Jan Szczepanik - polski Edison

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej do udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".Trzej laureaci etapu finałowego uzyskują punkty brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

W roku szkolnym 2018/2019 swoją działalność kontynuował Szkolny Klub Konsumenta. Klub działa we współpracy z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta oraz Stowarzyszeniem Rzeczników Konsumentów z siedzibą w Tarnowie.
Zajęcia w Klubie odbywały się w formie cotygodniowych spotkań uczniów z klasy II, III i IV Technikum Handlowego.
Na spotkaniach członków Klubu poruszane były tematy związane z edukacją konsumencką i funkcjonowaniem konsumenta w wielkim świecie zakupów.

Klubowicze brali udział w Dniu Zawodowca edukując kolegów i koleżanki z gimnazjów i szkół podstawowych z zakresu ochrony praw konsumenta. (prezentacja pptx)
Członkowie Klubu przygotowali również prezentację i ulotkę o tym, jak bezpiecznie kupować w sieci, aby przestrzec swoich kolegów i koleżanki przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców internetowych. (prezentacja pptx)
Dwie uczennice z klasy II TH – Ewa i Paulina oraz uczennica z klasy III TH – Zuzanna wzięły udział w Konferencji o Prawach Konsumenta w Zespole Szkół Nr 3 w Stalowej Woli.
Klub nie kończy swojej działalności. Zapraszamy w nowym roku szkolnym.
Opiekun Klubu: mgr Anna Karaś