Zawieszenie zajęć
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika, szkoła realizuje nauczanie zdalne w tym okresie. #Zostań_w_domu

alt

W dniu 29 września odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. O godz. 10.25 na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, aby dopingować swoich przedstawicieli, zmagających się z zadaniami.

Zadania przygotowali uczniowie klasy III TEa wraz z przewodniczącym szkoły pod opieką p.A. Karaś.
W skład komisji, która miała obserwować i oceniać ?pierwszaków?, zostały powołane: p.A. Finfa, p. R. Szuba, p. K. Sterkowiec oraz uczennice z najstarszych klas. Wśród wyzwań, przed którymi stanęli przedstawiciele klas, znalazły się: prezentacja własnej klasy, pokaz oryginalnego stroju, narysowanie portrety wychowawcy, a także zareklamowanie losowo wybranego przedmiotu.
Starsi koledzy przygotowali także guiz sprawdzający znajomość szkoły. Zawodnicy byli gorąco wspierani przez publiczność, co szczególnie pomogło podczas wykonywania finałowego ?tańca z miotłą?. Po wszystkich konkurencjach wyłoniono zwycięzców: pierwsze miejsce wywalczyła klasa I T e/s, drugie miejsce przypadło klasie I TT , trzecie miejsce zajęła klasa I lob.
Wprowadzenie najmłodszych uczniów w życie ?Szczepanika? okazało się doskonałą zabawą, pozwoliło też odkryć niejeden talent.