Współpraca:Szukaj

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie to najstarsza szkoła średnia w Krośnie i najstarsza szkoła zawodowa w regionie krośnieńskim. Jest spadkobierczynią tradycji Szkoły Tkackiej, której historia sięga 1888 roku. W 2018 roku obchodziliśmy 130-lecie jej powstania. Od blisko 50 lat patronem szkoły jest Jan Szczepanik - wielki wynalazca, prekursor kolorowej kinematografii i telewizji, jeden z najsławniejszych mieszkańców Krosna.

W naszym Zespole Szkół kształci się obecnie  882 uczniów w 30 oddziałach, w tym 479 w Technikum, 403 w Liceum Ogólnokształcącym. W szkole pracuje 77 osobowa kadra nauczycieli o wysokich kwalifikacjach, wśród których 59 to nauczyciele dyplomowani,  a 34 to egzaminatorzy egzaminów zewnętrznych.

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Jana Szczepanika w Krośnie

PROFILE:

TECHNIKUM NR 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie

ZAWODY:

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk