Wiarygodna szkoła

Współpraca:Szukaj

Ten szkolny konkurs, choć była to jego pierwsza edycja, cieszył się niesamowitym powodzeniem wśród "Szczepanikowych" uczniów. Wzięło w nim udział aż 39 (!) osób, które nadesłały łącznie około 120 fotografii. Napłynęły wspaniałe prace posiadające głębię, pełne natchnienia i prezentujące niebanalne spojrzenie na otaczający nas świat. Zatem wybór tych najlepszych okazał się niezwykle trudny. Na szczęście rolę jurorów zgodzili się pełnić profesjonaliści z Laboratorium Fotograficznego KROSNOLAB.PL
Oto zwycięzcy:
I miejsce: Sandra Pawlak (kl. 3 LO b)
II miejsce: Julia Przybyła (kl. 2 TE a) i Dominika Milczanowska (kl. 2 LO d)
III miejsce: Sandra Gonet (kl. 4 TH), Magdalena Sikora (2 TE a) i Sabina Miłoś (kl. 4 TH)
Wyróżnienia: Natalia Starosz (kl. 1 LO b), Kamil Dziedzic (kl. 4 TH), Kornelia Śnieżek (kl. 1 LO ab), Aleksandra Pudło (kl. 3 LO c), Emilia Rymar (kl. 4 TH)

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wzięcia udziału w SZKOLNYM KONKURSIE na "Najpiękniejsza infografikę o języku hiszpańskim"

ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:

 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie, którzy uczą się języka hiszpańskiego.
 2. Zadanie konkursowe polega na kreatywnym wykonaniu infografiki przedstawiającej dowolne zagadnienie językowe dotyczące języka hiszpańskiego: może objaśniać zagadnienie gramatyczne (np. czasy, odmiana czasowników, użycie przyimków), słownictwo (np. wybrane słowa dotyczące danego tematu, tzw. "fałszywi przyjaciele" między językiem hiszpańskim i polskim), przydatne zwroty (np. wyrażenia używane podczas zakupów, podróży) lub ciekawostki językowe.
 3. Ocenie będzie podlegać wartość merytoryczna infografiki (nie może zawierać błędów), ale także jej estetyka, wykonanie i pomysłowość autora.
 4. Infografiki mają być wykonane na papierze o formacie 50x70cm lub 70x100cm.
 5. W konkursie mogą brać udział tylko prace wykonane indywidualnie.

Czytaj więcej...

W dniu 4 grudnia 2018r. odbyła się III edycja Olimpiady Statystycznej, w której wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły. 

Największa liczbę punktów zdobyli: Iwona Liput, Paweł Frydrych oraz Przemysław Banek z klasy IV TE. Tym samym zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Organizatorzy: p. Teresa Sawaryn, p. Stanisław Kijowski, p. Andrzej Rosenbaiger

W szkolnym konkursie pt. "Najpiękniejsza kartka okolicznościowa z tekstem w języku obcym" wzięło udział ok. 90 (!) uczniów, którzy przygotowali prace w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, a nawet... mandaryńskim. Licealiści i uczniowie technikum przygotowali prace w różnorodnych technikach, na niemal wszystkie okazje: na Wielkanoc, Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, walentynki i Halloween. Po burzliwych obradach jury złożone z nauczycieli języków obcych wyłoniło zwycięzców.
Oto oni:
I MIEJSCE: JUSTYNA WIELGUS (kl. 4 TH) oraz ALEKSANDRA ŻEBRACKA (kl. 2 LOb)
II MIEJSCE: PAULINA MUSIAŁ (kl. 4 TT) oraz MARIA KOWALSKA (kl. 2 LOb)
III MIEJSCE: WIKTOR PELCZAR (kl. 4 TS) oraz WERONIKA KRZYWDA (kl. 3 LOa)
WYRÓŻNIENIA: KORNELIA ZAWADA (kl. ) oraz KATARZYNA ADAMSKA (kl. 4 TH)
 
Serdecznie gratulujemy pomysłowości i zdolności językowych oraz artystycznych! Wręczenie nagród nastąpi przed świętami.
Nauczyciele języków obcych

W dniu 27.11.2018 uczniowie klas ekonomicznych i handlowych wzięli udział w Olimpiadzie wiedzy o ZUS.

Oto lista zwycięzców:
1 miejsce: Staroń Konrad - klasa II TE
2 miejsce: Wilk Izabela - klasa III TE
3 miejsce: Jaworska Natalia - klasa IV TH oraz Folcik Aleksandra - klasa II TE.

GRATULACJE !!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy etapu szkolnego : p. J. Pulnar, p. S. Kijowski.

Amelia Motyka, uczennica klasy I LO c zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Herbert w obrazach" organizowanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną. Celem konkursu była popularyzacja twórczości poety poprzez działania plastyczne. Jego uczestnikami byli uczniowie kl. VII i VIII szkoły podstawowej, kl. III gimnazjum i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu  krośnieńskiego. Nagrody laureatom wręczył w dniu 22 listopada br. Andrzej Franaszek, autor dwutomowej biografii Zbigniewa Herberta, po spotkaniu autorskim  Gratulujemy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs odbędzie się 19 listopada o godz. 9.00 w bibliotece szkolnej. Wszystkich chętnych prosimy, aby zapisali się u nauczycieli historii do dnia 16 listopada.

Tematyka konkursu:

 • ziemie polskie przed wybuchem I wojny światowej
 • sprawa polska w czasie I wojny światowej
 • Polacy w armiach zaborczych
 • powstanie Legionów Polskich
 • zaborcy a sprawa polska
 • Ententa a sprawa polska
 • odbudowa Niepodległego Państwa Polskiego
 • walki o Lwów
 • Powstanie Wielkopolskie
 • Powstania Śląskie
 • wojna o granicę wschodnią Polski
 • „Ojcowie” Niepodległości

W konkursie gramatyczno-leksykalnym z języka angielskiego wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły.

Oto wyniki:

I miejsce: Kinga Danek kl. 1 LOc

II miejsce: Agnieszka Kupiec kl. 3 LOc

III miejsce: Michał Kamiński kl. 3 LOe i Szymon Zajdel kl. 3 LOc

Wyróżnienie: Krzysztof Halerz kl. 3 LOc i Iwona Liput kl. 4 TEa

Gratulacje!

Organizatorki: p. J. Bober, I. Jakubowicz. Obsługa techniczna: p. B. Madejska

29 października 2018 r. został przeprowadzony etap szkolny VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W turnieju zmagało się 23 uczniów naszej szkoły z klas technikum obsługi turystycznej. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań zamkniętych.

Oto finaliści szkolnego etapu Olimpiady:
I miejsce - Anita Leputa z kl. 2 TT
II miejsce - Wiktor jastrzębski z kl. 2 TT
III miejsce ex aequo - Paulina Musiał i Justyna Śliwa z kl. 4 TT

Anita Leputa i Wiktor Jastrzębski zakwalifikowali się od etapu okręgowego, który odbędzie się 7 stycznia 2019 r. w Rzeszowie.
Warto dodać, że przed nimi stoi szansą zwolnienia z egzaminu pisemnego z kwalifikacji TG.14 Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych wystarczy zakwalifikować się do etapu centralnego.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy etapu szkolnego : p. A. Majkut, p. A. Pelc

27 września 2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki, z tej też okazji w szkole zostały zorganizowane quizy, konkursy, turnieje i prelekcje związane z tematyką turystyczną. Przedstawiciele wszystkich klas turystycznych oraz hotelarskiej rywalizowali ze sobą uczestnicząc w:

Szkolnym Teście Umiejętności Turystycznych, w którym mieli za zadanie poradzić sobie z: rozbijaniem namiotu, odczytywaniem mapy, zdobywaniem pokarmu i "łączonym" Nordic Walking. Powyższe konkurencje odbyły się na trawiastych terenach szkolnych. Najlepszym zespołem okazali się przedstawiciele I klasy Technikum Hotelarskiego w składzie: Martyna Kasprzyk, Kinga Paluch, Klaudia Wawszczak i Mateusz Marszał,

Turnieju "1 z 10", wzorowanym na popularnym programie telewizyjnym. Do etapu finałowego turnieju zakwalifikowali się uczniowie klasy I TT: Gabriela Potocka, Serhii Kravets oraz Damian Miśkowicz. Zwycięzcą turnieju został Damian Miśkowicz,

Globalnym Teście Wiedzy o Turystyce w formie quizu komputerowego. Laureatem konkursu a zarazem Szkolnym Ekspertem Turystyki 2018r. został Radosław Charzewski – uczeń klasy III TT, kolejne miejsca zajęli: Wiktor Jastrzębski (II TT) oraz ex aequo Anita Leputa (II TT) i Tomasz Janas (III TT).

Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z absolwentką szkoły - laureatką Olimpiady Wiedzy o Turystyce - Martyną Wacławik, która poprowadziła prelekcję pt. "Smaki i uroki Czarnogóry".

Wszystkim zwycięzcom konkursów serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy do rywalizacji za rok.

Nauczyciele zaangażowani w przygotowanie Dnia: p. A. Majkut, p. H. Figat, p. Anna Pelc, p. B. Madejska i p. S. Nowak

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin