"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

 W piątek, 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się impreza językowa dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad tym niezwykłym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Krosna, Pan Piotr Przytocki, natomiast organizację wsparła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

 W tegorocznej, szóstej edycji Dnia Języków Obcych uczestniczyło około 500 uczniów. Przybyli oni do „Szczepanika” wraz z nauczycielami języków obcych z 28 szkół z Krosna i kilku podkarpackich powiatów.

 

 

W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Wszystkie zajęcia i atrakcje miały na celu wzbudzenie motywacji do nauki języków obcych. Impreza przebiegała w sympatycznym, przedświątecznym klimacie sprzyjającym poszerzeniu wiedzy i umiejętności. Jesteśmy przekonani, że każdy uczeń znalazł w programie imprezy coś interesującego, choćby spotkanie i wymiana doświadczeń ze starszymi koleżankami i kolegami.

 Podczas uroczystej akademii nasi goście mogli zapoznać się z prezentacją kulturową, którą przygotowali studenci z Turcji i Hiszpanii pod kierunkiem wykładowcy  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie p. Agnieszki Habrat. Nauczyciele języków obcych oraz studenci PWSZ przygotowali mnóstwo atrakcji we wszystkich językach obcych nauczanych w naszej szkole: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. W 24 salach czekało na naszych gości wiele ciekawych atrakcji, miedzy innymi: warsztaty, gry, quizy i konkursy wiedzy językowej i kulturowej: 1 z 10- quiz wiedzy o Rosji, Who Wants to Be a Millionaire, Jeopardy, Yes, we can- English in 10 seconds, Word building dominoes, Speed talking, Ireland ‘the Emerald Isle’, Fiesta, siesta i manaña, Turbolandeskunde, J’aime Paris! i wiele innych.

Nauczycieli języków obcych wsparło ponad 150 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami innych przedmiotów, którzy pełnili rolę opiekunów.

 Zaproszeni uczniowie i nauczyciele uczestniczyli również w pokazie pierwszej pomocy zorganizowanym na sali gimnastycznej. Zakończenie uświetnił również pokaz grupy rekonstrukcyjnej oraz rozdanie nagród dla najlepszych uczestników konkursów.

 Nad organizacją i sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwał zespół nauczycieli języków obcych z naszej szkoły oraz nauczycieli innych przedmiotów pod kierunkiem p. Moniki Leczek

 Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom i patronom medialnym, którymi byli: Grupa Nowy Styl, szkoła językowa „Success School of English” ,Księgarnia NOVA, Centrum Dziedzictwa Szkła, i Liwocz SA Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Jaśle, Dziękujemy portalom:  TerazKrosno i TeleKrosno za patronat medialny.

 Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich zaproszonych uczniów oraz ich nauczycieli, którzy zorganizowali wyjazd na naszą imprezę.

 Przede wszystkim jednak chcielibyśmy docenić zaangażowanie naszych drogich uczniów liceum i technikum z naszej „Szczepanikowej” rodziny. Dzięki waszej pomocy i zaangażowaniu ten dzień stał się wyjątkowy i pełen pozytywnych wrażeń.

Galeria

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk