"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

Uczestnicy konkursu i inne zainteresowane grupy, które przybyły tego dnia do naszej szkoły w ramach "Dnia Zawodowca" obejrzeli program propagujący postać Jana Szczepanika w sali A 14. Wysłuchali piosenki pt. „Kto to polski był Edison” oraz wierszy o patronie napisanych przez uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali quiz o Janie Szczepaniku dostępny na szkolnej stronie internetowej oraz obejrzeli „Reportaż filmowy o Janie Szczepaniku”, nakręcony przez uczniów kółka filmowego i fragmenty filmu „Galicyjski geniusz”, nakręconego przez krakowską telewizję.


    W pierwszym etapie konkursu, który odbył się 11 lutego 2020 r. w macierzystych szkołach brało udział 57 uczniów z 9 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Do etapu finałowego zostało zakwalifikowanych 28 uczestników z największą liczbą punktów.
Drugi etap finałowy odbył się 28 marca 2020 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krośnie podczas Dnia Zawodowca. Wzięło w nim udział 24 uczniów z 9 szkół. W etapie finałowym nie wzięły udziału 4 z zakwalifikowanych osób z przyczyn zdrowotnych. Quiz finałowy został przeprowadzony w dwóch turach: o godz. 950 oraz o godz. 1020 na stanowiskach komputerowych w sali A16, a maksymalny czas pracy wynosił 10 min. Na tym etapie można było zdobyć maksymalnie 38 punktów (100%). Uczniowie pracowali z dostępem do Internetu, ponieważ logowali się na swoje konta na platformie edukacyjnej http://zsp1.fc.pl/moodle. Po zakończeniu pracy każdy uczestnik widział ilość zdobytych punktów. Do punktów z etapu finałowego dodano 20% punktów z  I etapu i na tej podstawie wyłoniono 3 laureatów finału i 3 wyróżnienia. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna.

"Dzień Zawodowca" w krośnieńskim "Szczepaniku"Wyniki etapu finałowego VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik – polski Edison i jego epoka” przeprowadzonego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie:


    1 miejsce – Maria Filar, SP w Ustrobnej
    2 miejsce – Karolina Chryń, SP w Kobylanach
    3 miejsce –  Mateusz Janas, SP Nr 14 w Krośnie


    wyróżnienie – Zuzanna Wojtuń, SP w Klimkówce
    wyróżnienie – Emilia Fruga, SP Nr 14 w Krośnie
    wyróżnienie – Monika Smoleń, SP w Króliku Polskim

                                                                                              Organizatorzy i Jury

Dyrektor ZSP Nr  1 w Krośnie Andrzej Gregorczyk
Bogusława  Kopczyk
Anna Zając
Katarzyna Ukleja

Reportaż z z wydarzeń, które odbyły się tego dnia w naszej szkole na krośnieńskim portal  www.terazkrosno.pl

i zdjęcia w szkolnej galerii.

facebook_page_plugin