Miesięcznik „Perspektywy” już 25. raz przygotował ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych, w których wyłania najlepsze szkoły z całej Polski.

Mamy przyjemność obwieścić, że TECHNIKUM NR 1 im. JANA SZCZEPANIKA w Krośnie otrzymało po raz kolejny tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2023Uplasowaliśmy się na 28 miejscu w województwie i 376 miejscu w kraju.  Zgodnie z regulaminem Kapituły rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: -sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano również dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych i System Informacji Oświatowej.

To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, dzięki którym możemy cieszyć się tym sukcesem!.