13 czerwca 2019r. w 147 rocznicę urodzin Jana Szczepanika odbyła się akademia z okazji  Dnia Patrona. Postać słynnego wynalazcy, zwanego polskim Edisonem przybliżyły wiersze naszych absolwentów o patronie, piosenka „Kto to polski był Edison”, prezentacja multimedialna  w wykonaniu uczniów klas I LO c, I TT i II TE. Uczniowie obejrzeli fragmenty filmów dokumentalnych o Janie Szczepaniku, m.in. „Galicyjski geniusz” i mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie z małżeństwem Szczepaników. Na zakończenie pan dyrektor Andrzej Gregorczyk wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Szczepaniku.