Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

Dnia 29.01.2020 r odbył się praktyczny etap -  organizowanego po raz pierwszy w naszej szkole – szkolnego konkursu dla uczniów klas pierwszych technikum hotelarskiego „Master Junior Sztuki Hotelarskiej”.

Do drugiego, praktycznego etapu konkursu zakwalifikowało się po pięciu uczniów z klas 1 gThot i 1 Thot. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić autoprezentację uwzględniającą zainteresowania oraz uzasadnienie wyboru zawodu hotelarza w języku polskim i angielskim , a także prezentację umiejętności zawodowych z zakresu zaparzania i podawania kawy oraz metod obsługi gościa.

Zmaganiom towarzyszył duch rywalizacji, każdy z uczniów chciał jak najlepiej zaprezentować siebie i zdobyte już umiejętności zawodowe.

Laureatami konkursu „ Master Junior Sztuki Hotelarskiej” zostali:

• I miejsce Alicja Pastuszak klasa 1 gThot
  • II miejsce Sylwia Gładysiewicz klasa 1 gThot
  • III miejsce Gabriela Goleń klasa 1 Thot

Zwycięzcom, jak również pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy zbudowane postawą i zaangażowaniem uczestników, którzy przecież dopiero rozpoczęli kształcenie w zawodzie hotelarza.

Dziękujemy pani wicedyrektor Angelice Majkut oraz pani Joannie Bober, które zasiadły w jury i uczestniczyły w ocenie wybranych modułów konkursu.

Mamy nadzieję, że konkurs „Master Junior Sztuki Hotelarskiej” na stałe wpisze się w kalendarz inicjatyw edukacyjnych organizowanych w „Szczepaniku”.

organizatorzy konkursu: A.Topolska, M.Fejkiel, S.Szajna-Kuck