W dniu 9 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Dukli odbyły się  XXI powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami turnieju był; Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Dukli, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komenda Miejska PSP w Krośnie. Eliminacje prowadzone były w dwóch etapach. Część pisemna polegała na udzieleniu w czasie 30 minut odpowiedzi na 30 pytań testowych. Ten etap pozwala wyłonić najlepszych uczniów, którzy wystąpią w finałowej części ustnej. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych ZSP nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie reprezentowało dwóch uczniów klasy mundurowej (II LO e).
W  wyrównanej i stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji świetnie spisali się Rafał Wójcik i Paweł Kapinos, którzy zajęli odpowiednio III i IV miejsce. (foto dzięki uprzejmości portalu „Krosno 112”.)