Dnia 16.03.2022 r odbył się etap praktyczny III już edycji szkolnego konkursu dla uczniów klas technikum hotelarskiego „Master Junior Sztuki Hotelarskiej”.

Do etapu praktycznego przystąpiło 7 uczniów z klas 1 Thot, 2 Thot, 3 gThot i 3Thot, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w trakcie przeprowadzonego on-line w etapie pisemnym testu wiedzy.  Podczas etapu praktycznego uczniowie mieli za zadanie nakrycie stołu bielizną stołową oraz przygotowanie i podanie kawy espresso z dodatkami. Wykorzystane elementy bielizny i zastawy stołowej  uczestnicy określali w języku  angielskim. W kolejnej części konkursu uczestnicy udzielali odpowiedzi na wylosowane zestawy pytań, obejmujące wiedzę z zakresu przedmiotów hotelarskich i obsługi konsumenta.

Cześć konkursową zakończyło przedstawienie przez każdego z uczniów prezentacji poświęconej patronowi szkoły, którego 150 rocznicę urodzin społeczność Szczepanika będzie świętować już 4.04.2022 r.

Zmaganiom towarzyszył duch rywalizacji, każdy z uczniów chciał jak najlepiej zaprezentować siebie i zdobytą już wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych.

Laureatami konkursu „ Master Junior Sztuki Hotelarskiej” zostali:

• I Anna Żuchowska z klasy 1 Thot
  • II Wiktoria Oberc z klasy 3 Thot
  • III Marlena Szmyd z klasy 2 Thot
  • Wyróżnienie Martyna Kubas z klasy 1 Thot.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci voucherów na usługi gastronomiczne, ufundowane przez Hotel Nafta Krosno a wszyscy biorący udział w konkursie dyplomy oraz  pamiątkowe gadżety.

Zwycięzcom, jak również pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Hotelowi Nafta Krosno za ufundowanie nagród, panu dyrektorowi Dariuszowi Niepokojowi za słowa podsumowania i nagrodzenie zwycięzców konkursu oraz pani wicedyrektor Angelice Majkut i pani Joannie Bober, które zasiadły w jury i uczestniczyły w ocenie wybranych modułów konkursu

organizatorzy konkursu: A.Topolska, M.Fejkiel, S.Szajna-Kuck