Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.
Zobacz więcej

"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

W dniu 16 września 2019 r. uczniowie klasy 2 Th/Ts wraz z opiekunami p. S. Szajna-Kuck i p. A. Bogacz uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Oddziału Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Krośnie przy ulicy Tysiąclecia 3. Wycieczka została zorganizowana w celu poszerzenia i praktycznej weryfikacji wiadomości zdobytych na lekcjach z przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości.

W Oddziale Banku PBS, którego nowoczesna siedziba i wyposażenie zrobiły na uczniach duże wrażenie, czekały na nas ciekawe prelekcje przygotowane przez pracowników Banku. W przystępny ale jednocześnie wyczerpujący sposób zostały nam zaprezentowane: historia pieniądza i bankowości spółdzielczej, zasady prowadzenia rozliczeń bankowych, rodzaje i sposób obsługi rachunków będących w ofercie Banku. Uczniowie wysłuchali informacji dotyczących bankowości elektronicznej, mieli możliwość praktycznej obsługi bankomatu i wpłatomatu. Największym zainteresowaniem cieszyła się usługa bankowości biometrycznej, Bank PBS jest prekursorem w jej wprowadzaniu na polski rynek.

Nasz pobyt w Banku zakończyło obejrzenie mini wystawy eksponatów pt. „Bankowość dawniej”.

Dziękując dyrekcji Banku oraz pracownikom za poświęcony czas i zaangażowanie, z nowo zdobytymi informacjami oraz pamiątkowymi gadżetami powróciliśmy do szkoły.

Opracowała S.Szajna-Kuck

facebook_page_plugin