Harmonogram egzaminów  potwierdzających kwalifikacje w zawodzie (egzaminy z kwalifikacji dla uczniów Technikum)

Na egzaminie sprawdzany jest poziom opanowania przez zdającego wiedzy i umiejętności z zakresu danej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, ustalonych w podstawie programowej kształcenia w zawodach.

Egzamin składa się z:

• części pisemnej przeprowadzanej z wykorzystaniem elektronicznego systemu egzaminów zawodowych - 60 minut (FORMUŁA 2019)
  • części pisemnej przeprowadzanej w formie testu pisemnego - 60 minut (FORMUŁA 2017)
  • części praktycznej przeprowadzanej w zależności od zdawanej kwalifikacji w formie testu praktycznego bądź w postaci wykonania zadania na stanowisku
  1. Zdający zgłaszają się 30 MINUT przed egzaminem z dokumentem tożsamości, można mieć ze sobą małą butelkę wody.
  2. Zdający korzystają z własnych przyborów (długopis z czarnym tuszem, kalkulator prosty, ołówek, gumka, linijka, temperówka).

Czytaj więcej...

Egzamin zawodowy przeprowadzany jest dla uczniów technikum.

Uczniowie zamierzający przystąpić do egzaminu składają deklarację do dyrektora szkoły nie później niż 4 miesiące przed egzaminem. Dołączają dokumenty uprawniające do dostosowania warunków przebiegu tego egzaminu (opinie, orzeczenia z PPP, zaświadczenia lekarskie) Deklaracja może być złożona dopiero po otrzymaniu wyników z poprzedniej sesji do której zgłoszony był dany zdający.

Egzamin składa się z:

• części pisemnej przeprowadzanej w formie testu pisemnego - 60 minut

Zdający zdał egzamin zawodowy, jeśli uzyskał:

• z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,
  • z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Jeżeli zdający, otrzymał informację o wynikach egzaminu zawodowego, po upływie terminu, składania deklaracji, może złożyć deklarację w terminie 7 dni od dnia otrzymania tej informacji.

Zdający, którzy:

• przystąpili do egzaminu w sesji styczeń-luty 2018 r. i otrzymają negatywny wyniku z egzaminu w dniu 23 marca br. będą mogli złożyć w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia tego wyniku deklarację przystąpienia do egzaminu na sesję czerwiec-lipiec 2018 r.

• nie przystąpili do egzaminu w sesji styczeń-luty 2018 r. po ogłoszeniu wyników w dniu 23 marca br. będą mogli złożyć w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia wyników deklarację przystąpienia do egzaminu na sesję czerwiec-lipiec 2018 r.

W obu przypadkach uczeń/absolwent składa deklarację w szkole, do której uczęszcza lub którą ukończył.

Ogłoszenie

Przewodniczący Szkolnego Zespołu Nadzorującego informuje uczniów czwartych klas techników o terminach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

EGZAMIN PISEMNY

Egzamin pisemny odbędzie się w dniu  17 czerwca  2013 r. (poniedziałek) w następujących zawodach:

• technik ekonomista  IV TE  ? sala B1                  godz. 1200 -  1400
  • technik handlowiec  IV TH ?  sala B25                godz. 1200 -  1400
  • technik technologii odzieży IV TO - sala B14      godz. 1200 -  1400
  • technik spedytor IV TS - sala B14                      godz. 1200 -  1400
  • technik obsługi turystycznej TT - sala B3           godz. 1200 -  1400
  • egzamin o wydłużonym czasie ? sala B24          godz. 1200 -  1430

W dniu 17 czerwca  2013 r. (poniedziałek)  wymienione klasy zgłaszają się o godz. 1130 przed salami egzaminacyjnymi z dowodem tożsamości.

EGZAMIN PRAKTYCZNY

Egzamin praktyczny odbędzie się w dniu  18 czerwca  2013 r. (wtorek) dla zawodów:

• technik ekonomista  IV TE ? sala A 16            godz. 900 - 1300
  • technik ekonomista  IV TE ? sala A 19            godz. 900 - 1300

(wydłużony czas egzaminu)

• technik ekonomista  IV TE ? sala B 3               godz. 900 - 1300
  • technik technologii odzieży IV TO - sala B1     godz. 900 - 1200
  • technik spedytor IV TS ? sala B1                     godz. 900 - 1200

Egzamin praktyczny odbędzie się w dniu  19 czerwca  2013 r. (środa) dla zawodów:

• technik handlowiec  IV TH - sala B1                 godz. 900 - 1300
  • technik obsługi turystycznej IV TT - sala B3    godz. 900 - 1300

Uczniowie wymienionych klas na egzamin przychodzą   z dowodem tożsamości

na 30 minut przed rozpoczęciem egzaminu. Przybory na egzamin praktyczny ? kalkulator prosty, gumka, linijka, ołówek.

Informacje o egzaminie zawodowym na stronach CKE

Egzamin zawodowy 2009

Informacje o egzaminie zawodowym na stronach CKE

Informatory do Egzaminu Zawodowego:
Technik Ekonomista
Technik Handlowiec
Technik Technologii Odzieży
Technik Usług Pocztowych i Telekomunikacyjnych

Nie możesz otworzyć plików PDF? Kliknij tutaj.

Standardy do Egzaminu Zawodowego:
Technik Ekonomista
Technik Handlowiec
Technik Technologii Odzieży
Technik Uslug Pocztowych i Telekomunikacyjnych

Przykład zadania praktycznego
* dla zawodu "Technik technologii odzieży"
* dla zawodu "Technik handlowiec": zad.1, zad.2, zad.3, zad.4.