"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

28 lutego 2020 r. odbył się Dzień Zawodowca - event skierowany uczniów klasy 7 i 8 szkół podstawowych. W murach naszej Szkoły gościliśmy 460 uczniów szkół podstawowych z 29 szkół z Krosna, powiatu krośnieńskiego i okolicznych powiatów. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach, pokazach, konkursach i quizach o tematyce związanej z kierunkami kształcenia zawodowego w naszej szkole.
Laureaci  IV Podkarpackiego Konkursu Turystycznego:
I miejsce: Filip Jurczyk (SP Głowienka) opiekun p. Mariola Tys
II miejsce: Jakub Jurasz (SP Głowienka) opiekun p. Mariola Tys
III miejsce: Karol Wanik (SP nr 10 Krosno) opiekun p. Laura Gużkowska

Zwycięzcy konkursów otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody wręczane przez zastępcę naczelnika Wydziału Edukacji  Miasta Krosna p. Adriannę Frydrych.
Cieszymy się z ogromnego zainteresowania ze strony gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych oraz ich nauczycieli-opiekunów. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem we wszystkie przygotowane specjalnie dla nich zajęcia, byli pomysłowi, energiczni i zmotywowani do poszerzania swojej wiedzy. Poprzez zabawę i pracę zespołową zapoznali się z branżami szkolnictwa zawodowego oferowanymi w SZCZEPANIKU a tym samym rozwinęli swoje kompetencje zawodowe oraz interpersonalne.

Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych z naszej szkoły pod kierunkiem p. wicedyrektor Angeliki Majkut.

Atrakcje zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów "Szczepanika". Pośród licznych atrakcji znalazły się quizy i zajęcia zawodowe: "ABC giełdy" (p. Sabina Szajna-Kuck), "Komputer w firmie" (p. Zofia Romańska), "Towaroznawstwo na co dzień" (p. Teresa Sawaryn oraz p. Bernarda Kniażyńska), "Koło fortuny i obsługa kas fiskalnych" (p. Zbigniew Koziana, p. Andrzej Rosenbaiger), "Jedziemy... Ale dokąd, gdzie, kiedy i za ile?" (p. Damian Pulnar), "Pierwsza pomoc przedmedyczna w turystyce" (p. Marcin Turek), "Prawa konsumenta" (p. Anna Karaś), Test predyspozycji zawodowych - uczennica kl. IV TE - Klaudia Wilczyńska, "Z mapą za pan brat" (p. Halina Figat), "Obsługa gościa hotelowego" (p. Beata Madejska przy współpracy z przedstawicielem Hotelu-Restauracji TWIST w Krośnie p. Kacprem Walem), "Warsztaty ze stylizacji" (p. Ewa Kłos), Warsztaty "Igłą Malowane" (p. Anna Bogacz) "Pokaz grupy rekonstrukcyjnej" (p. Marek Gancarz i p. Ewa Kłos), pokaz mody (p. Wiesława Szwast), "Spotkanie z Janem Szczepanikiem - patronem szkoły" - p. Bogusława Kopczyk. Wystawę prac uczniów klas TO i TM "Szczepanika" zorganizowała p. Alicja Kowalik.

O strefę relaxu zadbali uczniowie klasy II TT pod opieka p. Anny Pelc, gry planszowe koordynowała pani z biblioteki szkolnej (p. Magdalena Kasza).

Szczególne słowa podziękowania kierujemy także do Dyrekcji naszej szkoły, która umożliwiła nam zorganizowanie tej imprezy, do pracowników administracji oraz wszystkich uczniów "Szczepanika" zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

Nauczyciele Komisji Przedmiotów Zawodowych

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk