W dniu 3 lutego 2011 roku w Galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1 odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej ?Życiowe drogowskazy?. Wystawa prezentuje prace uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie.

Jest pokonkursową prezentacją prac wykonanych w ramach szkolnego konkursu na kartkę pocztową pod hasłem: ?Motto mojego życia? przeprowadzonym na przedmiocie podstawy przedsiębiorczości. Konkurs został zaprojektowany jako ciekawa i nowatorska forma podsumowania działu - ?Człowiek jako istota przedsiębiorcza?, będącego wprowadzeniem w zagadnienia przedsiębiorczości związane z istotą funkcjonowania i głównymi założeniami współczesnej gospodarki w dobie globalizacji i integracji gospodarczej świata.
Do konkursu zostały przedstawione prace czterech klas drugich V Liceum Ogólnokształcącego oraz pięciu klas drugich Technikum Nr 1 w tym: technika spedytora, technika technologii odzieży, technika ekonomisty, technika handlowca oraz technika obsługi turystycznej.
Uroczystość zgromadziła szerokie grono zaproszonych gości w tym: przedstawicieli lokalnych mediów, władz miasta reprezentowanych przez panią Annę Bazan Przewodniczącą Komisji Rodziny i Edukacji Rady Miasta Krosna, licznie zebraną młodzież wraz z nauczycielami a także rodziców nagrodzonych uczniów.
Otwarcia wystawy dokonała pani Nina Rostkowska reprezentująca Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Następnie Dyrektor Szkoły mgr Andrzej Gregorczyk ogłosił wyniki konkursu, przedstawiając listę laureatów wyróżnionych przez szkolną komisję konkursową tj.:
I miejsce ? Patrycja Pająk
II miejsce - Mateusz Kusz
III miejsce ? Justyna Ryś

Gratulując laureatom sukcesów, nagrody wręczyła Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji Rady Miasta Krosna Pani Anna Bazan.
Konkurs opracowała i przeprowadziła a także przygotowała wystawę, przy współpracy pani Niny Rostkowskiej, Marta Bożek-Pocenty nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
Wystawa czynna jest 1 - 28 lutego 2011 roku w Galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej1. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do jej zwiedzenia.