Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

Czwartego dnia realizacji "polskiej" części projektu Erasmus+ jego uczestnicy zwiedzali Hutę Szkła Artystycznego "Sabina" w Rymanowie. Właściciel, Pan Henryk Rysz, zapoznał ich z technologią produkcji szkła oraz opowiedział o swojej pracy i artystycznej pasji. Szczyci się on autorstwem wielu pięknych i unikatowych szklanych wzorów i form, które można było tam zobaczyć. Inne, równie piękne, stworzył jego syn Rafał, który odziedziczył artystyczny talent ojca. Wszyscy byli oczarowani pięknem szklanej sztuki.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Odbyły się tam warsztaty, w trakcie których każdy mógł wykonać na talerzyku wybrany przez siebie rysunek. Malowanie szkła pochłonęło młodzież bez reszty. Uczestnicy zajęć zobaczyli też przy pracy osoby zajmujące się produkcją szkła, a na koniec oglądnęli film o historii hutnictwa na Podkarpaciu i samym CDS. Jak widać na zdjęciach, mieli też możliwość spróbowania tego trudnego i wymagającego fachu.
Opuszczając to fascynujące miejsce niektórzy kupowali pamiątki, by móc dzięki nim wracać myślami do swojego pobytu w Krośnie.

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk