Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szczepanika do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

Proponujemy Wam następujące działania:

•    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

•    samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,

•    przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

•    zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach, podzielenie się posiłkiem - JADŁODZIELNIA KROSNO

•    zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,

•    przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,

•    wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym możecie podejmować ale  chętnie poznamy inne działania realizowane przez Was.

Wasze działania w ramach akcji „Razem na Święta” powinne być udokumentowane zdjęciami lub krótkimi filmikami i przesłane na adres mailowy opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Dodatkowe pytania proszę kierować do p. Marty Styczeń lub p. Elżbiety Kozielec poprzez wiadomości Librus lub adresy mailowe podane powyżej.

Zapraszamy do udziału!