W dniach 16-17.01.2018 rozegrany został powiatowy turniej licealiady w koszykówce dziewcząt. Nasze reprezentantki okazały się bezkonkurencyjne wygrywając wysoko wszystkie swoje spotkania. Wyniki poszczególnych meczy:

1. ZSP Nr 1 – MZS Nr 5 (31 : 16)
  2. ZSP Nr 1 – ZSP Nr 4 (42 : 8)
  3. ZSP Nr 1 – ZSP Nr 5 (29 : 19)
  4. ZSP Nr 1 – II LO (56 : 15)

Kolejność końcowa: 1 – ZSP Nr 1 Krosno, 2 – II LO Krosno, 3 – ZSP Nr 5, 4 – ZSP Nr 4, 5 – MZS Nr 5, 6 – I LO Krosno.

Wygrywając powiat dziewczyny awansowały do zawodów rejonowych, które rozegrane zostały 21.02.2018 w hali sportowej przy ulicy Legionów w Krośnie. Organizatorem turnieju był pan Paweł Guzik pełniący również funkcje trenera reprezentacji koszykarek.

Jako organizatorzy nie zawiedliśmy naszych kibiców. Pokonując zespoły z Iwonicza i Trzcinicy nasze zawodniczki awansowały z pierwszego miejsca do półfinału wojewódzkiego. Niestety nie przyjechał mistrz powiatu strzyżowskiego i rozegrane zostały tylko trzy spotkania. W pierwszym meczu zespół z Iwonicza pokonał Trzcinicę 25 – 9. W kolejnym meczu Szczepanik dał lekcję solidnej obrony zespołowi z Trzcinicy wygrywając 45 – 4. Ostatni mecz dziewczyny zagrały z Iwoniczem, wygrywając 38 -12 przypieczętowały awans do kolejnej fazy rozgrywek. W reprezentacji szkoły zagrały: Klaudia Florek, Katarzyna Kuliga, Patrycja Kozioł, Joanna Zgłobicka, Klaudia Pelc, Daria Frączek, Sandra Gonet, Eliza Berdel, Justyna Wojciechowska oraz Nikoleta Weis. Drużyna z Iwonicza zajmując drugie miejsce, również awansowała do kolejnego etapu.

Półfinał wojewódzki odbędzie się 14 marca o godz. 9:30 w hali sportowej przy ulicy Legionów.

Serdecznie zapraszamy sympatyków naszej szkolnej drużyny żeńskiej. Czekamy na dalsze sukcesySmile