczne zaprasza do udziału w rajdzie ?Powitanie wiosny? organizowanym przez PTTK w Krośnie. Rajd odbędzie się w dniu 23 marca 2012 (piątek) na trasie Nowy Żmigród ? Góra Grzywacka ? Łysa Góra ? Iwla.

 • W dniu 8 grudnia 2011r. odbył się szkolny etap X edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki. W pierwszym etapie brało udział 37 uczniów z klas IV TE a, IV TE b oraz IV TH.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu literacko - plastycznego Poezja w słowach i obrazach. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu jest poezja Wisławy Szymborskiej. Niech wybrany wiersz poetki stanie się inspiracją do napisania eseju lub przygotowania pracy plastycznej.
 • Zapraszamy uczniów klas I, II i III do udziału w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego. Konkurs odbędzie się 14 marca (środa) o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Krośnie (Budowlanka). Zgłoszenia u nauczycieli języka niemieckiego.
 • KONKURS RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO ?BIŻUTERIA WYKONANA TECHNIUKĄ SUTASZU?

  W dniu 21 lutego 2012 roku został rozstrzygnięty Konkurs Rękodzieła Artystycznego przeprowadzony w klasach Technikum Odzieżowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie pod hasłem:

  ?BIŻUTERIA WYKONANA TECHNIKĄ SUTASZU?

  Czytaj więcej

 • PLAKAT

  To już III Edycja Konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Najbliższe terminy:

  • 16 marca 2012 - laureaci etapu szkolnego wezmą udział w zawodach wojewódzkich w siedzibie organizatora - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, ul. Podkarpacka 16

  Lista szkół, które zgłosiły swój udział w III edycji Podkarpackiego Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego

 • Szkolne koło turystyczne zaprasza do udziału w rajdzie zimowym PTTK, który odbędzie się dnia 24 lutego 2012 na trasie Węglówka- Królewska Góra - Czarnorzeki. Zgłoszenia przyjmuje p. Krystyna Kenar do czwartku 16 lutego 2012r.
  Szczegółowe informacje na stronie krośnieńskiego oddziału PTTK.

  p. Krystyna Kenar


 • W dniach od 31 stycznia do 2 lutego 16 uczniów szkoły brało udział w wyjazdowym szkoleniu dotyczącym obsługi komputerowego programu "Przedsiębiorstwo symulacyjne".

 • Biblioteka szkolna zaprasza na feriach do skorzystania z konsultacji "Prezentacje maturalne - pomoc w doborze literatury". Termin: wtorki i czwartki w godz od 8:00 do 12:00.
  7 lutego o godz. 9.30 w sali A 22 odbędą się kolejne zajęcia dodatkowe z matematyki - przygotowanie do matury kl. IV TT (i innych chętnych) - prowadzący: Andrzej Gregorczyk.
  Od 6.02 do 9.02 będą prowadzone zajęcia taneczne prowadzone przez p. M. Bobusia.
 • Szkolny konkurs matematyczny dla klas I i II liceum i technikum oraz III technikum zostanie przeprowadzony 25 stycznia 2012 r. (środa) o godzinie 1115 w czytelni. Zgłoszenia u nauczycieli uczących matematyki.
 • W dniu 13.01.2012r. uczennice klasy IV technikum odzieżowego pod kierunkiem nauczycielki Alicji Kowalik przygotowały wystawę modeli sukien historycznych.
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i okolic do wzięcia udziału w IV Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym. Tematyka edycji 2012 dotyczy Pism św. Łukasza. Etap szkolny odbędzie się 28 lutego i będzie wymagał znajomości Ewangelii wg św. Łukasza, finał - 17 kwietnia (znajomość ewangelii św. Łukasza i Dziejów Apostolskich). Zgłoszenia prosimy kierować do pań katechetek.
 • Informacje o konkursie

  ?Konkurs odbędzie się 2012.03.01.
  ?Zgłoszenie udziału w konkursie do 2012.01.27 telefonicznie (faksem): 0-13-4321681,
  ?e-mail: szkola@zspg1.krosno.pl lub pocztą na adres: ZSP nr 1 w Krośnie, ul. Podkarpacka 16, 38-400 Krosno


  Dyrekcja ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zaprasza uczniów ponadgimnazjalnych szkół odzieżowych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Projektowania i Modelowania Odzieży ?Projektanci?, który odbędzie się 01 marca 2012 roku.
 • Przypominamy, że 20 stycznia mija termin zgłoszeń do konkursu Kangur Matematyczny. 2012. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w tym międzynarodowym logicznym konkursie. Zobaczcie stronę konkursu) - znajdziecie tam przykładowe zadania.
 • Konkurs Plastyczny ?Stop dla alkoholu i narkotyków w naszym życiu?
 • Jak co roku, w dniu 1 listopada 2011 r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, brała udział w kweście na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie, organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie.
 • W dniach 6 i 8 stycznia br. nasz Kabaret SSOK wystąpił dwukrotnie w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: 6 stycznia przed zaproszonymi gośćmi zajazdu ?Jaś Wędrowniczek? w Rymanowie, 8 stycznia - w plenerze Rymanowa Zdroju, nad Czarnym Potokiem. Fotografie z występów już wkrótce!
 • 16.01.2012r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami.
 • Niezwykłe wydarzenie: nasz szkolny chór, wspierający zwykle na scenie Kabaret SSOK, wystąpił w wigilijny wieczór w programie Telewizji Rzeszów. Fragment tego materiału wyemitowała Telewizja Polska w programie I w głównych Wiadomościach 26 grudnia 2011 o godzinie 19:30. Gratulujemy! Kolędę Mesyjasz przyszedł na świat prawdziwy wykonał zespół w składzie: Patrycja Glazer, p. Ewa Kłos, Magdalena Niedziela, Maria Śliwka, Ilona Wargocka, Katarzyna Ziemba. Zobacz

 • Współczesna wersja jasełek, które zostały przedstawione 21.12.2011 r. dla nauczycieli emerytów i 22.12.2011 r. dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, miała skłonić widzów do refleksji nad sensem Świąt Bożego Narodzenia.
 • 15 grudnia 2011 r. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej wręczone zostały nagrody laureatom XII edycji Krośnieńskiego Konkursu Literackiego. W tym roku na konkurs wpłynęło 147 prac, nadesłanych przez 91 osób z siedmiu województw Polski południowo-wschodniej. Pierwszą nagrodę w kategorii poezji (za wiersze) jury przyznało Klaudii Białogłowicz z klasy III LOa naszej szkoły (opieka merytoryczna mgr M. Fejkiel).
 • Niezmiernie miło nam donieść, że nasz szkolny Kabaret SSOK na XVII Przeglądzie Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych ?BLAGA 2011?, który odbył się w dniach 15-16 grudnia br. zdobył aż trzy nagrody:

  - nagrodę jury w wysokości 700 zł za spektakl Prosto Sserca (II miejsce),

  - nagrodę publiczności: Złotą Maskę dla najmilszej aktorki - Katarzyny Ziemby,

  - nagrodę publiczności: Złotą Maskę dla najmilszego aktora - Grzegorza Woracha.

  Przypomnijmy, że Kabaret SSOK w tym roku zdobył już: I miejsce w Potyczkach Kabaretowych w Dębicy, I miejsce w V Przeglądzie Twórczości Artystycznej Szkół Krośnieńskich, Złotą oraz Brązową Beczkę Śmiechu w Lubaczowie.
  Gratulujemy kolejnego sukcesu!
  Br>
 • W dniu 13 grudnia 2011 r. odbędzie się szkolny konkurs o kulturze, historii i zwyczajach Stanów Zjednoczonych,
  "A Guide to the USA".
  Konkurs będzie sprawdzianem wiedzy w następujących kategoriach:
  I Zabytki i ważne miejsca w USA
  II Historia USA oraz najważniejsze wydarzenia i postacie
  III Kultura (muzyka, literatura, sztuki piękne, film)
  IV Zwyczaje i święta
 • W dn. 17 listopada 2011 r. w czytelni multimedialnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów czytelniczych zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wręczenia nagród dokonał p. dyr. Władysław Wojtyczek.
 • W dniu od 09 listopada 2011 roku odbyły się zawody szkolne w ramach XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Udział w nich wzięło 22 uczniów z klas : III TE, III TH, IV TE a i IV TE b

  Czołowe miejsca zajęli :
  1. Szczepan Matyniak ? IV TE a
  2. Damian Staroń ? IV TE a
  3. Przemysław Królicki ? III TE
 • W dniach od 18 ? 20 października 2011 roku odbyły się zawody szkolne w ramach IV Olimpiady Wiedzy o Finansach. Udział w nich wzięło 35 uczniów z klas : III TE, IV TE a i IV TE b

  Czołowe miejsca zajęli :
  1. Jakub Lechowicz ? IV TE a
  2. Konrad Przybyła ? IV TE a
  3. Albert Wilk ? IV TE b
 • 01.12.2011r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami.
 • Uczennice klasy I i IV Technikum Odzieżowego z ZSP nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie wraz z opiekunami w ramach zajęć praktycznych obejrzeli ogólnopolską wystawę prac hafciarskich ?ZŁOTA IGŁA 2011?. Wystawa ta miała miejsce w Piwnicy Pod Cieniami w Krośnie. Prezentowane prace cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbudziły ogólny zachwyt. Kunszt, precyzja i artyzm prac zasługują na wysokie uznanie.

 • 11 października 2011r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie " Lekcje z historii najnowszej" organizowanym przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Uczniowie klas: ILOa, ITE/TH, IIILOb, IIITT/TO mieli możliwość zapoznania się z jednym z aspektów najnowszej historii Polski. Lekcje przeprowadziła p. Maria Lawera.
 • Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym:
 • Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie propagującym znajomość nauczania Jana Pawła II.
 • Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie filmowym ?Romantyczne klimaty?.
 • Dyrekcja zaprasza wszystkich rodziców klas pierwszych na spotkanie, które odbędzie się 23.09. 2011r. o godzinie 16 00 na sali gimnastycznej. Rodziców klas starszych i maturalnych zapraszamy także 23.09.2011r. o godzinie 17 00.
 • Zabytki regionu w twoim obiektywie. Zapraszamy pasjonatów fotografii do udziału w konkursie.
 • Opiekunowie koła dziennikarsko - medialnego zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie w środę 07.09.2011. Spotkanie odbędzie się w sali A22 o godz. 12 05.
 • 1 września 2011 r. (czwartek) zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie - "Szczepaniku":
  alt klasy pierwsze - na godz. 10.00
  alt klasy starsze - na godz. 9.00
 • Msza święta na rozpoczęcie roku katechetycznego 2011/2012 odbędzie się w piątek 2.09. 2011 roku o godz. 1200 w kościele O.O. Franciszkanów.
 • Zapraszamy Nauczycieli na spotkanie Rady Pedagogicznej w dniu 24 sierpnia 2011 roku o godz. 9.00.

 • Egzamin sesji poprawkowej w części ustnej i pisemnej odbędzie się w terminie:

  • Egzamin pisemny ? 23 sierpnia 2011 roku (wtorek), początek godz. 9.00.
  • Egzamin ustny ? 23 sierpnia 2011 roku (wtorek), początek godz. 9.00 w sali A26.


 • Zapraszamy do odwiedzenia galerii szkolnej witryny. Znajdują się tam zdjęcia ze spotkania uczniów klas pierwszych, które odbyło się 4 lipca br.
  Na stronie znajduje się również aktualny wykaz podręczników do klas pierwszych.

 • Główna nagroda w kategorii szkół ponadgimnazjalnych dla Sylwii Leniek uczennicy klasy II LO a, w ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Krosna konkursie plastycznym na plakat dotyczący wolontariatu pn.: ?Potrzebujemy siebie nawzajem? organizowanym przez KROSNOludzkie Centrum Wolontariatu dla uczniów szkół z terenu Miasta Krosna.

 • Izabela Siast uczennica klasy II LO b zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego, miasta Krosna pn.: ?Kocham życie! Nie palę, nie piję nie biorę?.

 • ZAPRASZAMY uczniów przyjętych do naszej szkoły do klasy pierwszej oraz uczniów, którzy czekają na przyjęcie, w poniedziałek 4 lipca 2011 r. o godzinie 1000 na spotkanie organizacyjne.

 • Absolwenci! Wydawanie tegorocznych świadectw dojrzałości nastąpi 30 czerwca (czwartek) 2011r. od godz. 900. W następne dni w godzinach pracy sekretariatu szkolnego. Zapraszamy!

 • W dniu dzisiejszym, tj. 28 czerwca, o godz. 9.00 zostały opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia w "Szczepaniku". ( zobacz) Kandydaci, którym proponuje się przyjęcie do klas pierwszych, mają obowiązek potwierdzenia swej deklaracji ubiegania się o przyjęcie poprzez złożenie oryginalnego świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginalnego zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego w nieprzekraczalnym terminie do 1 lipca do godziny 13.00

  Brak tego potwierdzenia oznacza skreślenie z listy kandydatów.
 • W czasie szkolnego pikniku zorganizowano muzyczne spotkanie z piosenką turystyczną ?Zabieszczaduj z nami?. Uczestnicy najpierw wysłuchali 6 piosenek turystycznych prezentowanych równocześnie multimedialnie, obejrzeli fotografie podkreślające urok Bieszczad, a następnie mieli okazję nauczyć się nieznanych jeszcze tekstów ?Krajki? czy ?Bieszczadzkiego traktu?. Śpiewano też inne piosenki znane widowni. Na pamiątkę każdy otrzymał mini ? śpiewnik gratis.
 • Serdecznie zapraszmy na muzyczne spotkanie z piosenką turystyczną "Zabieszczaduj z nami". Spotkanie odbędzie się 21.06.2011r. we wtorek o godzinie 1000, 1100, 1200, w sali B3.
 • Dnia 14 czerwca 2011 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Krosna dla uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje szkoły i miasto w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.
  Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
 • W drugim semestrze roku szkolnego 2010/2011 w ZSP Nr 1 z inicjatywy nauczycielki Teresy Belcik został zorganizowany konkurs dla klas odzieżowych ?Awangarda bez granic?.
  Jego celem było wspieranie utalentowanych uczniów, pasjonatów mody, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru. Zadaniem konkursu było wykonanie dwóch projektów plastycznych, wyrobu odzieżowego w stylu awangardowym w formie rysunków żurnalowych
 • 5 czerwca odbył się 5 Jarmark Franciszkański, podczas którego uczennice z naszej szkoły zaprezentowały stroje.
 • UCZNIOWIE SZCZEPANIKA!

  W związku z majowym trzęsieniem ziemi, które miało miejsce w Lorce - mieście, z którego uczniów gościliśmy w ramach projektu Comenius Choral Music and Poetry - prosimy o aktywne uczestnictwo w akcji pomocy dla naszych kolegów i koleżanek z Hiszpanii. W wyniku tego zdarzenia wielu z nich straciło domy i mieszkania. Szkoła także nie nadaje się do użytku. Nasi przyjaciele potrzebują naszego wsparcia, dlatego też gorąco apelujemy o pomoc dla nich. Gdybyśmy byli w takiej dramatycznej sytuacji, oni na pewno by nam pomogli. Jest to dla nas bardzo ważna akcja, ponieważ możemy pokazać naszą wrażliwość, dobroć i wielkoduszność w obliczu tak wielkiego ludzkiego dramatu. Poza tym istotne jest również to, że znamy tych młodych ludzi
 • Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalinych Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie wraz z organizatorami serdecznie zapraszają uczniów gimnazjum klas II i III zainteresowanych współczesną modą i jej kreowaniem, do udziału w Warsztatach stylizacji pod hasłem ?Barwy lata?.
 • W dniu 23 maja 2011 roku w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie adresowanym do gimnazjalistów pod hasłem ?KREATOR MODY?.
  W spotkaniu wzięli udział uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie oraz ich opiekunowie.
  Wręczenia nagród i dyplomów wyróżnień dokonał dyrektor szkoły mgr Andrzej Gregorczyk.
  Podczas spotkania uczniowie mogli również zapoznać się bliżej z możliwościami dalszego rozwijania swoich pasji w dziedzinie mody i stylizacji ubioru na kierunku proponowanym przez szkołę oraz bazą dydaktyczną i jej osiągnięciami w tej dziedzinie.
 • 1 czerwca 2011 r. (środa) o godzinie 930 w sali B25 zostanie przeprowadzony IV Szkolny Konkurs "Matematyczny Czar Par". Biorą w nim udział reprezentacje klas pierwszych. Zapraszamy do chwili zabawy z matematyką. Regulamin na tablicy ogłoszeń.
 • KONKURS "KREATOR MODY" W dniu 10 maja 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie został rozstrzygnięty Konkurs dla gimnazjalistów Kreator Mody pod hasłem ?Awangarda w modzie młodzieżowej? .
 • W dniach od 16. 05. do 20.05. 2011 r. Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę pieniędzy, aby pomóc kolegom z Hiszpanii poszkodowanym w ubiegłotygodniowym trzęsieniu ziemi.
 • W tych dniach jesteśmy myślami z naszymi przyjaciółmi z miasta Lorca w Hiszpanii. Jeszcze kilka tygodni temu nasi nauczyciele i uczniowie w tak ciepłej i sympatycznej atmosferze, w ramach programu Comenius, mogli się spotkać i poznać w Krośnie z nauczycielami i uczniami z Lorci. Dlatego też w sposób osobisty odbieramy informacje o losach miasta i jego mieszkańcach dotkniętych strasznym trzęsieniem ziemi.
  Życzymy im szybkiego powrotu do własnych domów, do szkoły, do normalnego życia.
 • 28 kwietnia 2011 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona, wspominając 85 rocznicę śmierci Jana Szczepanika. Z tej okazji wcześniej odbyły się konkursy propagujące sylwetkę tego wielkiego wynalazcy, tj. Konkurs Wiedzy ?Jan Szczepanik ? polski Edison i jego epoka? oraz konkurs plastyczny.
  Przygotowane wystawy przypominały osiągnięcia Patrona Szkoły oraz literackie i plastyczne prace uczniów z ubiegłorocznych konkursów.
 • 14 kwietnia 2011 roku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły, tj. Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.
  Była to okazja do przypomnienia osiągnięć Patrona obu szkół, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni.
  Spotkanie odbyło się w Czytelni Multimedialnej , gdzie gości powitała p. wicedyrektor Anna Finfa.
 • W ramach zorganizowanych Dni Otwartych Szkoły od 5 do 7 kwietnia 2011 roku kółko teatralne pod opieką p. Bogusławy Kopczyk przygotowało groteskowy program pt. ?Nasza szkoła da się lubić?. Gimnazjaliści mogli zobaczyć w skeczach ?typowych? uczniów liceum i technikum, parodię lekcji historii i wysłuchać kilku piosenek.
 • 11 marca 2011 roku odbył się konkurs językowy ?Z polszczyzną na TY? organizowany co roku, by propagować wśród młodzieży poprawność ortograficzną, fleksyjną, frazeologiczną i retoryczną. Wzięły w nim udział 3-osobowe zespoły reprezentujące 5 klas pierwszych, tj. I LO b, ILO d, ILO e, ITE i ITT.
 • Zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych oraz nauczycieli na uroczystą akademię z okazji Dnia Patrona (85 rocznica śmierci Jana Szczepanika), która odbędzie sie 28 kwietnia 2011 r. (czwartek) o godz. 1115 na sali gimnastycznej. Na zakończenie akademii nastąpi wręczenie dyplomów i nagród z różnych szkolnych konkursów.

 • Msza święta dla maturzystów naszej szkoły - 29 kwietniq 2011 r. (piątek) o godz. 1030
  Uroczyste zakończenie roku szkolnego abiturientów - godz. 1200 na sali gimnastycznej.

 •    W tym szczególnym przedświątecznym okresie w imieniu swoim i w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie
  życzę pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

     Niech okres Wielkiej Nocy przyniesie pokój i nadzieję na lepsze jutro. Niech ten błogosławiony czas odrodzi w nas wiarę w siłę Boga i drugiego człowieka, a Zmartwychwstały Chrystus przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

     Niech atmosfera ciepła rodzinnego podczas radosnych spotkań przy wielkanocnym stole napełni optymizmem i wiosenną energią.

                                                                                              Andrzej Gregorczyk - dyrektor ZSP 1
  ZyczeniaWielkanoc 2011
 • 11 kwietnia 2011 roku został rozstrzygnięty konkurs "Spotkanie z Europą Wschodnią. Europa - to my!", w którym brało udział 16 uczniów naszej szkoły.
 • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego Jan Szczepanik ? polski Edison i jego epoka,
  1 miejsce ? Natalia Krzywda, kl. 1 LO b
 • Dnia 13 kwietnia 2011 roku w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się II etap I Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
 • Wyniki szkolnego konkursu wiedzy Jan Szczepanik ? polski Edison i jego epoka, który odbył się 18 marca 2011 r.
  1 miejsce ? Jastrząb Mateusz, kl. 1 LO a
 • W dniu 8.04.2012 odbył się szkolny konkurs wiedzy o Anglii - "A Guide to England". Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:
  I miejsce Małgorzata Penar 3 TT 42,5 pkt.
  II miejsce Angelika Bołd 3 TE b 33 pkt.
  III miejsce Monika Stefan 3 TT 31 pkt., Damian Andrunik 4 TE a 31 pkt.
 • Partnerów ze Szkocji oraz z Hiszpanii przywitaliśmy w Krośnie we wtorkowy wieczór. Pierwsze słowo należało do dyrektora naszej Szkoły, A. Gregorczyka. Witając gości na krośnieńskiej ziemi, zaprosił do wspólnej pracy, życząc, by wspólnie spędzony czas zaowocował miłymi wrażeniami - natury nie tylko artystycznej.
 • W dniach od 28 - 30 marca 2011r. w kościele Franciszkanów w Krośnie odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Rekolekcje wygłosił O. Marcin Drąg ze współnoty Franciszkanów z Jasła.
 • Podczas powiatowych eliminacje XXXIV edycji OTWP pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom?, które odbyły się 29 marca w Zespole Szkół w Iwoniczu naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice ? Joanna Dominik i Natalia Matelowska.
 • Międzyszkolny Konkurs Projektowania i Modelowania Odzieży
  W dniu 26 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Projektowania i Modelowania Odzieży przeznaczony dla uczniów szkół odzieżowych kształcących się w zawodzie technik technologii odzieży. Konkurs zorganizowały Alicja Kowalik i Teresa Belcik.
 • Prace plastyczne uczennic Technikum Odzieżowego: Eweliny Ziobro i Justyny Wrona (IV TO), Edyty Fajkiel (III TO) zakwalifikowały się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Odzieżowego "Awangarda bez granic". Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Teresy Belcik.
 • 14 marca 20011r. był pierwszym dniem uruchomienia portali Czwartej Władzy. Zapraszamy wszystkich na stronę stworzoną przez uczennice naszej szkoły. Zobacz naszą stronę.
 • Tegoroczny marzec jest wyjątkowo bogaty w sukcesy młodych artystów ze Szczepanika! 18 marca 2011 r. Kabaret SSOK, kierowany przez p. Bartka Gałązkę, zdobył główną nagrodę - pierwsze miejsce w wojewódzkim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Dębicy.
 • Pierwsza Nagroda w Kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych 10 marca br, w ramach tego samego przeglądu (V edycji PTAKS), na deskach sceny RCKP zaprezentowały się działające w krośnieńskich szkołach grupy teatralne. Miło nam donieść, że: PIERWSZĄ NAGRODĘ w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył nasz Kabaret SSOK, kierowany przez p. Bartka Gałązkę.
 • Pierwsza Nagroda w Kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych 10 marca br, w ramach tego samego przeglądu (V edycji PTAKS), na deskach sceny RCKP zaprezentowały się działające w krośnieńskich szkołach grupy teatralne. Miło nam donieść, że: PIERWSZĄ NAGRODĘ w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył nasz Kabaret SSOK, kierowany przez p. Bartka Gałązkę.
 • 17 marca w ?Naftówce? odbyła się Licealiada w szachach. Po powitaniu zawodnicy rozpoczęli walkę o wysokie miejsca na podium, ponieważ tylko 3 pierwsze osoby kwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.
 • W dniu 23 marca 2011 roku odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas. W tym dniu nastąpi zmiana organizacji zajęć.
 • Zachęcam do udziału w szkolnym konkursie o kulturze, historii i zwyczajach Anglii. Konkurs będzie sprawdzianem wiedzy w następujących kategoriach:
  I - Zabytki i ważne miejsca Anglii
  II - Londyn i jego atrakcje
  III - Ważne postacie z historii, polityki i kultury (muzyka, literatura, sztuka)
  IV - Zwyczaje i święta

  Konkurs odbędzie się 8 kwietnia 2011 r. o godz. 13.00 w sali B3 i będzie miał formę testu z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej
 • Celem konkursu jest rozwijanie twórczej i aktywnej postawy uczniów oraz pozyskiwanie młodych talentów wśród gimnazjalistów zainteresowanych kreowaniem mody i stylizacją ubioru w tym chętnych do kształcenia i rozwoju swoich predyspozycji w Technikum Odzieżowym w zakresie projektowania, stylizacji i kreowania ubioru.
  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas gimnazjalnych powiatu krośnieńskiego.
 • Szkolny konkurs wiedzy Jan Szczepanik ? polski Edison i jego epoka ( *13 czerwca 1872 ? ? 18 kwietnia 1926) odbędzie się 8 kwietnia 2011 roku (piątek) o godz. 930 w sali B1 (lekcja 4).
  Konkurs organizowany jest z okazji zbliżającego się Dnia Patrona (85-ta rocznica śmierci Jana Szczepanika) i adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły (szczególnie uczniów klas pierwszych). Chętnych prosimy o zgłoszenia do dnia 7 kwietnia do godziny 12.00
 • Szkolny konkurs literacki i plastyczno-techniczny Jan Szczepanik ? polski Edison i jego epoka ( *13 czerwca 1872 - ? 18 kwietnia 1926 ).
  Prace należy przekazać organizatorom do dnia 18 kwietnia 2011 r. do godz. 1300
  Konkurs organizowany jest z okazji zbliżającego się Dnia Patrona 2010 (85-ta rocznica śmierci Jana Szczepanika) i adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły (szczególnie uczniów klas pierwszych).
 • Szkolne koło turystyczne zaprasza do udziału w rajdzie PTTK ?Powitanie wiosny?, który odbędzie się 25 marca 2011 na trasie ZAWADKA RYMANOWSKA ? ?PIOTRUŚ? (728 m.) ? STASIANE.
 • W dniu 10. 03. 2011 r . odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
 • 25 lutego 2011 r. odbył się szkolny etap konkursu dotyczącego projektowania odzieży. Prace konkursowe Eweliny Ziobro oraz Justyny Wrony zakwalifikowały się do ogólnopolskiego etapu
 • W bieżącym roku szkolnym 2010/2011został zorganizowany, po raz pierwszy, przez Podkarpacką Izbę Doradców Podatkowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs pod hasłem: I Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Podatkach.
  Honorowy patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty.
 • W dniach 7-8 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. J.Szczepanika w Krośnie odbyły się Warsztaty stylizacji
  które zostały przeprowadzone przez Panią Monikę Harłacz
  stylistkę projektantkę, menadżera i wykładowcę Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.
  W warsztatach uczestniczyli uczniowie Technikum Odzieżowego wraz z nauczycielami uczącymi przedmiotów kierunkowych.
  Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami mody, podstawowymi zasadami stylizacji i kreowania wizerunku a następnie wykorzystać zdobytą wiedzę wykonując praktyczne zadania w grupach.
 • Podczas ostatków charytatywno - rockowych, które odbyły się 8 marca 2011r. w naszej szkole zebraliśmy na hospicjum 1033,88zł.
 • Etap szkolny XV Ogolnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbędzie się 14 marca 2011r. o godz. 12 05 w sali B15.
 • Gimnazjalisto!

  Fascynuje Cię moda? Pragniesz wyróżniać się z tłumu swoim oryginalnym wyglądem? Jesteś kreatywny? Pragniesz spróbować swoich szans jako projektant?

  Przyjdź do nas! Pomożemy Ci zrealizować marzenia. Przekażemy Ci wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania zawodu projektanta.
 • Szkolne koło turystyczne zaprasza do udziału w rajdzie PTTK ?Powitanie wiosny? na trasie ZAWADKA RYMANOWSKA ? ?PIOTRUŚ? (728 m.) ? STASIANE.
  Rajd odbędzie się dnia 25 marca 2011 roku, opłata wynosi 20 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje p. Krystyna Kenar do dnia 15 marca.
  Szczegóły na stronie PTTK Krosno.

 • Dzień Kobiet w tym roku to również ostatki. W tym dniu w naszej szkole planujemy Koncert Charytatywny na rzecz krośnieńskiego hospicjum.
 • W dniu 2 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyły się Szkolne Zawody Olimpiady Przedsiębiorczości.
  Udział w tych eliminacjach wzięli uczniowie:
 • Dyrekcja ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zaprasza uczniów ponadgimnazjalnych szkół odzieżowych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Projektowania i Modelowania Odzieży, który odbędzie się 23 marca 2011 roku.
  Zgłoszenia udziału w konkursie prosimy przysyłać pocztą lub pocztą elektroniczną najpóźniej do 10 marca 2011 roku.

  Celem konkursu jest:
 • Wyniki ostateczne etapu wojewódzkiego Konkursu

  Etap wojewódzki - klucz odpowiedzi

  Etap wojewódzki - tematy zadań

  Etap szkolny - klucz odpowiedzi

  Etap szkolny - tematy zadań

  Lista szkół, które w regulaminowym terminie zgłosiły swój udział w II edycji Podkarpackiego Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego


  Edycja II - Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  1. Organizatorami konkursu są:
  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie (ZSP1)
  - Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych (WSETiNS) w Kielcach Ośrodek Zamiejscowy w Krośnie

  2. Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem: Prezydenta Miasta Krosna oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

  3. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży zainteresowania walorami turystycznymi województwa podkarpackiego.

  4. Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie wysyłają do dnia 28 lutego 2011r. swój akces drogą elektroniczną
 • W dniu 3 lutego 2011 roku w Galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1 odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej ?Życiowe drogowskazy?. Wystawa prezentuje prace uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie.
 • W dniu 11.02.2011 roku w ramach projektu ?Czas na inżyniera? została przeprowadzona interaktywna lekcja obejmująca treści z zakresu fizyki i techniki.
 • Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny (alt zobacz stronę konkursu). Zgłoszenie do środy 16 lutego 2011 r. Konkurs w roku 2011 przeprowadzony zostanie w czwartek, 17 marca o godzinie 900. Jest to konkurs oparty na logicznym myśleniu.
 • Szkolny konkurs z matematyki dla uczniów klas 1-2 liceum oraz 1-3 technikum odbędzie się 22 lutego wo godzinie 930 w sali A13. Zapraszamy.
 • W marcu 2011 roku odbędzie się Szkolny konkurs językowy "MASTER OF ENGLISH GRAMMAR"
 • Nasza uczennica Olga Kuliga znalazła się w finałowej dziesiątce Miss Maturzystek 2011.
 • Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr.1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zapraszają na wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy prac uczniów ŻYCIOWE DROGOWSKAZY.
 • {swf}2010-11/ stylizacja-i-kreowanie-ubiorow.swf{/swf} TECHNIKUM NR1 w zawodzie: technik technologii odzieży STYLIZACJA I KREOWANIE UBIORU
 • W dniu 04.01.2011.uczennice klasy IV technikum odzieżowego pod kierunkiem nauczycielki Alicji Kowalik przygotowały wystawę modeli sukien historycznych.
 • {swf}2010-11/pse2011baner{/swf} Miło nam poinformować, ze w dniu 14 stycznia 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie (ul. Podkarpacka 16) odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne KROSNO 2011.
  Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia targów.
  Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.
 • W dniu 14.12.2010. odbyło się spotkanie z rodzicami i nauczycielami najlepszej klasy w szkole. W roku szkolnym 2009/2010, klasa IV THO uzyskała najwyższą średnią ocen, tj. 4,05. Siedem uczennic otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem. Były to:
  Joanna Konior
  Joanna Stempek
  Jolanta Śnieżek
  Wioletta Staroń
 • W dniu 14 stycznia 2011 roku (piątek)odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas. W tym dniu nastąpi zmiana organizacji zajęć.
 • W dniu 22 grudnia 2010 roku odbędą się klasowe spotkania wigilijne.
 • W dniu 11 XII 2010 roku w Kościele O.O. Kapucynów w Krośnie odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której nasza szkoła została uhonorowana medalem CSLI Medal of Humanity 1st class.
  Medal ten został przyznany przez Prezydenta Międzynarodowego Korpusu Świętego Łazarza z siedzibą w Wiedniu za zasługi na polu humanitarnym w służbie drugiemu człowiekowi. Aktu udekorowania dokonał JE Ambasador Krzysztof Książe Radziwiłł.Warto wspomnieć, że jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną, która została wyróżniona medalem. Dekret. Dyplom.
 • Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza termin od 14 do 28 grudnia 2010 r. naboru wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu pn. "Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych
 • W dniu 15.12. 2010 roku (środa) o godz. 9 .00 w sali B 3 odbędą się szkolne zawody XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
 • 11 listopada 2010 roku w Krośnie odbyły się w uroczystości z okazji Święta Niepodległości.
 • ?Techniki mieszane w projektowaniu i komponowaniu aplikacji to hasło przewodnie Warsztatów Rękodzieła Artystycznego, które zostały przeprowadzone w dniach 22, 25 i 27 października 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie.
 • W ostatnim tygodniu wrzesnia b.r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Konkursu Wiedzy o Prymasie Tysiąclecia Kardynale Wyszyńskim organizowanym przez Stowarzyszenie "Civitas Christiana".
 • Uczniowie należący do kółka teatralnego pod opieką p. Bogusławy Kopczyk przygotowali wieczór poetycki poświęcony Edwardowi Stachurze.
 • Poezja w słowach i obrazach - Kazimierz Przerwa - Tetmajer. Aby wziąć udział w konkurie należy wybrać jeden z wierszy: Ta trawa, której nikt nie kosi..., Ciche, mistyczne Tatry..., Prometeusz, Ikar, W arkadii, O zmroku,
 • Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy na dzień otwarty biblioteki szkolnej w dniu 28 października 2010 roku(czwartek).
 • Dnia 29 października 2010 roku (piątek) odbędzie się Konkurs Oxsford Plus 2010 z języka angielskiego i języka niemieckiego.
 • W piątek - 15.10.2010 r. odbył się Szkolny Konkurs Papieski. Wzięło w nim udział 11 uczniów.
  Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością encykliki Jana Pawła II o Bożym miłosierdziu.

  Najlepsza trójka to: 1.Anna Michna z kl.2 LO "a"
  2.Konrad Leśniak z kl.2 TT
  3.Małgorzata Filar z kl.4TE"b"

  Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!
 • IX Szkolny Konkurs Papieski - w tym roku ze znajomości encykliki "Dives in misericordia" Jana Pawła II.
 • W dniu 13 października 2010 roku (środa) o godzinie 13.00 odbędzie się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. W tym dniu nastąpi zmiana organizacji zajęć.
 • Odbywają się zapisy dla chętnych do udziału w Szkolnych Eliminacjach Olimpiady Przedsiębiorczości. Zgodnie z harmonogramem olimpiady eliminacje szkolne odbędą się 2grudnia 2010 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u nauczyciela podstaw przedsiębiorczości M. Bożek ? Pocenty do dnia 8 października 2010 roku (włącznie).

 • W dniu 22.09.2010 roku (środa) odbędą się zebrania z rodzicami.W tym dniu lekcje zostaną skrócone o 10 minut.
 • W dniu 22.09.2010 roku (środa) odbędą się zebrania z rodzicami.W tym dniu lekcje zostaną skrócone o 10 minut.
 • W dniu 13 września 2010 r. o godz. 1030 w bibliotece szkolnej w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów odbyła się uroczysta inauguracja elektronicznego udostępniania zbiorów.
 • Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 września 2010 r. zmarła w wieku 59 lat Grażyna Kornaga - emerytowany nauczyciel chemii.

 • W związku z projektem COMENIUS, w którym bierze udział nasza Szkoła, pracujemy nad reaktywacją i wzmocnieniem szkolnego chóru oraz podniesieniem jego poziomu artystycznego. Trwa rekrutacja do tego chóru.
 • Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (art. 92 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych)

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, ul. Podkarpacka 16 38 400 Krosno, zwany dalej Zamawiającym, w dniu 2 września 2010 roku rozstrzygnął postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: ?Budowa policznikowego odcinka linii oświetleniowej na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie?, w którym kryterium oceny ofert była najniższa cena.
 • Plan lekcji dostępny na szkolnej stronie (patrzalt). W poniedziałek 6 września prosimy sprawdzić czy nie został zmieniony dla danej klasy.
 • Msza święta rozpoczynająca rok katechetyczny 2010/2011 odbędzie się w czwartek 2.09. 2010 roku o godz. 12.00 w kosciele O.O. Franciszkanów.
 • 1 września 2010 r. (środa) zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie - "Szczepaniku":
  alt klasy pierwsze - na godz. 10.00
  alt klasy starsze - na godz. 9.00
 • Konferencja Rady Pedagogicznej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbędzie się w dniu 24 sierpnia (wtorek) o godz. 9.00.
  Serdecznie zapraszam!
 • W dniu 23.08.2010 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbędzie się egzamin maturalny poprawkowy.
 • Uczniowie klas I mogą zgłaszać się po odbiór legitymacji szkolnych w sekretariacie - pokój A24

 • Podajemy treść ZARZĄDZENIA nr 26/2009/10 dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie w sprawie terminu egzaminów poprawkowych.
 • Od września 2010 r. nasza szkoła weźmie udział w międzynarodowym projekcie COMENIUS nastawionym na działania literackie, muzyczne i plastyczne. Realizacja projektu będzie związana m. in. z zagranicznymi wyjazdami. Szczegóły we wrześniu.

 • Uwaga Maturzyści z roku 2010!
  Od środy 30 czerwca br. od godz. 8.30 można odbierać świadectwa dojrzałości.
  Zapraszamy!

 • Informujemy gimnazjalitów, że listy uczniów przyjętych do naszej szkoły zostaną wywieszone 1 lipca 2010 r. (czwartek) do godz. 15 oraz w tym samym czasie opublikowane na stronie głównej szkolnej strony internetowej.
  Potwierdzenie woli podjęcia nauki w naszej szkole przez złożenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia egzaminu gimnazjalnego, 3 zdjęć i karty zdrowia przyjmujemy od momentu ogłoszenia list do 6 lipca.
  8 lipca ogłoszenie pełnej listy przyjętych uczniów.

 • W piątek 25 czerwca 2010 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.
  Przebieg uroczystości:
  o godz. 9:00 odbędzie się msza święta w Kościele Franciszkanów w Krośnie
  o godz. 10:15 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego
  po zakończeniu akademii uczniowie spotkają się z wychowawcami i otrzymają świadectwa.

 • 23 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród uczniom krośnieńskich szkół za wysokie osiągnięcia w roku szkolnym 2009/10. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki wraz z zastępcą Panem Bronisławem Baranem. Coroczne wydarzenie "Primus Inter Pares 2010" zorganizowali i prowadzili w imieniu Prezydenta Miasta Krosna: p. Grażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji oraz p. Jarosław Grzesik - Pracownik Wydziału Edukacji. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie krośnieńskiej Szkoły Muzycznej: uczeń odegrał na trąbce Hejnał Krosna oraz uczennica wykonała na fortepianie Mazurek Es Dur dla uczczenia Roku Szopenowskiego.
 • Logo szkołyZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie wraz z Radą Rodziców zapraszają na Szkolny Piknik Szczepanika 24 czerwca 2010 r. (czwartek) od godziny 830 (boisko sportowe ZSP Nr 1). W programie:
  Międzyklasowe rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt
  Międzyklasowe rozgrywki w piłce nożnej chłopców
 • Przewodniczący Szkolnego Zespołu Nadzorującego informuje absolwentów czwartych klas techników o terminach egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

  1. Egzamin pisemny odbędzie się w dniu 21 czerwca (poniedziałek) 2010 r. o godz. 1200 - 1400
 • W poniedziałek, 14 czerwca o godz.11:10 w naszej szkole dla maturzystów rocznika 2011 odbędzie się prezentacja innowacyjnej platformy e-learningowej w zakresie matematyki.
 • Prezentujemy wyniki konkursu "Wiedzy z towaroznawstwa" przeprowadzonego 14 czerwca 2010 r. i skierowanego do 3 klas technikum ekonomicznego i handlowego:
  I miejsce Katarzyna Skubel, kl. III TEa
 • Prezentujemy wyniki 3 edycji cyklicznego konkursu "Moja Mała Ojczyzna":
  I miejsce Wrona Justyna, kl. III TO
 • Uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny". Najlepsze wyniki w naszej szkole w roku 2010 uzyskali:
 • W ostatnich dniach 59 uczniów Zespołu Szkot Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tarnobrzegu doświadczyło ogromu tragedii wywołanego powodzią. Dla wielu z nich jest to kolejne dramatyczne przeżycie po 9 latach od poprzedniej powodzi w okolicach Tarnobrzega.
 • Prezentujemy wyniki cyklicznego szkolnego konkursu "Matematyczny Czar Par", który został przeprowadzony 27 maja 2010 r.:
 • Strona obchodów Roku Chopinowskiego Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji Roku Chopinowskiego. Wystawę można obejrzeć w czytelni multimedialnej w dniach 25 - 28.05.2010 r.
 • W dniu 19 maja 2010 roku odbył się X Jubileuszowy Finał Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego Wadowice Górne.
 • Masz talent plastyczny, może tworzysz muzykę, lub piszesz dobre teksty . Możliwe, że jesteś wspaniałym informatykiem lub grafikiem komputerowym !!! Koniecznie przeczytaj ten artykuł. Może to konkurs akurat dla Ciebie.


 • Prezentujemy ważne daty związane z rekrutacją z informatora "Zasady i terminy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2010/2011" na terenie Miasta Krosna. Zobacz całość.

 • WychowawcaKlasaSala
  mgr Małgorzata FejkielI LO A A 17
  mgr Krystyna KenarI LO BA 10
  mgr Anna Pelc - ZygmuntI LO CA 13
  mgr Marzena PrajsnarI LO DA 18
  mgr Zbigniew PółchłopekI LO EA 22
  mgr Stanisław NowakI TE/THB 3
  mgr Marta StyczeńI TEA 14
  mgr Anna BogaczI TO/TSA 11
  mgr Marek GancarzI TTA 12
  Lp. Ważne daty Działania
  1. do 10 marca 2010 r. Opublikowanie internetowego informatora o szkołach ponadgimnazjalnych.
  2. 15 marca 2010 r do
  28 maja 2010 r.
  Możliwość wypełnienia podania w internecie
  3. 16 i 30 marca 2010 r. Spotkania z rodzicami w sprawie klas sportowych
  4. 14 ? 16 kwietnia 2010 r. Krośnieńskie Targi Edukacyjne.
  5.
  do 17 kwietnia 2010 r.
  Nabór wstępny - przyjmowanie podań do oddziału sportowego.
  6. 17, 18, 24 i 25
  kwietnia 2010 r.
  Test sprawnościowy do klasy sportowej.
  7. 27 kwietnia 2010 r. Ogłoszenie wyników testu sprawnościowego w klasie sportowej.
  8. 17-28 maja 2010 r. Nabór właściwy ? przyjmowanie podań przez szkoły
  9. 23-24 czerwca 2010 r.
  do godz. 1500
  W szkołach posiadających wolne miejsca: przyjmowanie podań, możliwość zmiany listy preferencji.
  10 25 -28 czerwca 2010 r. do godz. 15 00 Przyjmowanie kopii świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopii zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanych z OKE, poświadczonych przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył oraz innych wymaganych przez szkoły dokumentów i zaświadczeń uwzględnianych w punktacji .
  11. 25 -28 czerwca 2010 r. do godz. 15 00 Klasa sportowa i laureaci konkursów. Przyjmowanie świadectw ukończenia gimnazjum oraz zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanych z OKE, oraz innych wymaganych przez szkoły dokumentów i zaświadczeń uwzględnianych w punktacji .
  12. 29 czerwca 2010 r Ogłoszenie listy przyjętych do oddziału sportowego.
  13. do 1 lipca 2010 r.
  do godz.15 00
  Ogłoszenie listy kandydatów do szkoły na podstawie wyników rekrutacji.
  14. 1 ? 6 lipca 2010 r. Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego i składanie odwołań od wyników rekrutacji.
  15. 8 lipca 2010 r.
  do godz.14 00
  Ogłoszenie przez dyrektora listy przyjętych do szkoły.


 • Strona Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki 21 kwietnia 2010 r. odbył się finał VIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Naszą szkołę reprezentował Kamil Goleń, uczeń klasy III LOe, który uzyskał tytuł finalisty.

  Spośród 60 uczestników etapu finałowego wyłoniono 15 laureatów, pozostałe osoby uzyskały tytuł finalisty.
 • Zachęcamy do skorzystania z powtórki z matematyki przygotowanej przez CKE. 108 zadań testowych i otwartych stanowi przekrój wiedzy i umiejętności potrzebnych do matury z matematyki. Jest duże prawdopodobieństwo, że część z tych zadań wystąpi na maturze 2010 r. Zadania z odpowiedziami - strony:75 do 94.

 • W piątek 30 kwietnia 2010 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla III klas V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Szczepanika w Krośnie ora dla IV klas Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Przebieg uroczystości:
  - o godz. 8.00 odbędzie się msza święta w Kościele Franciszkanów w Krosnie
  - o godz. 9.15 odbędzie się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego przez maturzystów
  - po zakończeniu akademii absolwenci spotkają się z wychowawcami i otrzymają świadectwa

 • Dni Otwarte Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie trwały od 19 do 21 kwietnia 2010 roku. W tych dniach naszą szkołę odwiedziło 823 gimnazjalistów.
 • Maturzyści! Dobre wyniki z matur opłacają się w tym roku. W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, wypłacane przez 10 miesięcy. Stypendia będą przyznawane na podstawie konkursu świadectw maturalnych. Termin zgłoszenia do programu upływa 13 sierpnia 2010 roku. altWięcej ...

 • Dnia 20 kwietnia 2010 roku o godz. 12.00 odbyła się Akademia z okazji Dnia Patrona.
  W akademii wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Program artystyczny zawierał wiersze i piosenki o Janie Szczepaniku autorstwa uczniów naszej szkoły, które zwyciężyły w konkursie. Uroczystość uświetnił występ Kabaretu SSOK.

  Podczas akademii wręczono dyplomy i nagrody z wielu konkursów przeprowadzanych w bieżącym roku szkolnym.
  Uczniowie zostali nagrodzeni w następujących konkursach:
 • W dniu 19 kwietnia rozpoczęły się Dni Otwarte Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie
  W programie m.in.
  - spotkanie z dyrekcją szkoły, uczniami, nauczycielami
  - prezentacje uczniów: kabaret, pokaz mody, pokazy sportowe i akrobatyczne
  - wystawy twórczości uczniów
  - lekcje otwarte (z "atrakcjami")
  oraz prawdziwy HIT! - II Entomologiczno-terrastyczne spotkania, czyli wystawa hodowanych przez uczniów gadów, płazów, ptaszników ... czyli prawdziwe małe ZOO"

  Zapraszamy Gimnazjalistów i wszystkich Zainteresowanych!
 • W dniu 9 kwietnia 2010 roku w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się Wojewódzki finał Podkarpackiego Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego.

  Był to drugi etap konkursu. W pierwszym - eliminacjach szkolnych wzięło udział 259 uczniów z 18 szkół
 • W związku z tragicznymi wydarzeniami i żałobą narodową Dni Otwarte w "Szczepaniku" zostały przeniesione na następny tydzień: 19-21 kwietnia 2010 r. (poniedziałek, wtorek, środa)

 • 10.04.2010 r.
  Łączymy się w modlitwie i głębokim smutku
  z rodzinami ofiar
  katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

  Z najszczerszymi wyrazami współczucia
  kondolencje składają:
  Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie naszej szkoły.

  Niech odpoczywają w pokoju.

 • Konkurs wiedzy "Jan Szczepanik i jego epoka" zostanie przeprowadzony 19 kwietnia 2010 r. (poniedziałek) o godz. 9.30 w sali B3.
  Prace z konkursu plastycznego oraz literackiego zbieramy do 16 kwietnia 2010 r. (piątek) do godziny 14.
  Regulaminy: konkursu wiedzy, konkursu literackiego, plastycznego i technicznego.
  Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 • Akademia z okazji Dnia Patrona odbędzie się 20 kwietnia 2010 r. (wtorek) o godzinie 1200 na sali gimnastycznej. W akademii wezmą udział wszystkie klasy pierwsze pod opieką nauczycieli, z którymi mają zajęcia wg planu na lekcji 7-mej.

  Na akademii tradycyjnie będą wręczane dyplomy z różnych konkursów przeprowadzonych w bieżącym roku szkolnym.
  Wykaz uczniów, którym zostaną wręczone dyplomy zostanie umieszczony na tablicy ogłoszeń w poniedziałek ok. godz. 13-tej.
 • Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego Człowieka.

  Niech ten świąteczny czas będzie pełen nadziei i wiary, niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie wiosenny nastrój radości, miłości, spokoju i szczęścia.

  Niech atmosfera ciepła rodzinnego podczas radosnych spotkań przy wielkanocnym stole napełni optymizmem, energią i nadzieją na dalsze chwile życia.
 • W dniu 24.03.2010 r. zostało zorganizowane spotkanie z krośnieńskim podróżnikiem Tomaszem Świątkiem.
 • W miesiącu marcu 2010 r. pracownicy ING Banku Śląskiego prowadzili w klasach maturalnych zajecia poświęcone nowoczesnej bankowości.
 • Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów ZSP Nr 1 w Krośnie na zebrania z wychowawcami (informujące o bieżących wynikach nauczania), które odbędą się 26 marca 2010 r. (piątek).
 • Zapraszamy uczniów klas I ( po jednym reprezentancie z każdej klasy) do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.
 • 16 marca w ZSP nr 4 w Krośnie odbyły się indywidualne powiatowe zawody szachowe w ramach Licealiady. Dzięki wspaniałym wynikom piątka naszych uczniów awansowała do Finału X Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego na rok 2010 (Wadowice Górne, dnia 14 i 15 kwietnia 2010 r. )
  Nasi reprezentanci na finały wojewódzkie: chłopcy: Rafał Kasperkowicz i Rafał Cymborski, dziewczęta: Wioletta Przybyła, Martyna Owoc, Monika Stec.
 • Konkurs "Kangur Matematyczny" zostanie przeprowadzony 18 marca 2010 r. (czwartek) na lekcji 3 i 4-tej. Uczniów prosimy o przybycie do sali A26 o godz. 840.
 • 5 marca 2010 r. (piątek) odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I i II (oraz III Technikum) w sali A12 na lekcji 4 i 5-tej. Wszystkich zainteresowanych prosimy
 • Zapraszamy tegorocznych maturzystów do zapoznania się z materiałami w zakładce górnej: Matura - egzaminy Zadania maturalne 2010. Znajdują się tam linki do zestawów maturalnych z różnych przedmiotów.
  Uwaga! - zakładka dostępna po zalogowaniu się.

 • Witryna naszej szkoły zajęła 3 miejsce w konkursie "Witryna Internetowa Mojej Szkoły" w kategorii szkół średnich. Włożony wysiłek i czas zaowocował. Redaktorzy strony ( w tym uczniowie: Agata Lidwin,Tomasz Jasłowski i Albert Wilk), którzy pracowali przy stronie w bieżącym roku szkolnym planują uzyskać lepszy wynik w następnej edycji konkursu.
  Protokół z pracy komisji konkursowej (zgłoszono około 90 stron).
  9 lutego 2010 r. wymienieni uczniowie wraz z opiekunem A. Zając uczestniczyli
 • Uczennica klasy IV TEa Barbara Zawisza zakwalifikowała się do finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.
 • Prace konkursowe o tematyce " Znaki miłości bliźniego wokół nas " należy składać do 14 marca 2010 roku u nauczycieli katechetów.
 • Dnia 23 marca 2010 roku odbędzie się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
  W konkursie wymagana jest znajomość Pism Janowych. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 28 lutego 2010 roku u katechetów.
 • Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (art. 92 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych)

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, ul. Podkarpacka 16 38 400 Krosno, zwany dalej Zamawiającym, w dniu 28 stycznia 2010 roku rozstrzygnął postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: ?Remont oświetlenia ulicznego na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie przy ul. Podkarpackiej?, w którym kryterium oceny ofert była najniższa cena.
 • Konkurs językowy "THE MASTER OF ENGLISH GRAMMAR" w formie pisemnego testu odbędzie się w ostatnim tygodniu nauki przed feriami zimowymi.
 • Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów ZSP Nr 1 w Krośnie na zebrania z wychowawcami (informujące o wynikach klasyfikacji semestralnej), które odbędą się 21 stycznia 2010 r. (czwartek). Przypominamy, że w tym dniu lekcje zostaną skrócone o 10 minut.
 • W niedzielę 10 stycznia 2010 roku nasz szkolny Kabaret SSOK został zaproszony na występ zorganizowany z okazji 18. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Podczas tegorocznego finału szkolny kabaret SSOK rozsławiał dobre imię "Szczepanika" w Wielopolu Skrzyńskim. Godzinny program zawierał największe przeboje kabaretu (m. in. piosenkę Miłość, skecz "O dwunastu miesiącach" - w nowej wersji), ale także premierowe skecze i piosenki.
  Fragmenty wielopolskiego występu można obejrzeć na kabaretowym kanale YouTube

 • Sylwia Leniek ? uczennica klasy I a LO otrzymała wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ?Porozmawiajmy o AIDS?.

 • Miło nam poinformować, ze w dniu 22 stycznia 2010 odbywać się będą w naszej szkole Podkarpackie Spotkania Edukacyjne KROSNO 2010

 • alt Edycja I - Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  1. Organizatorami konkursu są:
  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie (ZSP1)
  - Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych (WSETiNS) w Kielcach

  2. Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem: Prezydenta Miasta Krosna oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

  3. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży zainteresowania walorami turystycznymi województwa podkarpackiego.
 • {phocagallery view=category|categoryid=280|imageid=5205|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=1|detail=0} We wtorek 22 grudnia 2009 roku o godzinie 9.30 odbędą się Szkolne Jasełka dla młodzieży oraz nauczycieli.
  W tym dniu odbędą się także spotkania opłatkowe klas z wychowawcami i nauczycielami w wyznaczonych salach (wykaz na tablicy ogłoszeń): grupa I - godz. 8.00 - 9.30; grupa II - godz. 10.30 - 11.45
  O godzinie 11.45 odbedzie sie wigilia dla nauczycieli i pracowników szkoły.

  Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
 • Blaga 2009 16 grudnia 2009 roku w krośnieńskim RCKP, w ramach XV Przeglądu Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych BLAGA 2009, zaprezentował się po raz czwarty nasz szkolny Kabaret SSOK.
  Młodzież pod kierunkiem p. Bartosza Gałązki przygotowała spektakl pt. "Halo, Lucy", z autorską muzyką i tekstami, który tym razem był odległy od typowo kabaretowych grepsów i wątków. Skrócony dla potrzeb konkursu program utrzymany w konwencji science fiction opowiadał o dziewczynie, która, doświadczywszy w życiu wszystkiego, rozważa sens dalszej egzystencji...

  Na przeglądzie Kabaret SSOK zaprezentował także (poza konkursem) zwiastun filmu "Wesele 2009"
 • 24 listopada 2009 roku dwie trzyosobowe drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na temat zmian klimatu ze szczególnym uwzględnieniem globalnego ocieplenia.
 • Dnia 20 listopada 2009 roku odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "Odzyskanie niepodległości i kształtowanie granic II Rzeczpospolitej 1914 - 1922"
 • Wolontariuszki z klasy I d LO: Paulina Czekańska, Małgorzata Gonet, Anna Gorczyca, Kamila Hejnar, Justyna Kałwik, Agnieszka Kolanko, Paulina Wiernasz były pomysłodawczyniami i głównymi organizatorkami akcji charytatywnej w naszej szkole pod nazwą ?I TY możesz zostać Świętym Mikołajem?.
 • Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów ZSP Nr 1 w Krośnie na zebrania z wychowawcami (informujące o postępach uczniów), które odbędą się 3 grudnia 2009 r. (czwartek). Przypominamy, że w tym dniu lekcje są skrócone.
 • Zzpraszamy do wzięcia udziału w VIII Edycji Konkursu z Rachunkowości w roku szkolnym 2009/2010.
 • 1 listopada 2009 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie uczestniczyła w kweście na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie, organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie na rzecz osób najbardziej potrzebujących pomocy.
 • Dnia 27 października 2009 r. odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
 • Zainteresowanych wzięciem udziału w V Edycji Wojewódzkiego Konkursy Plastycznego"Porozmawiajmy o AIDS"
 • W dniu 13 listopada 2009 roku odbędzie się Konkurs Historyczny na temat "Odzyskanie niepodległości i walki o kształt granic II Rzeczpospolitej 1914 - 1922.
 • WynikiSzkolnego Konkursu Papieskiego, który odbył się 15 października 2009 roku.
  I miejsce zajęli: Jolanta Śnieżek z kl. 3 TH i Konrad Leśniak z kl. 1 TT
 • Zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników szkoły i Uczniów na akademię z okazji "Dnia Edukacji Narodowej" dnia 13 października 2009 r. (wtorek) na godz. 1330. Uwaga !!! Zajęcia w tym dniu
 • Zapraszamy na stronę Rady Uczniów naszej szkoły czyli Samorządu Szkolnego. Wy (uczniowie "Szczepanika") możecie mieć wpływ na publikowane tam informacje. Szczegóły u przedstawicieli samorządu.

 • Przy okazji Dnia Papieskiego organizowany jest w naszej szkole Konkurs Papieski, który każdego roku zachęca do poznania życia i twórczości naszego papieża Jana Pawła II. Konkurs odbędzie się 15 października 2009
 • W niedzielę 11 października 2009 r. po raz dziewiąty w Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Służy on rozpowszechnianiu dzieła i myśli Jana Pawła II.
 • Zapraszamy na szkolną dyskotekę 7 października 2009r. (środa), na godzinę 1800.
 • Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji ?Uwalniamy Książki", organizowanej przez Stowarzyszenie ?Młodzi Demokraci?. Jeśli masz przeczytane, niepotrzebne książki, do których już nie wracasz, przekaż je bibliotece szkolnej do dnia 15 października b.r.
 • Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie będzie realizował projekt pn.Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2009/2010. Nabór wniosków może być bardzo krótki, dlatego należy się już przygotować (patrz kryteria poniżej) i zgłosić do wybranego nauczyciela opiekuna. Potrzebny będzie NIP ucznia
 • Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów ZSP Nr 1 w Krośnie na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z Dyrektorem i wychowawcami, które odbędą się 22 września 2009 r. (wtorek) o godz. 16-tej.
  Przypominamy, że w tym dniu lekcje są skrócone (zobacz poniżej).
 • Msza dla uczniów naszej szkoły z okazji inauguracji roku katechetycznego 2009/2010 będzie odprawiona 2 września 2009 r. (środa) o godzinie 12.00 w kościele Franciszkanów. Szczegóły w szkole.

 • Uwaga Absolwenci Technikum!
  Od godz. 8.00 w dniu 28 sierpnia 2009r.(piątek) w sekretariacie szkoły można odbierać dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
  Zapraszamy!

 • 1 września 2009 r. (wtorek) zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/10 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie - "Szczepaniku":
  alt klasy pierwsze - godz. 10.00
  alt klasy starsze - godz. 9.00
 • alt Kalendarz roku szkolnego 2009/10 ... zobacz
  alt Dopuszczalne formy realizacji dwóch godzin obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, dostosowane do zainteresowań uczniów ... zobacz
  alt Zajęcia wychowania do życia w planowanej siatce godzin dla klasy ... zobacz
  alt Dzienniki elektroniczne mogą całkowicie zastąpić tradycyjne dzienniki w formie papierowej, za zgodą organu prowadzącego i po spełnieniu odpowiednich wymagań ... zobacz
 • Uwaga uczniowie kl. Ib TE - uczestnicy Wakacyjnego Obozu Naukowego!
  Potwierdzamy otrzymaną dzisiaj ostateczną wersję dowozu uczestników WON (ze względu na utrudnienia na trasach dojazdowych dokonano niewielkich korekt).
  WYJAZD:
  Zbiórka dnia 26.07.09 na placu przed PCEN, ul. Partyzantów 10a w Rzeszowie o godz. 13:30, odjazd o godz. 14:00
  POWRÓT:
  Wyjazd z ośrodka dnia 02.08.09 o godz. 11:00, przyjazd do Rzeszowa na plac przed PCEN ok. godz. 20:15
 • Wśród wielu działań, które zaplanowano w szkole w ramach realizacji programu "Szkoła Kluczowych Kompetencji" (SKK) jest zorganizowanie dla uczniów Technikum Wakacyjnych Obozów Naukowych (WON). Są one dla uczniów całkowicie bezpłatne. Oprócz poszerzania dotychczasowych wiadomości i umiejętności zaplanowano także szereg atrakcji o charakterze rekreacyjnym, turystycznym.
  Właśnie w najbliższych dniach na obóz wyruszy pierwsza grupa uczniów.
 • Zarządzeniem Dyrektora Szkoły z 30 czerwca 2009r. wyznaczono terminy egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2008/2009, w ostatnim tygodniu sierpnia.
 • Absolwenci!
  Świadectwa dojrzałości będzie można odbierać 30 czerwca (wtorek) od godz. 9:00.
  W następne dni w godz. 8:00 - 15:00.
  Zapraszamy!
 • Projekt realizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lidera Projektu i Partnera na terenie naszego województwa, którym jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS i Budżetu Państwa w ramach POKL Priorytet II. Wysoka jakość systemu oświaty. Projekt skierowany jest do ok. 5000 uczniów z 50 szkół - po 10 szkół z 5 województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego.
 • Informujemy kandydatów do naszej szkoły, że przyjmowanie kopii świadectw oraz kopii zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego odbywa się w sekretariacie szkoły (sala A 24) w dniach:
 • Uroczyste zakończenie roku katechetycznego odbędzie się w Kościele Franciszkanów o godz. 900, po mszy świętej zapraszamy na dziedziniec szkolny na podsumowanie roku szkolnego - godz. 1015.
  Wręczenie świadectw w salach według następującego porządku.
 • Zapraszamy na
  POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO

  Z KABARETEM SSOK


 • W dniu 18.05.2009r na boisku wielofunkcyjnym przy naszej szkole odbył się Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP Nr 1. Organizatorem turnieju był Paweł Guzik, który pełnił funkcję grającego trenera.

  Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych: ?Szczepanika?, ?Elektryka?, ?Mechanika? oraz ?Kopernika? i ?Naftówki?.

 • Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci

  mgr Danuty STODÓŁKA

  Odeszła od nas osoba o wielkiej życzliwości i otwartym sercu,
  ceniony Pedagog i Wychowawca

  Pogrzeb Pani Profesor odbędzie się 4 czerwca 2009r.
  Msza Święta żałobna odprawiona zostanie o godz. 12:00 w kościele p.w.Św. Piotra i Jana z Dukli,
  po mszy nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

 • Ogłoszenie

  Przewodniczący Szkolnego Zespołu Nadzorującego informuje absolwentów czwartych klas techników o terminach egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów "Szczepanika" do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje w bibliotece.
 • Szkolny Konkurs Wiedzy z Towaroznawstwa odbędzię się 27 maja 2009r. o godzinie 8 : 00.
  Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas trzecich ekonomicznych oraz uczniów klasy trzeciej handlowej.

  Organizator konkursu pani Teresa Belcik.

 • 1 czerwca 2009 r. (poniedziałek) zostanie przeprowadzony II Szkolny Konkurs "Matematyczny Czar Par". Biorą w nim udział reprezentacje klas pierwszych. Zapraszamy do chwili zabawy z matematyką. Regulamin na tablicy ogłoszeń.
 • 5 czerwca 2009 roku w naszej szkole odbędzie się "Turniej mieszany piłki siatkowej".
  Chęć udziału w zawodach zgłosiły reprezentacje 8 szkół, które będą reprezentowane w sumie przez około 70 uczniów.
 • 21 maja b.r. o godzinie 12:05 na szkolnej platformie Moodle organizowany będzie konkurs leksykalny z języka angielskiego.
  Liczba miejsc ograniczona!

  Szczegóły konkursu u organizatora: pani Joanny Bober

 • Informujemy, że od 4 maja 2009 r. rozpoczynają się egzaminy maturalne. Z tego powodu 4 i 5 maja uczniowie klas 1, 2 i 3-technikum nie przychodzą do szkoły. Abiturienci mają zgłosić się w wyznaczonych salach (informacja na tablicy ogłoszeń) o godz. 8.30.
  4 maja - pisemny egzamin maturalny z języka polskiego,
  5 maja - pisemny egzamin maturalny z języka obcego.
  Życzymy połamania czarnych długopisów.

 • W piątek 24 kwietnia o godzinie 13 nastąpi uroczyste pożegnanie klas maturalnych na sali gimnastycznej. Wezmą w nim udział uczniowie klas maturalnych, ich rodzice, dyrekcja szkoły i nauczyciele.
 • Tradycyjnie już w kwietniu obchodzimy rocznicę śmierci patrona naszej szkoły Jana Szczepanika (18 kwietnia 1926). Z tej okazji zapraszamy 17 kwietnia 2009 r. o godz. 12 na uroczystą akademię wszystkie klasy pierwsze oraz uczniów z innych klas, którzy mają otrzymać dyplomy i nagrody
 • ? Pola Nadziei?- piękna akcja charytatywna na rzecz hospicjów, której symbolem stał się właśnie ten żółty niczym promyk słońca kwiat. W tym roku 5 kwietnia w Krośnie odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz powstającego w naszym mieście hospicjum.

 • altProjekt realizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lidera Projektu i Partnera na terenie naszego województwa, którym jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Po 10 szkół z 5 województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego.
 • Szkolny konkurs literacki i plastyczno-techniczny Jan Szczepanik ? polski Edison 2009.
  Prace należy przekazać organizatorom (p. Bogusława Kopczyk i p. Anna Zając) do dnia 15 kwietnia 2009 r. do godz. 10 (środa po świętach wielkanocnych)
 • SU serdecznie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Świątkiem,

 • Poznaj Laureatów Konkursu Językowego ?The Master Of Engkish Grammar? oraz odpowiedzi do testu.

 •     W dniach 9 ? 11 marca 2009 r. zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów na Dni Otwarte Naszej Szkoły.

 •     W środę 4 marca b.r. w naszej szkole gościliśmy wolontariusza Koła Hospicyjno - Charytatywnego.

 • Samorząd Szkolny serdecznie zaprasza na Wtorkowe Ostatki, które odbędą się 24 lutego 2009 roku. W tym dniu będą sprzedawane ciasta oraz odbędzie się dyskoteka, wszystkie zgromadzone pieniążki zostaną przekazane dla Pawła naszego szkolnego kolegi. Uczeń ten zbiera pieniądze na operację.

 • Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

         W dniach 3-4 lutego 2009 r. odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców.

 • Uczennica klasy IV TE "b" Ewelina Frej zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu Rachunkowości. Finał odbędzie się już 20 lutego 2009r. w Rzeszowie.

  Serdecznie gratulujemy!  Życzymy powodzenia!

 • Konkurs językowy ?The Master of English Grammar?

  Konkurs w formie pisemnego testu odbędzie się na przełomie lutego i marca. Wkrótce szczegółowe informacje. Zgłoszenia do 20 lutego u nauczycieli języka angielskiego.

 • W dniu 27 stycznia 2009 roku odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Wiedzy o Rosji.

 • Informujemy ponownie, że z dniem 31 sierpnia 2009 roku jest planowane zlikwidowanie I Liceum Profilowanego im. Jana Szczepanika w Krośnie będącego w strukturze Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
 • Studniówka

     W mroźną i białą sobotę 3 stycznia 2009 roku odbył się bal studniówkowy uczniów klas trzecich V Liceum Ogólnokształcącego.

 • Plakat Film z wystawy na portalu www.Krosno24.pl

  ?Żyj z pasją!? - tak powinno brzmieć życiowe twoje hasło, by przez życie przejść łagodnie, jak przez masło nóż przechodzi, a jak masło cukier - twoją pasję sukces wnet osłodzi...

 • Zapraszam uczniów naszej szkoły na zajęcia "Zastosowanie dostepnych programów komputerowych do rozwiązywania zadań matematycznych" dnia 3 lutego 2009 r. (wtorek) od godziny 9 do 12, sala B3. Prowadzący Anna Zając.
 • Zobacz plakat       

         "Szczepanik" (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im.Jana Szczepanika w Krośnie) zaprasza na I Spotkania Entomologiczno - Terrarystyczne (I SET)
  CO PEŁZA I HASA PO POLACH I LASACH,

  które odbędą się w budynku szkoły (ulica Podkarpacka 16)
  w sali A26 (I piętro) w dniach 29 - 30 stycznia 2009

 • Konkurs fotograficzny

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie organizuje konkurs dla fotografów amatorów "Wartość życia ludzkiego".

 • Międzyszkolny Konkurs Biblijny z okazji Roku św. Pawła

  W związku z obchodzonym w Kościele Rokiem św. Pawła Apostoła (28.06.2008-29.06.2009) organizowany jest dla uczniów krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych międzyszkolny konkurs biblijny.

 • Konkurs Wiedzy Biblijnej

  Już po raz trzynasty odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Biblijny.

 • Uwaga uczniowie klas pierwszych LO.
  Przedstawiamy organizację fakultetów od roku szk. 2009/10. Wstępna deklaracja do końca stycznia 2009 r. Przeczytajcie szczegóły ...
 • "Mega" koszykówka w Krośnie

   

  11 stycznia sportowa część społeczności miasta Krosno mogła przeżywać doznania związane z "Galą Koszykówki", której głównymi aktorami byli zawodnicy z Krosna oraz zaproszeni goście - jedna z najlepszych drużyn naszego kraju ekipa Anwilu Włocławek.

 • Wywiadówki semestralne

  20.01.2009 - spotkanie rodziców klas z wychowawcami
 • Informujemy, że z dniem 31 sierpnia 2009 roku jest planowane zlikwidowanie I Liceum Profilowanego im. Jana Szczepanika w Krośnie będącego w strukturze Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
 • Szkolne Jasełka Przypominamy, że w sobotę 20 grudnia 2008 r. odrabiamy piątek 2 stycznia 2009 r. Organizowane w tym dniu uroczystości odbywają się w ramach zajęć lekcyjnych, tak więc obecość jest obowiązkowa.
  O godzinie 9.30 młodzież i nauczyciele biorą udział w szkolnych jasełkach. Zdjęcia ...

 • Konkurs recytatorski poezji Herberta

  15 grudnia 2008 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta z okazji kończącego się Roku Herbertowskiego.

 • Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

  W dniu 12 grudnia 2008 roku odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Brało w nich udział 14 uczniów z 4 klas. Na podstawie przeprowadzonego testu ustalono następującą kolejność uczniów w konkursie:
  1.Łukasz Głód kl.III TE a
  2.Patrycja Gierlasinska kl.II LO d
  3.Kamila Krasowska kl.III LO b
  4.Paulina Sroka kl.III LO b
  5.Agnieszka Kielar kl.III LO b

  Organizatorem konkursu była Komisja Języków Obcych.
  Konkurs przeprowadziła Irena Dziadosz.

  Autor tekstu: Irena Dziadosz

 • Organizatorzy spotkania Entomologiczno - Terrarystycznego
  "Co pełza i hasa po polach i lasach"
  przepraszają wszystkich zainteresowanych za zmianę terminu wystawy,
  która miała się odbyć w dniach 17 ? 18 grudnia 2008 w ZSP1 w Krośnie.
  Informacja o nowym terminie spotkanie zostanie podana na stronie internetowej ZSP1.

 • Blaga 2008 - ZSP1 kabaret SSOKMiło nam donieść, że szkolny Kabaret SSOK biorący udział w XIV Przeglądzie Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych BLAGA 2008 został wyróżniony nagrodą jury w wysokości 500 zł. To już trzecie z rzędu wyróżnienie w trzyletniej historii tej grupy artystycznej. Zdjecia na stronie organizatorów.

 • W dniu 9 grudnia 2008 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zostały rozegrane rejonowe zawody w tenisie stołowym.

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  5 grudnia 2008 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas pierwszych i drugich.

 • W środę 10 grudnia, o godzinie 17:00, w sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza
  (RCKP, ul. Kolejowa 2), w ramach XIV Przeglądu Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych BLAGA 2008, zaprezentują się widzom łaknącym dobrej rozrywki dwie grupy artystów działających w naszej szkole pod przewodnictwem p. Bartka Gałązki.
 • Właśnie ruszyła akcja "Góra grosza", w ramach, której każda klasa naszej szkoły będzie zbierała drobne monety do końca tygodnia.
  Celem akcji jest uzbieranie pieniędzy na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego.
 • Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Z dniem 12.11.2008 r. zaczęły się zajęcia realizowane w ramach projektu ?Program wsparcia uczniów szkół zawodowych Gminy Krosno?. Program jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem ogólnym projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej szkolnictwa zawodowego.
 • W dniu 7 listopada 2008 roku na strzelnicy przy ZSP nr 4 w Krośnie , odbyły się zawody strzeleckie z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach wzięły udział 24 zespoły. Uczniowie naszej szkoły, których opiekunem jest Pan Marcin Turek zajęli XIII miejsce. Mimo ogromnej konkurencji Iza Feruś z klasy II TE ?a? zdobyła srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt.

 • 5 listopada 2008 roku odbyły się zawody I stopnia Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Myśl przewodnia bieżącej edycji to ?Środowisko naturalne w procesie gospodarowania?. Patronat honorowy nad XXII Olimpiadą objął Minister Środowiska Pan prof. dr hab. inż. Maciej Nowicki. Uczestnicy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym oparte na książce prof.dr.hab.Grzegorza W.Kołodki pt."Wędrujący świat" oraz rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii oraz 35 pytań testowych.

 • Jak co roku, w dniu 1 listopada br., młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie uczestniczyła w kweście na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie, organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie na rzecz osób najbardziej potrzebujących pomocy.
 • {phocagallery view=category|categoryid=200|imageid=3322|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=1|detail=0} Dnia 12 listopada 2008 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 90-tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgromadzeni nauczyciele i młodzież szkoły wysłuchali historycznych wzmianek dotyczących drogi do niepodległości. Chór szkolny uświetnił akademię wieloma patriotycznymi pieśniami zapraszając zgromadzonych do wspólnego śpiewu.
 • Międzyszkolny konkurs wiedzy ?Pan Cogito - pomiędzy poetą a czytelnikiem?

  ?Pan Cogito - pomiędzy poetą a czytelnikiem? - pod takim hasłem 6 listopada 2008 r. odbył się w Bibliotece Publicznej w Krośnie konkurs wiedzy o Zbigniewie Herbercie, zrealizowany w ramach obchodów Roku Herberta.

 • Warsztaty Twórczego Pisania ?Myślą i słowem?

  22 października 2008 uczniowie klasy I LO c: Kornel Kulig, Olga Kuliga, Sabina Pietrasz oraz Paulina Jurczak i Joanna Szmyd z III LOc, a także Izabela Guzik z III LOb wzięli udział w Warsztatach Twórczego Pisania ?Myślą i słowem?, zorganizowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w Krośnie.

 • Wyjazd modelek

  21 października 2008 roku na zaproszenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rymanowie, uczennice należące do koła modelek, prowadzonego przez p. Wiesławę Szwast
  i p. Jadwigę Królicką, zaprezentowały pokaz mody dla wychowanków tego ośrodka.

 • Zapraszamy młodzież naszej szkoły (oprócz maturzystów) na pięciodniowy pobyt w Pieninach w terminie 1-5 grudnia 2008 roku.
 • Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w szkolnym konkursie z okazji Dnia Papieskiego. Konkurs odbędzie się dnia 16 października 2008 roku o godz. 13:00 w sali B15.
 • Zapraszamy w środę 24 września 2008 roku uczniów klas pierwszych wraz z uczącymi w tym czasie nauczycielami oraz wszystkich chętnych na "Otrzęsiny klas pierwszych" połączone z koncertem, dyskoteką oraz akcją charytatywnej pomocy dla Grzegorza Guzika z kl. 2 LOe.
 • Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów ZSP Nr 1 w Krośnie na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z Dyrektorem i wychowawcami, które odbędą się 23 września 2008 r. (wtorek) od godz. 16-tej.
  Przypominamy, że w tym dniu lekcje są skrócone (zobacz poniżej).
 • Msza dla uczniów naszej szkoły z okazji rozpoczęcia roku katechetycznego 2008/2009 będzie odprawiona 2 września 2008 r. (wtorek) o godzinie 12.00 w kościele Franciszkanów. Szczegóły w szkole.
 • 1 września 2008 r. (poniedziałek) zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/09 w naszej szkole:
  klasy pierwsze - godz. 10.00
  klasy starsze - godz. 9.00

  Uczymy się nie dla szkoły,
  lecz dla życia

  Seneka

 • W piątek - 29 sierpnia 2008 r. zapraszamy absolwentów 2008 Technikum Nr 1 po odbiór Dyplomów Potwierdzających Kwalifikacje Zawodowe, w sekretariacie szkolnym od godz. 8 do 15.
 • Kopie świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego, poświadczone przez dyrektora gimnazjum (które kandydat ukończył) w ilościach odpowiadających liczbie wybranych elektronicznie szkół, przyjmowane będą w sekretariacie szkoły:
  - w piątek (20 czerwca) - w godz. 8:00 - 16:00
  - w sobotę (21 czerwca) - w godz. 9:00 - 13:00
  - w poniedziałek (23 czerwca) - w godz. 8:00 - 16:00
  - we wtorek (24 czerwca) - w godz. 8:00 - 12:00
  Ogłoszenie list przyjętych - w środę (25 czerwca) przed godz. 13:00
 • Dnia 20 czerwca 2008 r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego.
  Godz. 8.45 - msza święta na zakończenie roku katechetycznego w kościele Franciszkanów.
  Godz. 10.00 - zakończenie roku szkolnego w szkole: akademia, spotkania z wychowawcami.
 • {phocagallery view=category|categoryid=116|imageid=936|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=1} W dniu 13.06.2008 r. odbyło się podsumowanie szkolenia młodzieży z klas ekonomicznych i handlowych z zakresu funkcjonowania GPW, Funduszy Emerytalnych, Funduszy Inwestycyjnych.
 • W dniu 13 czerwca 2008r. odbyły się uroczystości 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W uroczystościach wzięli także udział uczniowie skupieni w klubie Honorowych Dawców Krwi w naszej Szkole. Dyrektor Szkoły Andrzej Gregorczyk odebrał z rąk Prezesa PCK lek.  Władysława Tlałki i Prezydenta Miasta Krosna pana Piotra Przytockiego przyznany szkole medal III klasy oraz szklaną statuetkę ze specjalnym podziękowaniem.
  Więcej ...

 • Terminy egzaminów zawodowych potwierdzających kwalifikacje zawodowe:
 • Dnia 25 kwietnia 2008 r. zapraszamy na uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych. O godz. 11.30 w kościele Franciszkanów - msza w ich intencji. O godz. 13.30 - uroczysta akademia, na którą są zaproszeni uczniowie klas maturalnych, ich rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły.
 • W miesiącach marcu i kwietniu bieżącego roku odbywał się przez 6 tygodni ogólnopolski internetowy konkurs "Moje finanse - Z klasy do kasy" polegający na trafnym inwestowaniu wirtualnych pieniędzy w warunkach rzeczywistych obrotów finansowych. Z naszego Zespołu Szkół wzięło w nim udział 8 zespołów tzw. Komitetów Inwestycyjnych.
 • Dnia 18 kwietnia 2008 r. Tomasz Jaślar z klasy 4 TEa zajął 1 miejsce w etapie regionalnym" XII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
  W czerwcu - już jako absolwent naszej szkoły - weźmie udział w etapie centralnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 • {phocagallery view=category|categoryid=13|imageid=504|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=1}Stypendium "dla uczniów szczególnie uzdolnionych..." z województwa podkarpackiego otrzymały dwie uczennice z naszej szkoły: Katarzyna Skubel z kl. 1 TEa i Joanna Szczęsna z kl. 4 TEb. Działania stypendystek wspierają opiekunowie p. S. Bieda i p. A. Zając.
 • Pragniemy zaprosić reprezentacje szkół gimnazjalnych na I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Turniej odbędzie się 15 maja 2008 roku, rozpoczęcie turnieju o godz. 9?? na wielofunkcyjnym boisku przyszkolnym mieszczącym się przy ul. Podkarpackiej 16 w Krośnie.
 • 18 kwietnia 2008 r. (piątek) o godzinie 10.15 (lekcja 5) zapraszamy na akademię z okazji Dnia Patrona - Jana Szczepanika. Wezmą w niej udział wszystkie klasy pierwsze wraz z uczącymi ich w tym czasie nauczycielami.
 • 18 kwietnia 2008 r. o godzinie 11-tej (na zakończenie uroczystości z okazji Dnia Patrona) będą wręczane dyplomy z różnych konkursów przeprowadzonych w szkole w bieżącym roku szkolnym. Wykaz uczniów, którzy mają wtedy przyjść na salę gimnastyczną zostanie umieszczony w czwartek na tablicy ogłoszeń.
 • {phocagallery view=category|categoryid=115|imageid=831|detail=1| displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left} 9 kwietnia 2008r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się gala nadania Certyfikatów Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości". Nasza szkoła jest jedyną szkoła z Krosna i okolic , która po spełnieniu trudnych wymagań uzyskała ten certyfikat wśród 20 szkół województwa podkarpackiego. Przyznawany jest na trzy lata za wysoką jakości pracy szkoły.
 • W dniu 1 kwietnia 2008 r. rozpoczął się cykl szkoleń dla młodzieży naszej szkoły z zakresu funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych. Szkolenie prowadzi wykładowca Akademii Ekonomicznej w Krakowie i pracownik PKO BP w Krośnie Pani Anna Patla-Sztaba.
 • Kolejny raz nasza witryna znalazła się wśród najlepszych stron internetowych szkół z podkarpacia. Zajęliśmy IV miejsce (wśród dziesięciu laureatów) w II Podkarpackim Konkursie pn.: "Witryna internetowa mojej szkoły" (dyplom) w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs rozstrzygnięto 20 lutego 2008 r. Protokół... Wręczenie nagród i prezentacja witryny nastąpiło 13 marca 2008 r. w ramach III Targów Edukacyjnych - w Hali PODPROMIE w Rzeszowie.
 • Przygotowujemy do funkcjonowania na rynku pracy i we współczesnej gospodarce! Otrzymaliśmy Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości". Uroczyste wręczenie certyfikatu - 9 kwietnia 2008 r. w Rzeszowie. Jako jedyna szkoła z Krosna, i jedna z 19-tu z województwa podkarpackiego.
 • 3 kwietnia br. (czwartek) bierzemy udział w V edycji Dnia Przedsiębiorczości, który jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Strona fundacji. W Dniu Przedsiębiorczości biorą udział klasy: I LO c, II LO a, b, c, d, e, III LO c, I TE a, II TE a, które w związku z tym zwolnione są z lekcji.
 • Najlepsze wyniki w szkole VIII edycji konkursu "Test Matematyka Plus":
  1 miejsce - Katarzyna Skubel - kl. 1 TEa (100/100p)
  2 miejsce - Paulina Pelczar - kl. 1 LOe (92/100p)
  3 miejsce - Adrian Wanat - kl. 1 TEb (88/100p)
 • Laureaci szkolnego konkursu fizycznego 2007/2008:
  1 miejsce - Monika Piękoś, kl. 2 TEb
  2 miejsce - Krystyna Ganiady, Elżbieta Leśniewska - kl. 1 LOc oraz Katarzyna Skubel - kl. 1 TEa
 • Święta Wielkiej Nocy
  to czas otuchy i nadziei,
  czas odradzania się wiary
  w siłę Chrystusa
  i w siłę człowieka.
  W imieniu własnym oraz Kierownictwa Szkoły życzę całej społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, wzajemną życzliwość i wzmocnienie ducha.
  Andrzej Gregorczyk - Dyrektor ZSP 1
 • Można już oglądać zdjecia gimnazjalistów przy stanowisku naszej szkoły na Giełdzie Szkół w Krośnie oraz z Dni Otwartych Szkoły.
 • Zapraszamy gimnazjalistów do wypowiadania się na forum oraz czacie na wszelkie tematy związane z naszą szkołą, Dniami Otwartymi oraz Giełdą Szkół 2008.
 • Zapraszamy gimnazjalistów oraz nauczycieli na Dni Otwarte Szkoły, które organizujemy od 17 do 19 marca 2008 r. w godz. 08:00 - 16:00.
 • Otrzymaliśmy odziękowanie za aktywny udział w akcji WOŚP - od szefa krośnieńskiego sztabu p. Arkadiusza Opoń. W tym roku 34 wolontariuszy z naszej szkoły przyłączyło się do przeprowadzenia tej akcji w Krośnie. Zobacz...
 • Zapraszamy uczniów "Szczepanika" na szkolny konkurs fizyczny 13 marca 2008 r. na godz. 13.00 w sali A14. Zgłoszenia u nauczycieli fizyki do 11 marca 2008 r.
 • Kolejny sprawdzian dla maturzystów - próbna matura proponowana przez CKE - w dniach: 4 do 6 marca 2008 r. Szczegóły na szkolnej tablicy ogłoszeń.
 • W ramach projektu "Przyjazna i bezpieczna szkoła" ogloszony jest konkurs na opowiadanie pt. "Narkotyki - nasz, a może mój problem".
 • Zapraszamy uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich na szkolny konkurs matematyczny, który odbędzie się 27 lutego 2008 r. (środa) o godzinie 12.00. Szczegóły na tablicy ogoszeń.
 • Próbny Egzamin Zawodowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe zorganizowany dla uczniów Technikum Nr 1: 21 lutego 2008 r. (czwartek) etap pisemny, 22 lutego 2008 r. (piątek) etap praktyczny.
 • Zmarła długoletnia wychowawczyni młodzieży - pracownik naszej szkoły, zastępca kierownika warsztatów odzieżowych - Pani Wanda Janocha. Wyprowadzenie zmarłej z domu żałoby (Podniebyle 36) do kościoła w Kopytowej nastąpi dnia 19 lutego 2008 r. (wtorek) o godzinie 14.00.
 • W dniu 4 stycznia 2008 roku uczniowie klasy II c LO wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez konsultanta z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Krośnie, Pana Adama Józefczyka, zaproszonego do naszej szkoły przez Panią Irenę Jakubowicz.
 • Szkolne Koło LOP ogłasza konkurs zbierania zużytych baterii ogłoszony przez Urząd Miasta Krosna, oraz Organizację Odzysku Zużytych Baterii REBA S.A.
  Zużyte baterie należy wrzucać do pudełek, które rozmieszczone są na terenia szkoły - parter i pierwsze piętro budynku A oraz sala A 9. Zbiórka baterii trwa do 15 maja 2008 roku.
 • Poszukujemy uczniów z naszej szkoły, którzy chcą ujawnić, wykorzystać i rozwijać swoje talenty:

  informatyczne
  - prowadzenie strony internetowej (obsługa poprzez system Joomla)
  - grafika, animacje...
 • W dniu 8 lutego 2008 r. uczniowie klasy IV a Technikum Ekonomicznego wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach działalności Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Krośnie.
 • {phocagallery view=category|categoryid=19|imageid=106|detail=1| displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left}Zapraszamy do oglądania zdjęć ze studniówek 2008 (szkolna galeria): Głowienka - 19 stycznia 2008r.
 • EFC Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Wyposażanie CKU, CKP i szkół zawodowych w stanowiska do egzaminów zawodowych".
  W ramach projektu jako ośrodek egzaminacyjny szkoła otrzymała oprogramowanie komputerowe do przeprowadzania egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości - INSERT GT.
 • Okres ferii zimowych to nie tylko czas, w którym uczniowie wypoczywają od szkolnych zadań i problemów to także jak się okazuje aktywny wypoczynek, w którym można rywalizować i przeżywać smak sukcesów i gorycz porażek.
 • Do dnia 15 lutego 2008r. uczniowie klas pierwszych LO powinni wybrać grupę fakultatywną, na którą będą uczęszczać w klasie II i III.
 • 7 stycznia 2008 r. rozpoczęła się V. edycja ogólnopolskiego konkursu z wiedzy ekonomicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych "Moje finanse - Z klasy do kasy" - zabawy łączącej giełdowe emocje z praktyczną nauką inwestowania i oszczędzania pieniędzy. Więcej...
 • W czasie rozpoczynających się w poniedziałek 14 stycznia ferii zimowych szkoła będzie otwarta dla uczniów. Będą konsultacje maturalne i spotkania kółek zainteresowań. Przygotowano szereg interesujących zajęć. Zapraszamy do licznego skorzystania z oferty. Poniżej zamieszczamy propozycje zajęć w czasie ferii.
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika ogłasza, że zamierza udzielić zamówienia na zadanie: Likwidacja skutków zalania kotłowni i szatni uczniowskich. Termin składania ofert upływa 22 stycznia 2008 r.
 • 3 stycznia 2008r. "Szczepanik" zagrał na rzecz WOŚP. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w różnych imprezach szkolnych, z których zebrane pieniądze - w kwocie 670 zł zostały przekazane do krośnieńskiego sztabu WOŚP.
 • W II etapie kwalifikacyjnym konkursu z zakresu rachunkowości najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy IV TEb Joanna Szczęsna.
 • Pilne! Szkolna Rada Uczniów planuje w styczniu wybory na opiekuna Rady Uczniów. Prosimy uczniów naszej szkoły o zgłaszanie kandydatur do 17 stycznia 2007 r. u przedstawicieli SU (kl. 2 LOc) lub obecnych opiekunów (Joanna Bober, Beata Guzik).
 • Do Ogólnopolskiego Etapu Konkursu z zakresu rachunkowości, który odbędzie się 11 stycznia oraz 12 lutego 2008 r. zakwalifikowały się następujące osoby:
 • Do Ogólnopolskiego Etapu XXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która odbędzie się 5 stycznia 2008 r. zakwalifikowały się następujące osoby:
 • Decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Tomasz Jaślar został zakwalifikowani do eliminacji okręgowych. Gratulujemy!
 • Boże narodzenie 2007 W tych wyjątkowych dniach życzę całej społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie – Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom i ich Rodzicom - błogosławieństwa Bożej Dzieciny w całym życiu.
  Czytaj całość

 • W piątek 21 grudnia 2007 r. zorganizowano w naszej szkole tradycyjne spotkania wigilijne klas i pracowników szkoły (dla emerytów 20 grudnia). Atmosferę przedświatecznego czasu uatrakcyjniły "Jasełka"
 • XIII Przegląd Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych (czyli popularna "BLAGA") okazał się szczęśliwy dla naszej Szkoły. Kabaret SSOK, którego opiekunem jest p. Bartosz Gałązka, zdobył za swój najnowszy program zatytułowany "Sstraszny twór" wyróżnienie jury - nagrodę pieniężną w wysokości 700 złotych.
 • W dniu 20 grudnia 2007r. na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie pożegnaliśmy Pana Władysława Węklara - nauczyciela wielce zasłużonego dla naszej szkoły.

  Oto kilka zdań z wystąpienia Dyrektora Szkoły ? Andrzeja Gregorczyka ? wygłoszonych nad trumną Zmarłego.
 • Dnia 6 grudnia 2007 roku rozstrzygnięto konkurs, który odbył się w ZSP Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie w klasach: I TO, II TO, III TO, przeprowadzony w ramach przedmiotu pracownia materiałoznawstwa pod hasłem: "Haft wstążeczkowy w zdobieniu odzieży i jej dodatków".
 • W dniu 8 grudnia 2007 roku w ZSP Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie odbyły się Warsztaty Twórczej Aktywności przeznaczone dla nauczycieli.
  Tematem spotkania było: "Zastosowanie haftu wstążeczkowego w dekoracji wnętrz".

 • W dniach 15-30.11.2007 r. zostały przeszkolone wszystkie klasy maturalne z zakresu procedur otrzymania kredytu studenckiego
 • W dniach od 13- 23. 11.2007 r. zostało przeszkolonych pięć klas kończących Technikum przez Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej.
 • {phocagallery view=category|categoryid=22|imageid=90|detail=1| displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left} Dnia 6 grudnia zorganizowano w naszej szkole I część wykładów z matematyki, przeprowadzonych przez dr. hab. Antoniego Pardałę z Katedry Matematyki Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.
 • Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości organizowany jest w trzystopniowej formie. I etap szkolny odbędzie się 11 grudnia 2007 r.
 • 5, 6 i 7 grudnia 2007 r. (środa, czwartek, piątek) organizowane są w naszej szkole próbne matury. W związku z tym nastąpiły zmiany w planach lekcji.
 • Zapraszamy pracowników naszej szkoły na kurs haftu wstążeczkowego, który odbędzie się 8 grudnia 2007 r. (sobota) w godzinach od 9 do 12.
 • {phocagallery view=category|categoryid=118|imageid=1457|detail=1| displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left} 26 listopada 2007 r. podsumowano III konkurs plastyczny "Porozmawiajmy o AIDS". Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Justyna Szczechowicz z kl. III LP.
 • {phocagallery view=category|categoryid=26|imageid=400|detail=1| displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left} W sobotę 10 listopada 2007 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich odbyła się impreza półmetkowa klas drugich liceum. W imprezie wzięło udział około 180 osób: wychowawcy (Panie: Jadwiga Kupczyk, Halina Figat, Irena Jakubowicz i Pan Paweł Guzik) oraz uczniowie klas II c, II d, II a, II b i II e wraz z osobami towarzyszącymi.
 • 9 listopada 2007 r. uczniowie klas II LOa i II LOe uczestniczyli wspotkaniu autorskim z Krzysztofem Kolbergerem i Zofią Czernicką, zorganizowanym przez Krośnieński Dom Kultury.
 • Dnia 12 listopada 2007 r. (poniedziałek) organizatorzy akademii z okazji Święta Niepodleglości zapraszają na godzinę 12-tą na salę gimnastyczną wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
 • W dniach 25- 26 października 2007 odbyły się Warsztaty Rękodzieła Artystycznego z zakresu haftu wstążeczkowego.
 • 1 listopada 2007 roku Pedagog "Szczepanika" zorganizował (po raz pierwszy tak liczną) 17-osobową grupę uczennic naszej szkoły, która wzięła udział w kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta w Krośnie przy Centrum Miejskim, podczas Święta Zmarłych, na rzecz osób potrzebujących pomocy.
 • W związku z zarządzeniem dyrekcji szkoły informujemy, że dnia 31.10.2007 r. (środa) od lekcji 7-mej zajęcia lekcyjne będą skrócone o 10 minut.
 • {phocagallery view=category|categoryid=28|imageid=20|detail=1| displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left} Piątek 26 października był ostatnim dniem zbierania pieniędzy w ramach akcji "Góra Grosza 2007". Organizatorzy dziękują wszystkim za aktywny udział w akcji.
 • W deszczowy wtorek 23 października 2007 roku uczniowie klasy II LO c wraz z wychowawczynią - p. Ireną Jakubowicz oraz p. Elżbietą Kozielec udali się na jednodniową wycieczkę.
 • We wtorek 9 października 2007 roku uczniowie klasy II c LO wraz z wychowawczynią, Panią Ireną Jakubowicz i Panią Martą Styczeń wzięli udział w dwóch nietypowych lekcjach przeprowadzonych przez pracowników Muzeum Rzemiosła w Krośnie.
 • W dniach 15 do 26 października 2007 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza 2007".
 • Z okazji Święta Edukacji Narodowej Prezydent miasta Krosna pan Piotr Przytocki nagrodził nauczycieli. Wśród laureatów nagrody Prezydenta znaleźli się również nasi nauczyciele: pani Barbara Krukar oraz pan Marek Gancarz. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

  Artykuły na: oficjalnej stronie Urzędu Miasta Krosna.
 • Wszystkim nauczycielon naszej szkoły
  sukcesów w życiu zawodowym, uśmiechu i radości każdego dnia
  oraz spełnienia ambicji i wszelkich najskrytszych marzeń
  w Dniu Nauczyciela życzą administratorzy strony. >
 • 12 października 2007 r.(piątek) w związku z uroczystocią z okazji Dnia Edukacji Narodowej lekcje będą skrócone wg podanego niżej harmonogramu.
  Dyrekcja szkoły zaprasza
 • Zapraszamy zainteresowanych uczniów o zgłoszenie udziału u nauczycieli katechetów do 16 pażdziernika.
 • III edycja Olmpiady Przedsiębiorczości - eliminacje szkolne 6 grudnia 2007. Zgłoszenia do 20 pażdziernika 2007 do p. K. Ćwiąkała i p. M. Bożek-Pocenty.
  Szczegóły na stronie konkursowej.
 • 4 października 2007r. o godz.: 10:30 w sali A10 odbędzie się zebranie samorządu szkolnego.
  Oczekujemy obowiązkowej obecności przynajmniej jednego przedstawiciela z każdej rady klasowej.
 • Uczniowie naszej szkoły w ramach Przeglądu Jednego Twórcy zorganizowanego przez KDK w Krośnie obejrzeli filmy w reżyserii Andrzeja Wajdy.
 • Dnia 27 września 2007r. o godz. 12:00 rozpocznie się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej tzw. "Otrzęsiny".
 • Informujemy, iż zgodnie z wynikami sondy (dot. spotkań Chat-owych) decydujemy o organizowanie spotkania chat-owego w każdy piątek od godziny 20:00.  

  Mamy nadzieje, że będzie nas przynajmniej kilku. ;)   Zapraszamy

 • Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów ZSP Nr 1 w Krośnie na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z Dyrektorem i wychowawcami, które odbędą się 19 września 2007 r. (środa) od 16 do 18.
  Przypominamy, że w tym dniu lekcje są skrócone (zobacz ...).
 • Publikujemy wykaz programów i podręczniow dla wszystkich klas na rok szkolny 2007/8 (ustalony do końca maja 2007 r.). Otwórz
 • Na naszej stronie udostępniliśmy nowe usługi: Tablica ogłoszeń i Chat
 • Od dzisiaj (piątek - 31 sierpnia 2007 r.) zapraszamy tegorocznych absolwentów Technikum Nr 1 po odbiór Dyplomów Potwierdzających Kwalifikacje Zawodowe, w sekretariacie szkolnym od godz. 8 do 15.
 • Rok szkolny 2002/03 rozpoczął się od "wielkich zmian". W związku z reformą szkolnictwa od 1 września 2002 nazywamy się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Od tego samego dnia mieścimy przy ulicy Podkarpackiej 16.
facebook_page_plugin