Współpraca:Szukaj

W dniu 18.03.2019 w hali sportowej przy ulicy Legionów w Krośnie rozegrany został Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce dziewcząt. Podobnie jak w zawodach rejonowych organizatorem turnieju był pan Paweł Guzik, pełniący również funkcje trenera reprezentacji koszykarek. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał pan Dyrektor Andrzej Gregorczyk oraz prezes PSZS pan Jerzy Janusz. W turnieju wystąpiły zespoły, które zajęły 1 i 2 miejsce w zawodach rejonowych czyli ZSP Nr 1 Krosno, LO Rymanów, I LO Sanok oraz ZSE Brzozów.
Nasze dziewczyny wytrzymały presję i jak przystało na gospodarzy, ponownie nie zawiodły swoich kibiców. W kolejnego roku, w odmłodzonym składzie, okazały się bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie swoje spotkania.

Wyniki poszczególnych meczy:
1. ZSP Nr 1 Krosno – I LO Sanok      (46 : 21)
2. LO Rymanów – ZSE Brzozów         (17 : 9)
3. ZSP Nr 1 Krosno – LO Rymanów   (26 : 18)
4. I LO Sanok – ZSE Brzozów            (38 : 12)
5. ZSP Nr 1 Krosno – ZSE Brzozów   (39 : 13)
6. I LO Sanok – LO Rymanów            (31 – 22)

Kolejność końcowa:
1. ZSP Nr 1 Krosno
2. I LO Sanok
3. LO Rymanów
4. ZSE Brzozów

Wygrywając zawody, nasze zawodniczki awansowały z pierwszego miejsca do finału wojewódzkiego, czyli do grona czterech najlepszych drużyn województwa podkarpackiego. Będzie to już trzeci finał wojewódzki wywalczony przez naszą szkołę, ponieważ udało się to również rok temu oraz 3 lata temu. Należy przypomnieć, że jako szkoła w roku 2016 zajęliśmy czwarte miejsce, a w 2018 zdobyliśmy brązowy medal w turnieju finałowym.

Drużyna z Sanoka zajmując drugie miejsce, będzie miała możliwość walki o awans do ścisłego finału w turnieju barażowym.

W reprezentacji szkoły zagrały : Karolina Sajdak, Natalia Pelc, Aleksandra Wodzińska, Zuzanna Janowska, Nokoleta Weis, Daria Frączek, Sandra Gonet, Eliza Berdel, Sylwia Płaziak, Marlena Adamska, Martyna Wańdyga oraz Justyna Wojciechowska.

Grając w turnieju finałowym mamy świadomość, że jesteśmy tylko drużyną szkolną, w której żadna zawodniczka nie ma licencji klubowej. Przyjdzie nam się mierzyć ze szkołami, które mają w swoich szeregach dziewczyny trenujące i grające w klubach sportowych z wieloletnimi tradycjami. Mimo tego nie poddajemy się i liczymy, że zrobimy niespodziankę oraz trochę „namieszamy” w klasyfikacji końcowej. Może uda się powtórzyć sukces  z ubiegłego roku??? Czas pokaże…. Trzymajcie kciuki za naszą żeńską reprezentacjęLaughing

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk