"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

>Klasa IaLOg o profilu humanistycznym wraz z p. Natalią Solecką na języku polskim podjęła próbę wytropienia źródeł współczesnego selfie realizując przy tym założenia programowe związane ze sztuką renesansową. Przy pomocy aparatów telefonów komórkowych uczniowie wykonali zdjęcia inspirowane renesansowymi portretami. Spróbowaliśmy w ten sposób zbliżyć się nieco do tamtych czasów i pokazać, że mimo upływu lat nasza dbałość o utrwalany wizerunek jest taka sama - bez względu na to, czy jest to współczesne selfie czy renesansowy portret. Ustaliliśmy, że niekiedy współczesna technologia może być przeszkodą dla wiernego odwzorowania obrazu, bo barwy na naszych fotografiach są bardziej wyraziste niż te na oryginalnych obrazach, które już nieco zamazał czas. Odkrywaliśmy wiele zagadek ukrytych w dziełach sztuki, a także śledziliśmy historię modeli z obrazów. Zastanawialiśmy się czy dama pozuje z łasicą czy z gronostajem? Czy Leonardo da Vinci pozostawił na obrazie swój odcisk palca? Co kryje się za tajemniczym uśmiechem Mona Lisy?
Uczniowie chętnie zaangażowali się w projekt i zadbali o każdy najmniejszy detal. Powstała w ten sposób mała galeria zdjęć inspirowanych malarstwem renesansowym.
Ostatecznie ustaliliśmy, że pomiędzy dawnym portretem a współczesnym selfie nie można postawić znaku równości. Uczniowie zauważyli, że wykonanie portretu jest zdecydowanie bardziej czasochłonne i wymaga zaangażowania doświadczonego malarza, a przecież dzisiaj możemy uwiecznić nasz wizerunek w kilka sekund bez pomocy pędzla i sprawnej ręki artysty.
Wykonanie projektu było zabawnym doświadczeniem, a jego efekty przyniosły nam nie tylko wiele radości, ale pozwoliły przede wszystkim na niecodzienne obcowanie ze sztuką.
facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk