Narodowy Bank Polski ogłosił 3 lutego 2010 roku IX edycję ogólnopolskiego konkursu na pracę pisemną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: "Rola pieniądza zastępczego na ziemiach polskich i jego znaczenie w gospodarce państwa w XIX i XX wieku".

Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w tej inicjatywie.

Konkurs jest organizowany przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Patronat medialny objęła "Gazeta Szkolna" oraz gazeta "Dziennik Gazeta Prawna". Patroni internetowi to: NBPortal oraz Plagiat.pl Sp. z o.o.

Praca konkursowa powinna być przygotowana pod kierunkiem nauczyciela ? opiekuna merytorycznego i przesłana do Centrali NBP (w wersji papierowej z dołączoną wersją elektroniczną pracy na płycie CD ? wyłącznie pliki doc, rtf lub xls) do 15 marca 2010 roku na adres:

Departament Edukacji i Wydawnictw, Narodowy Bank Polski, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa, z dopiskiem "Konkurs na pracę pisemną".

Praca zostanie sprawdzona przez serwis antyplagiatowy Plagiat.pl.

Komisja Oceniająca, w której skład wchodzą przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Ośrodka Rozwoju Edukacji, "Gazety Szkolnej" oraz gazety "Dziennik Gazeta Prawna" dokona wyboru najlepszych prac, których autorzy otrzymają nagrody pieniężne lub rzeczowe od Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.nbp.pl/edukacja na stronie NBPortal. Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres poczty internetowej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zgłoszenia chętnych uczniów przyjmuje i służy pomocą nauczyciel Krystyna Ćwiąkała