Poniedziałek 26 lutego 2018 roku przywitał nas mroźną, ale słoneczną pogodą. Po obfitym śniadaniu w postaci bufetu szwedzkiego, z panią Kasią wyruszyliśmy zwiedzać Lipsk. Wycieczka rozpoczęła się od Dworca Głównego, który poprzez swoją nietypową architekturę i atmosferę oferuje również klientom możliwości robienia zakupów w trzypoziomowym centrum handlowym. Następnie udaliśmy się na rynek. Zobaczyliśmy najciekawsze obiekty i zabytki Lipska w obrębie starego miasta, między innymi zabytkowe kamienice kupieckie Romanus-Haus, Frege-Haus, Stary Ratusz (Altes Rathaus), Pasaż Maedler Passage – najbardziej okazały i jeden z niewielu ocalałych pasaży miasta targowego. Pasaż ten znany jest przede wszystkim dzięki piwnicom Auerbachs Keller – ta historyczna restauracja/piwiarnia to miejsce uwiecznione w najsłynniejszym dziele Goethego „Fauście”. Johann Wolfgang von Goethe, autor książek „Cierpienia młodego Wertera” i „Fausta”, studiował w Lipsku prawo i był częstym gościem Piwnicy Auerbacha.

Zwiedzaliśmy również dwa przepiękne kościoły: kościół św. Mikołaja i kościół św. Tomasza (Thomaskirche) – tutaj przez długie lata pracował Jan Sebastian Bach jako kantor Chóru Św. Tomasza, w kościele znajduje się jego grób, a na placu kościelnym stoi pomnik kompozytora.

Ostatnim punktem programu był Uniwersytet Lipski i Panorama Tower. Panorama Tower to najwyższy, 29-pietrowy budynek w kształcie książki, na dachu którego znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać widoki Lipska i spędzić miło czas w tutejszej restauracji.

Zmarznięci, ale w dobrych humorach do miejsca zakwaterowania wróciliśmy sami, ponieważ pani Kasia miała umówioną następną grupę na zwiedzanie Lipska.

Praktykanci i opiekunowie

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk