Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

W piątek, 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się impreza językowa dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad tym niezwykłym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Krosna, Pan Piotr Przytocki, natomiast organizację wsparła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

W tegorocznej, szóstej edycji Dnia Języków Obcych uczestniczyło około 500 uczniów. Przybyli oni do „Szczepanika” wraz z nauczycielami języków obcych z 28 szkół z Krosna i kilku podkarpackich powiatów.

W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Wszystkie zajęcia i atrakcje miały na celu wzbudzenie motywacji do nauki języków obcych. Impreza przebiegała w sympatycznym, przedświątecznym klimacie sprzyjającym poszerzeniu wiedzy i umiejętności. Jesteśmy przekonani, że każdy uczeń znalazł w programie imprezy coś interesującego, choćby spotkanie i wymiana doświadczeń ze starszymi koleżankami i kolegami.

Podczas uroczystej akademii nasi goście mogli zapoznać się z prezentacją kulturową, którą przygotowali studenci z Turcji i Hiszpanii pod kierunkiem wykładowcy  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie p. Agnieszki Habrat. Nauczyciele języków obcych oraz studenci PWSZ przygotowali mnóstwo atrakcji we wszystkich językach obcych nauczanych w naszej szkole: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. W 24 salach czekało na naszych gości wiele ciekawych atrakcji, miedzy innymi: warsztaty, gry, quizy i konkursy wiedzy językowej i kulturowej: 1 z 10- quiz wiedzy o Rosji, Who Wants to Be a Millionaire, Jeopardy, Yes, we can- English in 10 seconds, Word building dominoes, Speed talking, Ireland ‘the Emerald Isle’, Fiesta, siesta i manaña, Turbolandeskunde, J’aime Paris! i wiele innych.

Nauczycieli języków obcych wsparło ponad 150 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami innych przedmiotów, którzy pełnili rolę opiekunów.

Zaproszeni uczniowie i nauczyciele uczestniczyli również w pokazie pierwszej pomocy zorganizowanym na sali gimnastycznej. Zakończenie uświetnił również pokaz grupy rekonstrukcyjnej oraz rozdanie nagród dla najlepszych uczestników konkursów.

Nad organizacją i sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwał zespół nauczycieli języków obcych z naszej szkoły oraz nauczycieli innych przedmiotów pod kierunkiem p. Moniki Leczek

Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom i patronom medialnym, którymi byli: Grupa Nowy Styl, szkoła językowa „Success School of English” ,Księgarnia NOVA, Centrum Dziedzictwa Szkła, i Liwocz SA Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Jaśle, Dziękujemy portalom:  TerazKrosno i TeleKrosno za patronat medialny.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich zaproszonych uczniów oraz ich nauczycieli, którzy zorganizowali wyjazd na naszą imprezę.

Przede wszystkim jednak chcielibyśmy docenić zaangażowanie naszych drogich uczniów liceum i technikum z naszej „Szczepanikowej” rodziny. Dzięki waszej pomocy i zaangażowaniu ten dzień stał się wyjątkowy i pełen pozytywnych wrażeń.