Z radością oraz dumą informujemy, że 5 grudnia, podczas Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu, uczennica naszej szkoły Zuzanna Jagieła z klasy 3 „e” LO otrzymała statuetkę „Zasłużony dla Wolontariatu 2019”.

Zuzia to osoba, której nie brakuje czystych i szczerych chęci do działania i pomocy drugiemu człowiekowi. Jest cichą i skromną osobą świadomą podejmowanych wyborów,  które wypływają z jej własnej woli. Godzi naukę szkolną z działalnością wolontariusza, mając na uwadze, że dobro czyni się prosto z serca. Pełna optymizmu, radząca sobie z trudnościami, które czasami spadają na każdego człowieka. Jest tolerancyjna i otwarta na innych, a także zdeterminowana w swoich celach, decyzjach i postanowieniach. Potrafi współpracować w grupie, jest przy tym odpowiedzialna i cierpliwa. Zna swoje możliwości i niedoskonałości, co sprawia, że nie podejmuje się działań, których nie jest w stanie wykonać, uczy się pokonywać własne słabości. Empatia pozwala jej być wrażliwym i wczuwać się w sytuację ludzi, którzy doświadczają trudności w swoim życiu.

Działania w jakich Zuzia brała udział:

• Posługa w Centrum Medyczno – Charytatywnym – Hospicjum Caritas – od 20.12.2016r.
  • Opieka i oprowadzanie nowych wolontariuszy
  • Udział w programie TVP Polska Pomaga w Przemyślu
  • Dyżury w szatni RCKP – kwesta na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum
  • Korespondencja z chorymi dziećmi „Marzycielska Poczta”
  • Udział we Mszach Świętych z okazji „Dnia Chorego”
  • Udział w „Polach Nadziei”
  • Udział w akcjach: „Kup Kota w worku”; „Pozytywnie zakręceni”; „Munduriada”;
  • Zaangażowanie w organizacje imprez szkolnych
  • Udział w warsztatach prowadzonych przez „Projektor” Wolontariat studencki