Lista szkół, które zostały zakwalifikowane do finału konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce V”

1. Zespół Szkół im. Por. Józefa Sarny w Gorzycach
  2. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Prof. Władysława Szafera w Rzemieniu
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
  4. Zespół Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli
  5. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki  w Ropczycach
  6. Zespół Szkól Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie

Lista półfinalistów konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce V”

W dniu 6 marca br. w audycji "Poranek z TVP3 Rzeszów" Dyrektor Szkoły Andrzej Gregorczyk oraz Pani Wicedyrektor Angelika Majkut, a także przedstawicielka ZUS Rzeszów prezentowali projekt "Przedsiębiorczość w praktyce".

Nasza szkoła jest beneficjentem tego projektu realizowanego w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. Jesteśmy organizatorem półfinału i finału konkursu w ramach tego projektu.

Warto podkreślić, że partnerami projektu są: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Krajowa Administracja Skarbowa, Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Projekt został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Krosna.

Audycję można oglądnąć pod tym adresem.

Od października 2019 r do marca 2020 r uczniowie naszej szkoły z klasy II Technikum Ekonomicznego oraz chętni uczniowie z klas III TE, II i III TH uczestniczą w projekcie „Przedsiębiorczość  w praktyce”,  którego głównym celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego, we współpracy z instytucjami życia społeczno-gospodarczego, np. ZUS, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Izby Administracji Skarbowej czy Urzędu Marszałkowskiego
w Rzeszowie. W projekcie biorą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

Nasza szkoła jest w tym roku gospodarzem tego wydarzenia, głównym koordynatorem projektu jest pani wicedyrektor Angelika Majkut.

Uczniowie biorą udział w czterech modułach zajęć warsztatowych z zakresu problematyki projektu, najlepszy z czterech zespołów konkursowych, będzie reprezentował „Szczepanika” w półfinale konkursu w kwietniu 2020 r.

Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest p. S.Szajna-Kuck