Nasza szkoła realizowała projekt Comeniusa, którego tytuł brzmiał: "Transmission:a Coursebook for Fashion schools". Projekt realizowany był we współpracy ze szkołami: Enschede (Holandia), Glasgow (Szkocja), Cegled (Węgry), Bratyslava (Słowacji). Głównym celem tego projektu było stworzenie przy pomocy programu Kee Boo multimedialnego podręcznika dla szkół odzieżowych zawierającego tradycyjne i współczesne techniki tkackie, projektowanie odzieży i sztukę oraz elementy kulturowe każdego z krajów biorących udział w projekcie.Pierwsze bezpośrednie spotkanie uczestników projektu zorganizowano w Holandii. Dotyczyło ono realizacji zadań dla nauczycieli i uczniów które zostały zawarte w projekcie. (dodać zdjęcia 2 z holandii). Galeria zdjęć Drugie spotkanie odbyło się na Węgrzech. Zabraliśmy ze sobą uczniów z klas pierwszych. Celem wizyty była realizacja zadań wynikających ze struktury projektu m.in poznawanie tradycyjnych i współczesnych technik tkackich oraz prezentacja rezultatów prac do tej pory wykonanych. Podczas wizyty zaproszeni zostaliśmy do salonu sukien ślubnych gdzie uczniowie mogli przymierzyć swoja wymarzona suknię. (2zdjęcia) Galeria zdjęć W następnym dniu wizyty braliśmy udział w warsztatach na temat: "Tradycyjnych technik tekstylnych" (2zdjęcia) Galeria zdjęć Trzecie odbyło się w Polsce ..... Ostatnie spotkanie odbyło się na Słowacji.

facebook_page_plugin