Współpraca:Szukaj

W słoneczny ranek, 8 marca 2019 do naszej szkoły licznie przybyli uczniowie klas 7 i 8 oraz gimnazjaliści, by wykazać się wiedzą w dwóch konkursach: językowym „Junior Master of English” oraz Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Jan Szczepanik – polski Edison”. Obydwa konkursy są objęte patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna, zatem zwycięzcy otrzymali specjalne punkty, które będą wzięte pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich.

Oto laureaci:

„Junior Master of English”, edycja 7:
I miejsce: ANNA STYSZKO (SP we Wzdowie)
II miejsce: NATALIA MĘDREK (SP we Wzdowie)
Opiekunką uczennic jest p. Lidia Gorczyca
III miejsce: SAMANTA WÓJCIK (SP w Jedliczu, opieka: p. Marta Sanocka)
Wyróżnienia: IGOR WÓJCIK (SP w Odrzykoniu, opieka: p. Edyta Kowalska)
        FRANCISZEK MAROSZ (SP nr 14 w Krośnie, opieka: p. Matylda Gronicka)

„Jan Szczepanik – polski Edison”, edycja 5:
I miejsce: BARTOSZ KASZUBSKI (SP we Wróbliku Szlacheckim, opiekun: p. Katarzyna Jabłońska)
II miejsce: WIOLETA WALUS (SP w Klimkówce, opiekun: p. Ewa Drybała )
III miejsce: WRÓBLIK SZLACHECKI (SP we Wróbliku Szlacheckim, opiekun: p. Katarzyna Jabłońska)

Łącznie w „Szczepaniku” gościliśmy aż 78 (!) uczniów wraz z opiekunami z 33 szkół z rejonu Krosna i Podkarpacia. Nasi młodzi goście wykazali się bogatą wiedzą na temat naszego Patrona, jak również w zakresie słowotwórstwa i gramatyki języka angielskiego.
Młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w licznych atrakcjach, takich jak: jedyny w swoim rodzaju pokaz szkolnej grupy rekonstrukcyjnej czy multimedialny quiz o naszym Patronie. Nasi uczniowie z klas językowo – biznesowych i turystycznej zaprosili gości do wspólnego tańca, wysłuchania wierszy i pieśni o Szczepaniku autorstwa naszych absolwentów oraz wcielili się w małżeństwo Szczepaników. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek w zaimprowizowanej kawiarence, którą prowadzili nasi uczniowie z klas technikum o profilu turystycznym i hotelarskim, na czele z wykwalifikowanym baristą Tomaszem Janasem.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólnie spędzony czas.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych „szczepanikowych” uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły za pomoc w przygotowaniu tak dużej imprezy.
Dziękujemy także za zainteresowanie reprezentantom lokalnych mediów (krosno24.pl i terazKrosno.pl), a niezawodnemu Hotelowi – Restauracji „Twist” w Krośnie oraz p. Krzysztofowi Półchłopkowi – przedstawicielowi wydawnictwa Nowa Era za wsparcie organizacji tego wydarzenia.


Już teraz zapraszamy na kolejne edycje obydwu konkursów!
Organizatorzy: A. Zając, B. Kopczyk, I. Jakubowicz, J. Bober, B. Madejska

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk