Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

23 września 2011r. Dyrektor oraz Główna Księgowa Szkoły w imieniu Gminy Krosno i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie podpisali w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie umowę w sprawie realizacji w "Szczepaniku" nowego programu pn. "Już dziś tworzę własną firmę - program rozwojowy ZSP1 w Krośnie".

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013).

Celem głównym projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji kluczowych przez uczniów Technikum Nr 1 w Krośnie (w r. szk. 2011/12 i 2012/13) oraz trwałe wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły poprzez wdrożenie programu rozwojowego szkoły służącego poprawie konkurencyjności absolwentów na rynku pracy.

Grupę docelową stanowią uczennice i uczniowie z klas drugich (w r. sz. 2011/12) Technikum Nr 1 w ZSP1, kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec i technik obsługi turystycznej.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Projekt przewiduje:

1) Indywidualne doradztwo zawodowe

2) Kurs "Jak założyć własną firmę?"

3) Współpracę z pracodawcami, w szczególności.:

- trzy wyjazdy studyjne do zlokalizowanych w Rzeszowie dużych firm

- 4-godzinne konsultacje na stanowiskach pracy u pracodawców

- uczestnictwo w dwóch seminariach (tematyka: rynek pracy, samozatrudnienie, własna firma)

4) Uczestnictwo w Konkursie na projekt własnej firmy - projekty (biznesplany) przygotowywać będą 3-4-osobowe zespoły. Trzy najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodami głównymi, pozostałe - upominkami. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane na seminarium podsumowującym Konkurs.

5) Szkolenie nt. "Komputerowe wspomaganie własnej firmy" - realizowane w formie zajęć pozalekcyjnych, będzie się opierać się w dużej części na pakiecie programów komputerowych INSERT GT. Wykorzystane zostaną także nowoczesne kasy fiskalne.

Strona z informacją nt. projektu: www.krosno24.pl/ogłoszenie

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk