W piątek 27 września uczniowie z klasy 2 LO d wraz z p. Katarzyną Ukleją wzięli udział w warsztatach artystycznych, które odbyły się w Biurze Wystaw Artystycznych. Tematem spotkania była historia Krosna widziana "przez dziurkę od klucza". Uczniowie przygotowywali własne twórcze opowiastki o Krośnie, wykorzystując do tego dawne fotografie oraz magię własnej wyobraźni i pamięci. A wszystko to zamknięte w drewnianych skrzynkach, do których zaglądnąć można  "przez dziurkę od klucza". Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Zadomowieni w dziedzictwie". Prace naszych uczniów będzie można zobaczyć 12 października podczas spaceru po Krośnie szlakiem historii miasta, jego architektury oraz mieszkańców. Warsztaty poprowadziła Anna Woźniak, pod okiem której licealiści oddawali się twórczej pasji i zabawy jednocześnie.