7 lutego odbył się Dzień Zawodowca - event skierowany dla gimnazjalistów i uczniów klasy 7 i 8 szkół podstawowych. W murach naszej Szkoły gościliśmy blisko 500 gimnazjalistów z 27 szkół z Krosna, powiatu krośnieńskiego i okolicznych powiatów. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach, pokazach, konkursach i quizach o tematyce związanej z kierunkami kształcenia zawodowego w naszej szkole.
Laureaci  III Podkarpackiego Konkursu Turystycznego:
I miejsce: Filip Jurczyk
(SP Głowienka) opiekun p. Mariola Tys

II miejsce: Mateusz Górka (SP nr 10 w Krośnie) opiekun p. Tomasz Czepiel

III miejsce: Zofia Kielar (SP Trześniów) opiekun p. Janusz Tys

Zwycięzcami III edycji gry Szczepanik Express została drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Krośnie.
Zwycięzcy konkursów otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody wręczane przez zastępcę Prezydenta Miasta Krosna p. Bronisława Barana.

Cieszymy się z ogromnego zainteresowania ze strony gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych oraz ich nauczycieli-opiekunów. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem we wszystkie przygotowane specjalnie dla nich zajęcia, byli pomysłowi, energiczni i zmotywowani do poszerzania swojej wiedzy. Poprzez zabawę i pracę zespołową zapoznali się z branżami szkolnictwa zawodowego oferowanymi w SZCZEPANIKU a tym samym rozwinęli swoje kompetencje zawodowe oraz interpersonalne.

Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych z naszej szkoły pod kierunkiem p. Angeliki Majkut.

Atrakcje zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów „Szczepanika”, wspomaganych przez absolwentkę "SZCZEPANIKA" -  Ewę Kiełtyka, właścicielkę zaparzymy.pl, która poprowadziła zajęcia baristyczne; przedstawicieli Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z p. Dyrektor Lucyną Nawrocką na czele, którzy przedstawili formy bankowości elektronicznej i możliwości "KONTA na START" oraz Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów - p. Elżbietę Sługocką-Krupa.

Pośród licznych atrakcji znalazły się quizy i zajęcia zawodowe: "ABC giełdy" (p. Sabina Szajna-Kuck), "Komputer w firmie" (p. Justyna Pulnar), "Towaroznawstwo na co dzień" (p. Teresa Sawaryn), „Koło fortuny i obsługa kas fiskalnych” (p. Zbigniew Koziana, p. Andrzej Rosenbaiger), "Jedziemy... Ale dokąd, gdzie, kiedy i za ile?" (p. Damian Pulnar), "Doradztwo zawodowe" (p. B. Kniażyńska), "Pierwsza pomoc przedmedyczna w turystyce" (p. Marcin Turek), "Prawa konsumenta" (p. Anna Karaś), "Z mapą za pan brat" (p. Halina Figat), "Obsługa gościa hotelowego" (p. Beata Madejska), "Warsztaty ze stylizacji" (p. Teresa Belcik), Warsztaty "Igłą Malowane" (p. Ewa Kłos) "Pokaz grupy rekonstrukcyjnej" (p. Marek Gancarz), pokaz mody (p. Wiesława Szwast). Wystawę prac uczniów klas TO i TM "Szczepanika" zorganizowała p. Alicja Kowalik. Samorząd Uczniowski przygotował swoje stoisko i przeprowadził ankietę wśród uczestników, wyniki już niebawem!
O strefę relaxu zadbał Szkolny Kabaret SSOK pod kierunkiem p. Bartosza Gałązki oraz zespół uczniów naszej szkoły z pokazami pożarniczymi przygotowany przez p. Stanisława Nowaka, gry planszowe koordynowały panie z biblioteki szkolnej (p. Anna Delimat i p. Magdalena Kasza).

Szczególne słowa podziękowania kierujemy także do Dyrekcji naszej szkoły, która umożliwiła nam zorganizowanie tej imprezy, do pracowników administracji oraz wszystkich uczniów "Szczepanika" zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

Nauczyciele Komisji Przedmiotów Zawodowych