Szukaj

W piątek 9 października 2020 roku  odbył się  w formie odmiennej, zdalnej finał wojewódzki V edycji konkursu ,,Przedsiębiorczość w praktyce’’, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie przy współpracy z Zespołem Szkół im. ks dra Jana Zwierza w Ropczycach oraz Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku. Uczestników jak i zaproszonych Gości powitał Pan Dariusz Niepokój - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie wraz z Koordynatorem Projektu Panią Angeliką Majkut

Projekt realizowany jest od 2015 roku przez Oddział ZUS w Rzeszowie przy współpracy z Oddziałem ZUS w Jaśle oraz innymi instytucjami jak: Izba Administracji Skarbowej, Wojewódzki Urząd Pracy, Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim, Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska w ramach programu edukacji ekonomicznej.


W tej edycji udział wzięło 724 uczniów z 25 szkół średnich z całego Podkarpacia. Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn, które zaprezentowały swoje biznesplany. Następnie zostały poddane ocenie jury. Uczniowie od października 2019 roku do marca 2020 roku realizowali praktyczne zadania konkursowe, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z ZUS oraz innych instytucji współpracujących z organizatorami konkursu.
Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej.
O jego randze świadczy fakt, że został on objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna.

Po ocenie prezentacji biznesplanów jury ogłosiło wyniki:

  1. Zespół Szkół Nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie
  2. Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu
  3. Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach
  4. Zespół Szkól im. por. J. Sarny w Gorzycach
  5. Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli
  6. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie


Dyplomy i nagrody rzeczowe zarówno dla uczniów jak i nauczycieli - koordynatorów szkolnych prześlemy pocztą.

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!

Lista szkół, które zostały zakwalifikowane do finału konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce V” 

  1. Zespół Szkół im. Por. Józefa Sarny w Gorzycach 
  2. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Prof. Władysława Szafera w Rzemieniu
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
  4. Zespół Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli
  5. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki  w Ropczycach
  6. Zespół Szkól Nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie 

Lista półfinalistów konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce V” 

W dniu 6 marca br. w audycji "Poranek z TVP3 Rzeszów" Dyrektor Szkoły Andrzej Gregorczyk oraz Pani Wicedyrektor Angelika Majkut, a także przedstawicielka ZUS Rzeszów prezentowali projekt "Przedsiębiorczość w praktyce".

Nasza szkoła jest beneficjentem tego projektu realizowanego w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. Jesteśmy organizatorem półfinału i finału konkursu w ramach tego projektu.

Warto podkreślić, że partnerami projektu są: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Krajowa Administracja Skarbowa, Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Projekt został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Krosna.

Audycję można oglądnąć pod tym adresem.

 

Od października 2019 r do marca 2020 r uczniowie naszej szkoły z klasy II Technikum Ekonomicznego oraz chętni uczniowie z klas III TE, II i III TH uczestniczą w projekcie „Przedsiębiorczość  w praktyce”,  którego głównym celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego, we współpracy z instytucjami życia społeczno-gospodarczego, np. ZUS, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Izby Administracji Skarbowej czy Urzędu Marszałkowskiego
w Rzeszowie. W projekcie biorą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

Nasza szkoła jest w tym roku gospodarzem tego wydarzenia, głównym koordynatorem projektu jest pani wicedyrektor Angelika Majkut.

Uczniowie biorą udział w czterech modułach zajęć warsztatowych z zakresu problematyki projektu, najlepszy z czterech zespołów konkursowych, będzie reprezentował „Szczepanika” w półfinale konkursu w kwietniu 2020 r.

Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest p. S.Szajna-Kuck

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie
ogłasza nabór uczniów Technikum Nr 1 do udziału w projekcie

„Kształcenie zawodowe szansą rozwoju Polsko - Słowackiego Pogranicza”

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowany w ramach Osi priorytetowej 3. Rozwój edukacji transgranicznej i uczenie się przez całe życie, którego Beneficjentem jest Gmina Miasto Krosno  organ prowadzący Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

Obecnie ogłaszamy nabór uczniów/uczennic Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie z klas

II Tm, III Tm, II Thot, II Tt, III Tt, II TE,  III TE, II Th, III Th  do niżej wymienionej formy wsparcia:

  • wizyta studyjna w Polsce w terminie od 2 grudnia do 6 grudnia 2019r.

Regulamin rekrutacji

Formularz zgłoszeniowy dla uczniów

   Termin składania wniosków: do 2 grudnia 2019 r.

W dniu 31.05.2019 r. gościliśmy w naszej szkole 30 osobową grupę młodzieży wraz z dwiema opiekunkami, p. Timeą Kelemen-Feher oraz p. Csillą Surányi ze szkoły Németh László Gimnázium, Általános Iskola w Hódmezővásárhely na Węgrzech. Z tą szkołą współpracujemy od dwóch lat realizując wspólnie projekt Schengen 2.0, Leben in Europa ohne Grenzen w ramach programu Erasmus+. Goście węgierscy przebywali przez cztery dni w Polsce w ramach projektu wymiany młodzieży polsko-węgierskiej Fundacji im. Wacława Felczaka „Dwa bratanki”.
Po przybyciu do nas goście zostali powitani na sali gimnastycznej przez dyrektora naszej szkoły p. mgr A. Gregorczyka. Następnie uczniowie klasy 1cLO przedstawili prezentację „Szczepanika” w języku angielskim. Grupa rekonstrukcyjna pod kierunkiem p. mgr M. Gancarza zaprezentowała stroje historyczne, po czym goście węgierscy zaprezentowali krótki film o swoim mieście. Oprawę artystyczną zapewnił jak zawsze niezastąpiony kabaret SSOK prowadzony przez p. mgr B. Gałązkę. Organizacją spotkania kierowała p. mgr E. Kozielec

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie w ramach realizowanego przez naszą szkołę programu Erasmus+ Schengen 2.0 Europa ohne Grenzen” odbyło się w dn. 01.05.04.2019 w Liceul Vocational Reformat w Targu Mures w Rumunii.

Z naszej strony w spotkaniu uczestniczyli koordynator strony polskiej p. Zbigniew Półchłopek, p. Ewa Kłos, p. Justyna Pulnar oraz cztery uczennice: Wiktoria Szczurek, Alicja Leputa, Anna Zimny oraz Natalia Kowalczyk.

Tematem przewodnim spotkania była „Muzyka na scenie”.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczął się od części oficjalnej. Dyrektor szkoły p. Benedek Zsolt powitał przybyłych gości oraz przedstawicieli władz oświatowych, przedstawił krótko założenia projektu oraz 450 letnią historię szkoły.

Część oficjalną uświetnił występ chóru szkolnego, po czym uczniowie szkoły przedstawili scenkę pokazującą integrację młodzieży przybywającej z różnych krajów i mówiącej różnymi językami.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie
ogłasza nabór uczniów Technikum Nr 1 do udziału w projekcie

„Kształcenie zawodowe szansą rozwoju”

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, którego Beneficjentem jest Gmina Miasto Krosno  organ prowadzący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

Obecnie ogłaszamy nabór uczniów/uczennic Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie  do niżej wymienionej formy wsparcia:

  • staż zawodowy

   Termin składania formularzy: do 30 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej...

W okresie od dnia 12.02.2019 r. do dnia 21.02.2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbył się Kurs stylizacji i makijażu, realizowany w ramach projektu „Kształcenie zawodowe szansą rozwoju”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP 2014 - 2020, Oś Priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Został on przeprowadzony dla grupy 8 uczniów, uczących się
w zawodzie technik przemysłu mody.

Tematyka zajęć obejmowała:

  • podstawowe zasady kreowania wizerunku,
  • trendy w modzie,
  • wprowadzenie do świata kolorów i barw,
  • teoria makijażu,
  • manicure,
  • pedicure

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali zaświadczenia i certyfikaty o ukończeni kursu, potwierdzające zdobyte umiejętności. Uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie stylizacji i makijażu.

Podkategorie

  • Podkarpacie stawia na zawodowców

    W czerwcu 2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika ruszył projekt pod nazwą „Podkarpacie stawia na zawodowców” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany w ramach Działania 9.2 Podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego Partnerem jest Gmina Krosno – organ prowadzący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

    Dzięki projektowi uczniowie Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika uczestniczyć będą w płatnych stażach wakacyjnych,
    w praktykach zawodowych i różnego rodzaju kursach kwalifikacyjnych:

    • kurs języka angielskiego
    • kurs z matematyki
    • kurs w zakresie komputerowego wspomagania firmy
    • kurs w zakresie „komputerowego prawa jazdy” ECDL
    • kurs prawa jazdy


    W ramach projektu planuje się również doposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne pracowni:

    • matematycznej
    • języka angielskiego
    • ekonomicznej i turystycznej pracowni komputerowej
    • odzieżowej


    Już 1 sierpnia 2012r. 57 uczniów Technikum Nr 1 w zawodach:

    • technik ekonomista
    • technik handlowiec
    • technik technologii odzieży
    • technik obsługi turystycznej

    rozpocznie płatny staż wakacyjny, który realizowany będzie łącznie w 21 zakładach pracy na terenie miasta Krosna i okolic.
    Projekt będzie realizowany w latach 2012-2014.
    Szczegółowe informacje i regulamin rekrutacji w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie szkoły.

     

    Link do regulaminu projektu.

    Liczba artykułów:
    3
  • Lights camera action
    Liczba artykułów:
    10
  • Kluczowe kompetencje
    Liczba artykułów:
    5
  • Commenius 2010-2012
    Liczba artykułów:
    8
  • Już dziś tworzę własną firmę
    Liczba artykułów:
    1
  • Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

    Liczba artykułów:
    56
    • Praktyka Słowacja

       7 maja 2017 roku w samo południe grupa dziewięciu uczniów klasy 3 TT wraz z nauczycielką wyjechała na pierwszą z pięciu praktyk zagranicznych w ramach realizacji projektu „Po doświadczenie na europejski rynek pracy!”.

      Uczniowie kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej pojechali do pięknego Penziónu Pltník w Červeným Kláštorze na Słowacji. Praktykę rozpoczęli 8 maja a zakończą 2 czerwca 2017 roku. O tym jak przebiega praktyka i jakie są wrażenia naszych uczniów i nauczycielki będziemy informować na bieżąco na podstawie otrzymywanych od nich relacji.

      Liczba artykułów:
      21
    • Praktyka Niemcy

      28 maja 2017 roku o godz. 400 grupa 10 uczniów klasy 3 TE i  8 uczniów klasy 3 TH wraz z dwiema nauczycielkami wyjechała na drugą z pięciu praktyk zagranicznych w ramach realizacji projektu „Po doświadczenie na europejski rynek pracy!”.

       

      Liczba artykułów:
      8
    • Praktyka Niemcy 2

      Liczba artykułów:
      5
    • Praktyka Niemcy 3

      Liczba artykułów:
      7
    • Praktyka Słowacja 2

      6 maja 2018 roku w niedzielę w godzinach południowych grupa dziewięciu uczennic z klasy 3 TT wraz z nauczycielką wyjechała na ostatnią z pięciu praktyk zagranicznych w ramach realizacji projektu „Po doświadczenie na europejski rynek pracy!”w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

      Nasze turystki pojechały do pięknego Penziónu Pltník w Červeným Kláštorze na Słowacji. Praktykę zawodową rozpoczną 8 maja a zakończą 1 czerwca 2018 roku. Zachęcamy do śledzenia relacji z ich pobytu.

      Liczba artykułów:
      7
  • Kształcenie zawodowe szansą rozwoju

    Liczba artykułów:
    19
  • Erasmus+

    Liczba artykułów:
    12
  • Przedsiębiorczość w praktyce

    Liczba artykułów:
    5
  • Interreg
    Liczba artykułów:
    1
facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk