Współpraca:Szukaj

 

Najstarszą a zarazem największą część struktury w Ruchu Młodzieżowym PCK stanowią szkolne koła PCK . Istnieją one od 1921 roku i działają do dnia dzisiejszego. Rozwijają działalność dzieci i młodzieży, uwzględniają przy tym realizację wszystkich zadań statutowych PCK. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie od wielu lat działa Szkolne Koło PCK oraz Klub Honorowych Dawców Krwi.
Opiekunem PCK/HDK jest mgr Marcin Turek.

Uczniowie skupieni przy PCK utrwalają wiedzy w zakresie pierwszej pomocy, biorą udział w akcjach charytatywnych, zabezpieczają szkolne uroczystości i zawody sportowe.
Najlepsi uczniowie skupieni przy PCK biorą co roku udział w zawodach z ratownictwa, szkolnych grup medyczno-sanitarnych. Przygotowania trwają cały rok, aby na wiosnę spotkać się z najlepszymi ratownikami. W 2012 roku szkolna grupa ratownicza zajęła III miejsce w mistrzostwach pierwszej pomocy które odbyły się w Jaśle. 
Przez cały rok uczniowie oddawali krew. Za ten jakże cenny dar jakim jest krew uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali Świadectwa Dojrzałości Społecznej przyznawane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  W tym roku świadectwo otrzymała 30 osobowa grupa uczniów. Podczas uroczystego spotkania z kuratorem i panią wojewodziną naszą szkołę reprezentowała dwójka krwiodawców z klasy III TT. Za działalność w PCK oraz honorowe oddawanie krwi pięcioro naszych uczniów z klasy 4 TT otrzymało od Prezydenta Miasta Krosna  statuetki i dyplomy natomiast szkoła pisemne podziękowanie.
Podczas uroczystości 50 lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, nasza szkoła otrzymała medal   III klasy, oraz szklaną statuetkę przedstawiająca krople krwi  ze specjalnym podziękowaniem dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 W Krośnie. Nagrody z rąk prezesa PCK lek. Władysława Tlałki i prezydenta Krosna pana Piotra Przytockiego odebrał dyrektor mgr Andrzej Gregorczyk.

Koło PCK i Klub HDK serdecznie zaprasza osoby zainteresowane niesieniem pomocy potrzebującym, nauką pierwszej pomocy, wolontariatem oraz honorowym oddawaniem krwi.
Spotkania organizowane są w każdy wtorek o godzinie 7. 00 w sali B1.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk