Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

W piątek, 20 grudnia 2019 roku, tuż przed szkolnymi jasełkami, Dyrektor Szkoły podpisał umowę o współpracy z Firmą "Merkury Market" sp. z o.o. sp.k., którą reprezentował pan Stanisław Leśniak.

Rozmowy o współpracy trwały od kilku tygodni. W ich wyniku podpisano umowę, która przyniesie wszechstronne korzyści zarówno Firmie jak i szkole. Przewiduje ona współpracę w kształceniu praktycznym w branży ekonomicznej, handlowej i spedycyjnej.

Już początkiem stycznia 2020 roku ruszamy z jej realizacją. Będą m. in. lekcje w Firmie, praktyki i staże, ale także stypendia i nagrody, refundacje kosztów kursów zawodowych dla najlepszych uczniów.

Przy podpisaniu umowy obecni byli redaktorzy portalu TerazKrosno.