14 lutego 2020 młodzież z klas I, II, III LOd o profilu promedycznym  wzięła udział w seminarium organizowanym w Politechnice Rzeszowskiej, pt.: „Wybrane problemy chemii”.
Młodzież wysłuchała dwóch wykładów:
-„Jak pokolorować świat” p. dr hab. inż. Barbara Pilch-Pitera
-„Nowoczesne materiały ceramiczne jako materiały XXI wieku” p. dr hab. inż. Marek Potoczek
Po wykładach część uczestników seminarium udała się na zajęcia laboratoryjne, a część młodzieży oglądała na auli wykładowej pokazy chemiczne prezentowane przez Koło Naukowe Studentów Chemii „ESPRIT”  oraz Koło naukowe Biotechnologów „INSERT”.
Studenci Wydziału Biotechnologii zapoznali młodzież szkolną z zagadnieniem koronawirusów. Dowiedzieliśmy się czy, kiedy i dlaczego należy się ich obawiać, jaka jest natura takiego wirusa i jak unikać zakażenia.
Studenci Wydziału Chemii zaprezentowali bardzo ciekawe i atrakcyjnie zaprezentowane doświadczenia chemiczne.
Po seminarium młodzież udała się do FlyParku, gdzie przećwiczyli kondycję fizyczną oraz zrzucili z siebie nadmiar emocji i energii.
Jak świetnie się bawili potwierdzają zdjęcia.
Organizator wycieczki: p. Marzena Prajsnar, p. E. Kozielec.