"Przedsiębiorczość w praktyce V"

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z woj. podkarpackiego do udziału w piątej edycji projektu
"Przedsiębiorczośćw praktyce”.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu
Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

27 lipca 2019 r. Grupa Rekonstrukcyjna Naszej Szkoły w licznym składzie (Zuzanna Świszcz, Anna Wieszczek, Kinga Danek, Paulina Minasyan, Dominika Masłyk, Amelia Motyka, Julia Michna, Kinga Łacka, Zuzanna Łuć, Agnieszka Kozioł, Kamila Dzik, Martyna Świstak, Gabriela Kwolek, Eliza Motyka, Kinga Józefczyk, Ariadna Wróbel, Kamila Kobak, Magdalena Patryn, Victoria Pelczar, Amanda Bargiel, Damian Beck, Mateusz Tomkowicz, Michał Gierlicki, Alan Jurczyk) pod opieką p. Ewy Kłos, p. Anny Zając i p. Marka Gancarza brała udział w Wjeździe Króla do Krosna.

W tym roku do naszego miasta wjeżdżał jego założyciel – król Kazimierz III Wielki, który lokował Krosno, nadał mu prawa miejskie, ufundował Kościół Farny i podwójny pierścień murów obronnych miasta oraz zamek Kamieniec. Nasza młodzież uczestniczyła w orszaku króla – dziewczęta jako damy dworu rozdające widzom podarki od króla (słodycze dla dzieci i kwiaty dla pań) zaś chłopcy jako rycerze królewscy.

Późnym wieczorem na placu Portiusa uczniowie naszej szkoły przygotowali rekonstrukcję w ramach projektu „żywych obrazów”. Prezentowali obraz Jana van Eycka „Małżeństwo Arnolfinich”. -  Giovanni Arnolfini (Michał Gierlicki), Giovanna Cenani – Arnolfini (Dominika Masłyk), Jan van Eyck (Marek Gancarz), żona Jana van Eycka (Anna Zając). Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności.

Do następnego roku!

Za rok król przyjedzie do Krosna ponownie!

Więcej zdjęć na

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk