Szkolne Centrum Informacyjne jako integralna część szkoły, uczestniczy w procesie dydaktycznym, rozwija działalność kulturalną i wychowawczą, służy zdobywaniu i poszerzeniu wiadomości przewidzianych programami nauczania. Uczniowie mają możliwość samodzielnego pozyskiwania potrzebnych informacji nie tylko z tradycyjnych źródeł wiedzy - encyklopedii, słowników, leksykonów czy atlasów, ale także ze stron internetowych. Dzięki nowoczesnej pracowni multimedialnej wszyscy użytkownicy mogą skorzystać z internetu, czasopism, słowników i encyklopedii oraz programów multimedialnych.

Szkolne Centrum Informacyjne

uwzględnia potrzeby edukacyjne uczniów, dostarczając im informacji i pomysłów oraz rozwija wyobraźnię i kreatywność, tak niezbędne we współczesnym społeczeństwie.

Jako pracownicy biblioteki realizujemy prace związane z gromadzeniem, opracowaniem, przechowywaniem, udostępnianiem oraz działalnością informacyjną. Kontynuujemy tworzenie komputerowej bazy danych w programie MOL Optivum, na bieżąco wprowadzamy nowe nabytki. W roku szkolnym 2010/11 rozpoczęliśmy elektroniczne udostępnianie naszych zbiorów.
Rozbudzamy i rozwijamy indywidualne zainteresowania czytelników oraz wspomagamy realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Przygotowujemy nauczycielom informacje o materiałach i filmach edukacyjnych dostępnych w bibliotece szkolnej. Prowadzimy działalność informacyjną, udzielamy informacji zarówno o zbiorach własnych, jak i innych bibliotek. Systematycznie informujemy o wydarzeniach z życia biblioteki na stronie internetowej szkoły jak również w prasie lokalnej. Na bieżąco prowadzimy rozmowy z czytelnikami na temat ulubionych autorów i książek. Sprawujemy opiekę nad uczniami korzystającymi z Szkolnego Centrum Informacyjnego, wdrażamy do korzystania z katalogu elektronicznego, pomagamy uczniom przy wyborze literatury potrzebnej do zadań domowych i prezentacji maturalnych oraz przy wyszukiwaniu informacji w internecie.

Biblioteka jest ważnym miejscem w szkole. Staramy się aby była przyjazna dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, aby była nie tylko miejscem, w którym wypożycza się książkę. Stwarzamy warunki do przyjemnego spędzania czasu, realizując różnorodne formy pracy z czytelnikiem.

Zapraszamy do częstego odwiedzania i korzystania z oferty Szkolnego Centrum Informacyjnego.

Nauczyciele bibliotekarze:
mgr Anna Delimat