W dniach 14 i 15 września Uczennice klasy I Technikum Mody pod opieką p. Elżbiety Bryneckiej wzięły udział w warsztatach programowania i konstruowania interaktywnych tkanin "Szczepaniki" organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie. Warsztaty poprowadził kreatywny programista, researcher i artysta z Poznania Szymon Kaliski. Podczas dwudniowych warsztatów uczennice poznały zasady projektowania interaktywnych instalacji w oparciu o nowoczesne narzędzia technologiczne i materiały. Program obejmował wprowadzenie do platformy Bare Conductive, użycie farby przewodzącej, obiektów interaktywnych i dźwięku, oraz poznanie podstawy układu elektronicznego. Młodzież stworzyła interaktywną instalację opartą na tkaninie.
Podczas warsztatów młodzież zwiedziła również wystawę „Andy Warhol's life and death” i miała możliwość poznania życia i twórczości jednego z najbardziej znanych artystów nurtu Pop-art.