Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

4 grudnia 2019 r. w naszej szkole została uroczyście otwarta wystawa "Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko". Wystawa powstała w latach 2004 - 2013.
49 portretów władców Polski, zachęca do spojrzenia na naszych królów i książęta nie jak na postacie z pomników, ale na żywych ludzi z krwi i kości. Otwarciu wystawy towarzyszyła prezentacja strojów historycznych z różnych epok w wykonaniu uczniów z klasy I LO e.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy, będącą żywą lekcją historii.
Otwarcie wystawy przygotowali: p. Aneta Rosenbaiger, p. Magdalena Wydra, p. Marek Gancarz