Dzień Języków Obcych w ZSP1

Dzień Języków Obcych w „Szczepaniku” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna, Pana Piotra Przytockiego i we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie

Imprezę organizujemy we współpracy z Zakładem Filologii Angielskiej PWSZ w Krośnie i pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna, Pana Piotra Przytockiego. W programie przewidzieliśmy wystawy, występy artystyczne, konkursy, gry i zabawy językowe dla uczniów.

Czytaj więcej...

"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

We wtorek 12 listopada uczniowie klas mundurowych II LOE i III LOE odwiedzili krakowską Szkołę Aspirantów PSP. Opiekunami wycieczki byli wicedyrektor Dariusz Niepokój, nauczyciel przedmiotów pożarniczych Marek Fejkiel oraz wychowawcy klas Marta Bobusia i Jerzy Rapa.
Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Krosna by około godziny 9 dotrzeć do poligonu, który znajduje się w miejscowości Kościelec pod Krakowem. Na poligonie mogliśmy zobaczyć
trening kadetów i zapoznać się ze stanowiskami treningowymi takimi jak :

  • katastrofa budowlana/gruzowisko
  • komora rozgorzeniowa
  • stanowiska do ćwiczenia udzielania pomocy w wypadkach komunikacyjnych( autobus, samolot, śmigłowiec, samochód)
  • komora dymowa.

Szczególnie ta ostatnia była okazją do przećwiczenia umiejętności naszych uczniów ( co prawda bez dymu), co możecie zobaczyć na zdjęciach i czego zwłaszcza doświadczyła Pani Marta Bobusia ...

, wychowawca klasy II LOE, która została przetransportowana na noszach przez ścieżkę komory dymowej!

Po zwiedzeniu poligonu i treningu w komorze udaliśmy się do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, gdzie zapoznano nas z samochodami i sprzętem, który jest na ich wyposażeniu, odwiedziliśmy dyspozytornię, zwiedziliśmy szkołę – nasi uczniowie poza szansą na spotkanie z wykładowcą mogli również porozmawiać z kadetami Szkoły Aspirantów i zjeść bardzo smaczny i pożywny obiad w stołówce. Wycieczka była doskonałą okazją na zapoznanie się ze szkołą , kadrą i jak się okazało kadetami, jak również realiami szkoły i sprzętem, którym dysponuje. Wielu uczniów klas pożarniczych naszej szkoły w przyszłości chciałoby mieć możliwość uczenia się w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.

facebook_page_plugin