Ten szkolny konkurs, choć była to jego pierwsza edycja, cieszył się niesamowitym powodzeniem wśród "Szczepanikowych" uczniów. Wzięło w nim udział aż 39 (!) osób, które nadesłały łącznie około 120 fotografii. Napłynęły wspaniałe prace posiadające głębię, pełne natchnienia i prezentujące niebanalne spojrzenie na otaczający nas świat. Zatem wybór tych najlepszych okazał się niezwykle trudny. Na szczęście rolę jurorów zgodzili się pełnić profesjonaliści z Laboratorium Fotograficznego KROSNOLAB.PL
Oto zwycięzcy:
I miejsce: Sandra Pawlak (kl. 3 LO b)
II miejsce: Julia Przybyła (kl. 2 TE a) i Dominika Milczanowska (kl. 2 LO d)
III miejsce: Sandra Gonet (kl. 4 TH), Magdalena Sikora (2 TE a) i Sabina Miłoś (kl. 4 TH)
Wyróżnienia: Natalia Starosz (kl. 1 LO b), Kamil Dziedzic (kl. 4 TH), Kornelia Śnieżek (kl. 1 LO ab), Aleksandra Pudło (kl. 3 LO c), Emilia Rymar (kl. 4 TH)

Cieszymy się, że nasi uczniowie podążają śladem patrona naszej szkoły- Jana Szczepanika będącego m.in. prekursorem barwnej fotografii. Wręczenie nagród już wkrótce. Najlepsze prace zostaną wystawione na korytarzu w budynku A i każdy będzie mógł zobaczyć, przed jak niełatwym wyborem stanęli jurorzy.
Jednocześnie zapraszamy już teraz do gromadzenia zdjęć do kolejnej edycji tego konkursu, która odbędzie się za rok.
Szczególne podziękowania dla Państwa Kolanko z KROSNOLAB.PL za współpracę i pomoc w organizacji wystawy.
Organizatorka konkursu: p. Irena Jakubowicz