„ObudźMY Miasto!” to pierwsza edycja programu aktywizującego krośnieńską młodzież. Działania te podjęte z inicjatywy prezydenta Krosna Piotra Przytockiego przy współpracy BWA Krosno oraz Młodzieżowej Rady Miasta pozwoliły zaaktywizować młodzież mieszkającą i uczącą się w Krośnie.

Do grona tej młodzieży dołączyli także uczniowie Szczepanika - nasze reprezentantki to Dominika Niedziela i Karolina Zubik.

Program realizowany był w okresie od marca do września 2021 roku przez młodych mieszkańców Krosno.

Uczestnicy programu mogli zgłaszać swoje pomysły do końca maja. Następnie od czerwca do połowy lipca odbył się cykl warsztatów. Młodzież realizowała własne pomysły, których celem było ożywienie miejskiej przestrzeni.

Od połowy lipca do połowy września udało się zrealizować kilkanaście inicjatyw. Były to m.in. Rolkowisko, koncert rockowy zespołu Haste, Pokaz Mody Różnej, ZazieleńMY Miasto i Drugie życie fusów, Huta Poezji, Muzykowanie na Podcieniach, Wieszakowa Wymiana Ubrań, Krosno VisualArt Festival, MuraLOVE Krosno i Młodzieżowy Koncert Patriotyczny.

Młodzieży wspierana była przez - Biuro Wystaw Artystycznych, Młodzieżową Radę Miasta i krośnieński magistrat, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, Muzeum Rzemiosła, Krośnieńską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podsumowujące spotkanie organizatorów i uczestników, które odbyło się 23 września 2021 roku zapowiedziało kontynuację programu tak aby hasło „ObudźMY Miasto!” było rozpoznawalne dla każdego mieszkańca Krosna.