"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

W dniu 13.06.2008 odbyły się uroczystości 50 lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor mgr Andrzej Gregorczyk oraz grupa uczniów skupionych przy klubie HDK PCK (uczniowie z klas II LO a, II TE b oraz II LO b) działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie, wraz z opiekunem panem mgr Marcinem Turkiem.
Uroczystości poprzedziła Uroczysta Msza Święta w Bazylice Mniejszej ? Fara w Krośnie. Podczas mszy kazanie wygłosił biskup przemyski Adam Szal. Kazanie skierowane było przede wszystkim do krwiodawców, których porównał do świętych. Wspólnym mianownikiem wyjątkowości tych ludzi było oddania cząstki siebie innym. Po uroczystej mszy, wszyscy zgromadzeni przeszli ulicami Krosna w kierunku KDK. Na czele kolumny dwie dziewczyny niosły transparent upamiętniający 50-cio lecie HDH. Zaraz za transparentem podążała górnicza orkiestra dęta, a następnie poczty sztandarowe PCK.
O godzinie 12.50 rozpoczęto uroczystą akademię odegraniem hymnu państwowego i hymnu PCK. Następnie przywitano gości w osobach, prezydenta miasta Krosna pana Piotra Przytockiego, starosty powiatu krośnieńskiego pana Jana Juszczaka, biskupa Adama Szala, Naczelnik Wydziału Edukacji - panią Grażynę Gregorczyk, posła Stanisława Zająca, senatora Stanisława Piotrowicza. i wielu innych zacnych gości. Prowadzący uroczystości prezes PCK Zarządu Rejonowego lek. Władysław Tlałka rozpoczął część artystyczną, którą uświetnił występ solistów, chóru i baletu Prywatnej Szkoły Muzycznej "Pro- Musica" pod dyrekcją Anny i Adama Munzbergerów.
Po zakończeniu części artystycznej organizatorzy wręczyli medale i okolicznościowe statuetki (szklana kropla krwi). Nasza szkoła otrzymała medal III klasy ,oraz szklaną statuetkę ze specjalnym podziękowaniem dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 W Krośnie. Nagrody z rąk prezesa PCK lek. Władysława Tlałki i prezydenta Krosna pana Piotra Przytockiego odebrał dyrektor mgr Andrzej Gregorczyk. Uroczystości zakończyły krótkie przemówienia zaproszonych gości.

Członkowie Klubu HDK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie.
Klasa IV TEa
1. Tomasz Jaślar
2. Julian Wilk
3. Mariusz Piotrowski
4. Paweł Półchłopek
5. Łukasz Józefczyk
Klasa III TH
6. Barankiewicz Iza
7. Żółkiewicz Katarzyna
8. Damian Pasterkiewicz
9. Kasprzyk Marcin
10. Rafał Świątek
11. Maciej Nadzuński
Klasa III LOd
12. Mateusz Turek
13. Kubacki Tomasz
14. Cyparska Natalia
15. Machnik Natalia
16. Chodorowski Marcin
17. Dawid Baruta
Klasa III LOe
18. Paweł Tomoń
19. Dawid Filar
20. Piotr Sas
21. Mateusz Jakubowicz
22. Anna Krzemień
Klasa III TEb
23. Kamila Kozimor
24. Anna Wojtowicz
Klasa III Lob
25. Dominika Rybicka
26. Paulina Bereś
Klasa III LOa
27. Kędzierska Gabriela
28. ...
Klasa II LOa
28. Gabriela Lipińska
29. Klaudia Krzeszowska
30. Monika Szarota
31. Gabriela Gąsior
32. Skwara Agata
33. Gabriela Szombara
34. Bożena Paprocka
Klasa II LOb
35. Katarzyna Ziółek

Wszystkie wyżej wymienione osoby ukończyły 18 rok życia. Lista nie obejmuje wszystkich krwiodawców naszej szkoły. Osoby które oddają krew, ale nie znajdują się na liście proszone są o zgłoszenie się do opiekuna HDK PCK pana mgr Marcina Turka.

Opracował Marcin Turek

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk