Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

W dniu 6 lutego 2020 uczniowie klasy 1 TE a wraz z wychowawczynią p. Ireną Jakubowicz i p. Anną Bogacz wybrali się do Hotelu-Restauracji "Twist". Spotkaliśmy się z przedstawicielem firmy p. Kacprem Walem, który jest absolwentem naszej szkoły. Po krótkiej prezentacji była okazja do zadania pytań dotyczących m.in. działalności hotelu, stanowisk pracy, obsługi gości, jak i specyfiki prowadzenia firmy, w tym wystawiania faktur i przyjmowania rezerwacji online. Przespacerowaliśmy się też po hotelu, zaglądając do recepcji, restauracji i kilku pokoi.
Było to bardzo sympatyczne spotkanie, również dzięki pysznej szarlotce, kawie i herbacie.
Dziękujemy właścicielom firmy za życzliwość i podzielenie się swoją wiedzą, również z zakresu ekonomii.
Czekamy na kolejne wycieczki przedmiotowe!