W piątek, 9 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się impreza językowa dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad tym niezwykłym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Krosna, Pan Piotr Przytocki, natomiast organizację wsparła Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie.
W tegorocznej, 7 edycji Dnia Języków Obcych uczestniczyło około 500 uczniów. Przybyli oni do „Szczepanika” wraz z nauczycielami języków obcych z 23 szkół z Krosna i kilku podkarpackich powiatów.

W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
Wszystkie zajęcia i atrakcje miały na celu wzbudzenie motywacji do nauki języków obcych. Impreza przebiegała w sympatycznym, przedświątecznym klimacie sprzyjającym poszerzeniu wiedzy i umiejętności. Jesteśmy przekonani, że każdy uczeń znalazł w programie imprezy coś interesującego, choćby spotkanie i wymiana doświadczeń ze starszymi koleżankami i kolegami.
Podczas uroczystej akademii nasi goście mogli zapoznać się z prezentacją kulturową, którą przygotował student z Turcji pod kierunkiem wykładowcy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie p.dr Agnieszki Habrat. Nauczyciele języków obcych oraz studenci KPU przygotowali mnóstwo atrakcji. W 24 salach czekały na naszych gości warsztaty, gry, quizy i konkursy wiedzy językowej i kulturowej przeprowadzone w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim i łacińskim.
Nauczycieli języków obcych wsparło ponad 150 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami innych przedmiotów, którzy pełnili rolę opiekunów.
Zaproszeni uczniowie i nauczyciele uczestniczyli również w pokazie pierwszej pomocy zorganizowanym na sali gimnastycznej. Zakończenie uświetnił śpiew piosenek świątecznych w wykonaniu naszych uczennic oraz pokaz grupy tanecznej i grupy rekonstrukcyjnej . Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali gratulacje od pana dyrektora Dariusza Niepokoja, a nagrody wręczył Święty Mikołaj.
Nad organizacją i sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwał zespół nauczycieli języków obcych z naszej szkoły oraz nauczycieli innych przedmiotów pod kierunkiem p. Moniki Leczek
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich zaproszonych uczniów oraz ich nauczycieli, którzy zorganizowali wyjazd na naszą imprezę.
Serdeczne podziękowania składamy również naszym sponsorom i patronom medialnym.
Przede wszystkim jednak chcielibyśmy docenić zaangażowanie naszych drogich uczniów liceum i technikum z naszej „Szczepanikowej” rodziny. Dzięki waszej pomocy i zaangażowaniu ten dzień stał się wyjątkowy i pełen pozytywnych wrażeń.Dziękujemy