Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

W dniu 31.05.2019 r. gościliśmy w naszej szkole 30 osobową grupę młodzieży wraz z dwiema opiekunkami, p. Timeą Kelemen-Feher oraz p. Csillą Surányi ze szkoły Németh László Gimnázium, Általános Iskola w Hódmezővásárhely na Węgrzech. Z tą szkołą współpracujemy od dwóch lat realizując wspólnie projekt Schengen 2.0, Leben in Europa ohne Grenzen w ramach programu Erasmus+. Goście węgierscy przebywali przez cztery dni w Polsce w ramach projektu wymiany młodzieży polsko-węgierskiej Fundacji im. Wacława Felczaka „Dwa bratanki”.
Po przybyciu do nas goście zostali powitani na sali gimnastycznej przez dyrektora naszej szkoły p. mgr A. Gregorczyka. Następnie uczniowie klasy 1cLO przedstawili prezentację „Szczepanika” w języku angielskim. Grupa rekonstrukcyjna pod kierunkiem p. mgr M. Gancarza zaprezentowała stroje historyczne, po czym goście węgierscy zaprezentowali krótki film o swoim mieście. Oprawę artystyczną zapewnił jak zawsze niezastąpiony kabaret SSOK prowadzony przez p. mgr B. Gałązkę. Organizacją spotkania kierowała p. mgr E. Kozielec

Po części oficjalnej odbyło się krótkie spotkanie naszej młodzieży z klasy 1cLO z ich rówieśnikami węgierskimi. Zostały nawiązane pierwsze kontakty, które, mamy nadzieję, będą kontynuowane.
Następnie młodzież węgierska udała się do Muzeum Podkarpackiego. Wcześniej, na Rynku krośnieńskim p. M. Gancarz przedstawił im krótko historię naszego grodu. Po zwiedzeniu muzeum pojechaliśmy do huty „Sabina” w Rymanowie, gdzie młodzież miała okazję zapoznać się z metodami ręcznej produkcji wyrobów szklanych oraz spróbować samemu wytworzyć coś ze szkła. Była to dla nich niewątpliwa atrakcja.
Ostatnim punktem pobytu u nas było zwiedzanie skansenu w Sanoku.
W kolejnych dniach Węgrzy zwiedzili Tarnów oraz Kraków, po czym udali się w drogę powrotną do kraju.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza młodzież również będzie miała okazję odbyć podobną wycieczkę po Węgrzech.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk