W strugach ulewnego deszczu 30.09.2020 r hotelarze z klas: 1 Thot, 2 g THot oraz 2 THTHot odbyli pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę dydaktyczną. Na jej trasie znalazły się dwa 2* hotele - Twist oraz Śnieżka. Pierwszy z nich zaprezentował uczniom przestronne i klasycznie urządzone zespoły: recepcyjny, gastronomiczny oraz mieszkalny. Hotelarze zobaczyli salę restauracyjną, w której m.in. serwowane są gościom hotelowym śniadania w formie bufetu szwedzkiego, węzeł recepcyjny wraz z podstawowym wyposażeniem recepcji oraz standardowe jednostki mieszkalne, z bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz telewizją satelitarną. Goście Hotelu Twist mogą korzystać także  z bezpłatnego parkingu oraz usług uzupełniających: budzenia, przechowania bagażu oraz depozytu. Hotel oferuje również usługi cateringowe.

Drugi z obiektów zaskoczył uczniów specyficznym, kameralnym klimatem. Zlokalizowany w zabytkowym dworku zachwycił ciekawą aranżacją jednostek mieszkalnych, każdy z odwiedzanych pokoi był jedyny i niepowtarzalny.

Na uwagę zasługuje fakt, że ten niewielki butikowy hotel przyjmuje również gości ze zwierzętami.   Niektórych zainteresowała galeria zdjęć znanych z mediów artystów, aktorów, którzy korzystali z usług krośnieńskiego hotelu.

W tej praktycznej lekcji hotelarstwa uczniom towarzyszyli nauczyciele - Panie: Joanna Bober, Agnieszka Karwacz, Marta Fejkiel, Sabina Szajna-Kuck oraz Agnieszka Topolska.

Mimo niesprzyjającej aury wycieczka była bardzo udaną i bogatą w treści lekcją praktycznej nauki zawodu.