W dniu 16 września 2019 r. uczniowie klasy 2 Th/Ts wraz z opiekunami p. S. Szajna-Kuck i p. A. Bogacz uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Oddziału Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Krośnie przy ulicy Tysiąclecia 3. Wycieczka została zorganizowana w celu poszerzenia i praktycznej weryfikacji wiadomości zdobytych na lekcjach z przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości.

W Oddziale Banku PBS, którego nowoczesna siedziba i wyposażenie zrobiły na uczniach duże wrażenie, czekały na nas ciekawe prelekcje przygotowane przez pracowników Banku. W przystępny ale jednocześnie wyczerpujący sposób zostały nam zaprezentowane: historia pieniądza i bankowości spółdzielczej, zasady prowadzenia rozliczeń bankowych, rodzaje i sposób obsługi rachunków będących w ofercie Banku. Uczniowie wysłuchali informacji dotyczących bankowości elektronicznej, mieli możliwość praktycznej obsługi bankomatu i wpłatomatu. Największym zainteresowaniem cieszyła się usługa bankowości biometrycznej, Bank PBS jest prekursorem w jej wprowadzaniu na polski rynek.

Nasz pobyt w Banku zakończyło obejrzenie mini wystawy eksponatów pt. „Bankowość dawniej”.

Dziękując dyrekcji Banku oraz pracownikom za poświęcony czas i zaangażowanie, z nowo zdobytymi informacjami oraz pamiątkowymi gadżetami powróciliśmy do szkoły.

Opracowała S.Szajna-Kuck