Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

W piątek 9 października 2020 roku  odbył się  w formie odmiennej, zdalnej finał wojewódzki V edycji konkursu ,,Przedsiębiorczość w praktyce’’, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie przy współpracy z Zespołem Szkół im. ks dra Jana Zwierza w Ropczycach oraz Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku. Uczestników jak i zaproszonych Gości powitał Pan Dariusz Niepokój - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie wraz z Koordynatorem Projektu Panią Angeliką Majkut

Projekt realizowany jest od 2015 roku przez Oddział ZUS w Rzeszowie przy współpracy z Oddziałem ZUS w Jaśle oraz innymi instytucjami jak: Izba Administracji Skarbowej, Wojewódzki Urząd Pracy, Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim, Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska w ramach programu edukacji ekonomicznej.


W tej edycji udział wzięło 780 uczniów z 22 szkół średnich z całego Podkarpacia. Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn, które zaprezentowały swoje biznesplany. Następnie zostały poddane ocenie jury. Uczniowie od października 2019 roku do marca 2020 roku realizowali praktyczne zadania konkursowe, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z ZUS oraz innych instytucji współpracujących z organizatorami konkursu.
Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej.
O jego randze świadczy fakt, że został on objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna.

Po ocenie prezentacji biznesplanów jury ogłosiło wyniki:

  1. Zespół Szkół Nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie
  2. Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu
  3. Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach
  4. Zespół Szkól im. por. J. Sarny w Gorzycach
  5. Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli
  6. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie


Dyplomy i nagrody rzeczowe zarówno dla uczniów jak i nauczycieli - koordynatorów szkolnych prześlemy pocztą.

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk