camera slider joomla

Jan Szczepanik

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

Deklaracja Dostępności

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do www.zsp1.fc.pl.

  • Data publikacji strony internetowej: 2014-08-29.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-12-30.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
  • niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają opisów alternatywnych
  • dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi
  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-12-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie można używać standardowych skrótów przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Szymon Styś, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 134321681 lub składając WNIOSEK. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

W skład infrastruktury architektonicznej wchodzą dwa budynki połączone przewiązką. Do budynku "A" i "B" prowadzi szerokie dojście bez barier architektonicznych, z możliwością dojazdu od strony ul. Podkarpackiej i ul. Kletówki. Przed wejściem głównym do budynku "A" zlokalizowane są dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Oba wejścia nie mają ograniczeń i barier w postaci schodów i są ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Przy wejściu do budynku "B" oraz dodatkowo z boku od ul. Kletówki do budynku "A" przy sali A16 znajdują się wejścia z podjazdami dla osób niepełnosprawnych. Szkoła posiada 4 dodatkowe wyjścia ewakuacyjne: z sali gimnastycznej (jedno z podjazdem dla wózków inwalidzkich a drugie bez podjazdu), z budynku "A" przy sali A9 – bez barier architektonicznych, z tzw. przewiązki pomiędzy budynkami "A" i "B" oraz wyjście ewakuacyjne obok szatni budynku "A" i sali lekcyjnej A20.

Budynek "A" jest w części budynkiem parterowym a w części piętrowym. Część parterowa budynku "A" zapewnia bezproblemowy dostęp do 13 sal lekcyjnych, biblioteki szkolnej, sanitariatów, kompleksu wychowania fizycznego, sklepiku szkolnego, szatni. Budynek "A" nie posiada windy.

Budynek "B" jest budynkiem czterokondygnacyjnym (piwnica, parter, I i II piętro) bez windy. Budynek nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ruch w budynku odbywa się dwoma klatkami schodowymi.

Na terenie szkoły znajduje się parking dla samochodów osobowych z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Do szkoły można wejść z psem asystującym.

W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów przeglądarki. Strona ma kontrast spełniający wymagania WCAG na poziomie AA.

Aktualnie trwają prace nad konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk